Başarabilir miyim?

Sonbahar 35

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Mayıs 2015
909
393
Arkadaslar yaşım 31..bn is aramaktan usandim. .Düzenli bir işim olsun istiyorum.Araya birilerini sokmaktan sıkıldım.

Bir evlilik geçirdim .4 yıl flort 1 yıl nisanlilik 2 yıl evlilik geçirdm. Kasım da boşandım. Ablam kanser oldu 2 yıl onunlaydm. .Şimdi dönüyorum memlekete. Ama iş konusunda kafam çok karışık ..

Kpss ye hazırlanip sınavi kazanabilir miyim..Bu sınava evde hazirlanabilir miyim..veya bir ise mi girsem...mesleğim Muhasebe..on muhasebe yaptım ..normal Mali Musavir yanında çalıştım. .ama hep ezildim. .Sürekli stres altindaydm. .

Ne yapmalıyım bilmiyorum..Kpss ye hazırlansam şu torpil islerini düşündukce soguyorum. .bn yüksek bir puan alsam engel olur mu ..sürekli kopya cekiliyor. .sistem çok kötü yapılandırma sıfır Türkiye de..

Sizce ne yapmalıyım. .Bu yaşadıklarım kolay seylwr değil. .kafamı verebilir miyim?

Arkadaslar başarabilir miyim???

Öncelikle bölümünüzün kodunu bulup, merkezi atama taban puanlarını araştırın. Önünüze bir puan hedefi koyun, matematiğiniz kötüyse KPSS kazanmak imkansız, en azından 15 net gerekir ve evde hazırlanmak zorlaşır. Matematik temeliniz varsa evden çalışabilirsiniz. Ama merkezi alımların giderek azaldığını hatta belki 2018 deki sınavdan sonra merkezinin de mülakatlı olabileceğini aklınızdan çıkarmayın. Denemekten bi şey kaybetmezsiniz, ayrıca tüm devlet kadrolarında çalışanlar torpilli değil bunu da unutmayın.

Daha cok gencsiniz rahat olun strese girmeden calisin ,
Cikmis sorulardan calisin

Arkadaslar yaşım 31..bn is aramaktan usandim. .Düzenli bir işim olsun istiyorum.Araya birilerini sokmaktan sıkıldım.

Bir evlilik geçirdim .4 yıl flort 1 yıl nisanlilik 2 yıl evlilik geçirdm. Kasım da boşandım. Ablam kanser oldu 2 yıl onunlaydm. .Şimdi dönüyorum memlekete. Ama iş konusunda kafam çok karışık ..

Kpss ye hazırlanip sınavi kazanabilir miyim..Bu sınava evde hazirlanabilir miyim..veya bir ise mi girsem...mesleğim Muhasebe..on muhasebe yaptım ..normal Mali Musavir yanında çalıştım. .ama hep ezildim. .Sürekli stres altindaydm. .

Ne yapmalıyım bilmiyorum..Kpss ye hazırlansam şu torpil islerini düşündukce soguyorum. .bn yüksek bir puan alsam engel olur mu ..sürekli kopya cekiliyor. .sistem çok kötü yapılandırma sıfır Türkiye de..

Sizce ne yapmalıyım. .Bu yaşadıklarım kolay seylwr değil. .kafamı verebilir miyim?

özel sektörü öneririm:muhasebe, dış ticaret iyi bölümler, iş bulunulabilir.KPSS ye tabiki girin ama şu an alımlar az ve mülakatlı, bu da aklınızda olsun, düz memur maşları 2400 kadar ve performans kriteri yakında gelecek ve işten çıkarmalar olabilir performansa göre, yani özel sektörden bir farkı kalmıyor

Ya inan bu sorunu tek sen yaşamıyorsun. Ülkenin köküne kıran girdi iş yok. Bende bu sene mezun oluyorum staj yapacak yer bile bulamıyorum kafayı yiyecegim!
Tüm arkadaşlarım tüm tanıdıklarım böyle.
Iş yok. Bildigin yok yani.

35 yaşına yeni girdim . Bir evlilik geçirdim . Ağır Şeyler yaşayArak boşandım . İş Hayatım dahil olmak üzere tüm düzenim altüst oldu . Çok sancılı bir süreç geçirdim . Kafamı vermeye çalışarak olduğu kadar Hakimlik Sınavına çalısmaya çalıştım . Mülakata hak kazandım . Bundan sonrası Allah'ın takdiri . Olursa şükür olmazsada şükür diycem . Başlamak bitirmenin Yarısı . İçiniZden ne geçiyorsa ona başlayın . Elinizden geleni yapın . Takdiri Allah'a bırakın . Hep kötü Şeyler olcak değil. Ödediğiniz diyetin mükafatı da gelecektir elbet .

Başarabilir miyim? Başaramazsınız dersek vaz mı geçeceksiniz? Hayatınızı cevaplara yönelik endekslerseniz hiç bir şey başaramazsınız.

KPSS kolay değil tabi. İns basarirsiniz gönlünüze göre olur. Eğer bir b alanınızda olursa daha rahat olursunuz. Hem KPSS ye çalışın sıkıca hem de başka iş bakın bence

Her birinize çok tşk ederim..gerçekten ne yapacağımı bilmiyorum. .stresten yemeğe verdm kendimi. .ama bir şekilde başarmam gerek..hala anne babanın eline bakmak ağır geliyor mecburiyetim de var ..ablam hasta...

Dönüyorum memlekete. .herkes bulundugum yer icin "burası büyük şehir burada gir" diyorlar..ama ablam zaten rahatsız ..ev ev üzerine de olmaz..bn zaten istemem. .bir ev tutsam. .herkesten uzakta yapabilir miyim ..Asgari ücret zaten belli. .deneyimim olduğu için biraz üzerinde alabilirim. .ama koca evde yalnız bir basıma. .aslında bir de yalnızlığı isterken kafama da takılması ..bilmiyorum ayrı bir psikoloji. .

Ama memlekette de iş alanı kısıtlı ..bir de bn kendi alanımı istiyorum ..her ise giremem. .o kadar okuyup tezgahtarlik yapmak zor geliyor. .gerilerim alanimda bu seferde..

Bir şekilde üstesinden gelmeliyim. .Rabbim büyük ne diim ...

X