Başarısız leep

ordinaryperson

Üye
Kayıtlı Üye
1 Mart 2023
22
27
25
24 yaşındayım cin3 hücrelerim için leep olmaya karar verdik doktorumla (daha önce beklemiştik 1 sene takipteydim ama gerilemedi) bu sene tek doz aşımı oldum. Doktorumla bi sene boyunca birebir konuşmam olmamıştı cünkü eğitim araştırmada profesör kendisi cok kalabalık odası 4 kişiyle alıyo hastalarını içeri. Leep günü kafam rahattı ama ameliyathaneye gidince ağladım anskiyete geldi cünkü doktor bana hamile kalamayabilirsin demişti ve bu beni çok düşündürdü. Sonra geldi konuştuk ameliyat öncesi, istemiyosan yapmayalım vs olanları anlattı olcakları riskleri. Daha önce leep yapıp da hamile kalamayan hastam olmadı dedi. Bn güveniyodum açıkçası cünkü genç oldugmj baz alıcakfı biliyorum ki öyle de yaptı. Yüzeysel bi leep yaptıgını geniş yerlere yayılmasına ragmen almadığını söyledi o bölgeleri. Biyopsi almış o yerlerden ve ikincş bi leep olabileceğimi söyledi biraz üzüldüm çünkü genel anestezi ve ameliyat ortamı saçma bi şekilde dramatik bi yere dönüştü gözümde. Hiç yaşamak istemiyorum bir daha aynı şeyleri biraz sarsıldım açıkcası. 2 hafta sonra sonuçlarım gelicek. Acaba doktora hiç ağlamasaydım da gerek kalmaz mıydı 2. Leepe diye düsünüyorum. Ama neyse olan oldu artık. Korudugunu söyledi rahmimi. E hücreler duruyosa ne anladım abi leepten çk saçma bi durumun içindeyim. Kafam çok karışık sınırlar pozitif gelcek biliyorum cünkü doktor hep kolposkopide ne gördüyse biyopsimde de aynısı çıkıyodu. Tavsiyesi olan var mı?

Leep sonuclarını yorumlayacak var mı doktor arkadaşıma da attım ama pek iyi yorumlayamadık. Doktoruma göstereceğim günü bekleyemiyorum

Cok gecmis olsun. Leepten sonra cerahi sinirlari pozitif gelse bile bazı kişılerin 4 ay sonra tekrar verdikleri hpv testleri negatif geliyor ve 2.kere leep olmak zorunda kalmadan , rahim ağzının ilk leepten sonra kendi kendini yenilenediğini okudum birkaç yerde. O süreç icersinde deflagyn jel kullanıp fayda gören biŕcok kişi var. Ayrıca leep 2.kere hatta 3. Kere bile yapılabilinirmiş. Sonucta cocugu olmayan genc hastalara ilk leep yaparak ilerlemek istiyor bircok doktor. Sizin son durum nedir?

Merhabalar, leep sonucum negatif geldi temizlenmiş. Hala takipteyim 3 ay sonra kontrolüm var. Martta 2. Doz aşımı olacağım. Süreç beklemekle devam ediyor hpv negatif görene kadar sanırım gerçi hiç test yaptırmadım ne tipim var onu da bilmiyorum. İmutor kompleks ve propolis (su bazlı) içiyorum hergün. 3 ay boyunca devam edicem temmuzda gidesim var hemen 3 ay değil de. Çünkü temmuzda son dozu olucam aşımın. Umarım kurtuluruz en kısa zamanda🫶

X