Doğal Saç Bakım Kürleri Baş Kili -:- Mucizeymiş?

Evde Yapılabilen Saç Doğal Bakım Kürleri

CanEs

ÇoK MutluyuM
Kayıtlı Üye
14 Mart 2009
2.206
1.933
34
CIMG0611.jpg

Kil böyle kaya gibi ama suya değdiğinde eriyip hamur gibi oluyor.

Kapının önünde otururken hacı teyzelerle sohpet ediyorduk onlar söyledi. Eskiden saç kili kullanırdık yumuşacık yapardı saçlarımızı diye , eskiden saç kremi şampuanı mı vardı dediler. Çok ucuz aktarda satılır al dene saçı çok besliyor dediler gittim aldım hemen. 1 tl ye baya aldım yarın yada öbürgün başlıcam kullanmaya inş. işe yarar. Duyan kullanan oldumu hiç.

Yüze maske olarakta kullananlar vamrış kan dolaşımını hızlandırıyormuş.

ana kız bi de bu mu varmış, kafama ne süreceğimi şaşırdım ama eskiler diyosa doğrudur muhakkak. dur bakalım bnmkiler bitsin bunu da deneym. saol canım bu ara paylaşım içinyerimseniben

söyleyenler baya yaşlı canım inş. işe yarar zahmetsiz en azından :)

saçıma sürdüm 15 dk kadar bekledim şimdide yıkadım kurutiyim ona göre sonuç yazıcam

saçlarımı yumuşacık yaptı çok mutlu oldum ama içimden bir ses uzatmada etkili olacağını söylüyor saçım esniyor sanki böyle pamuk gibi yumuşaklık yaptı sürdüğümde taş gibi oldu korktum ama değdi pekte zahmetli değilkaydirigubbakcemile2

uzun saça nasıl sürülecek peki hamur gibi oluyor ya anlayamadım ben

bi tasa sıcak su koyun içine bu taştan yarım kibrit kutusu büyüklüğünde taşı koyun o kendisi kırıp parçalancak ama bunu izleyin mutlaka benim çok hoşuma gitti kırılışı :) . bi süre bekleyin 20 dk kadar sonra saçınıza sürün dipten uca doğru böyle bulanık gibi rengi olcak ama sulu çok çamur gibi değil dibindekileri sürmeyin üstteki bulanık suyu sürün saçlarınız sertleşcek korkmayın 20 dk kadar bekleyin girin banyoya sonuç çok güzel

canım bu bildiğimiz toz kilin taş hali, bunun yerine toz halinde satılan killerden de alıp suya karıştırıp maske yapar gibi saçına sürersen aynı etkiyi yakalarsın, bende bir ara body shopun yüz saç ve vücuda sürülen kilinden vardı, aynı kil hem saça hem yüze sürülebiliyor anlayacağınız..

bana taş olanını anlattılar onu aldım tozuda olur tabiki fark ediceğini sanmıyorum dahada zahmetsiz olur hem

ben bunu yüzümde ve saçımda denedim saç için kesinlikle önermiyorum arınmıyor keçe gibi sertleşiyor ya da bende etsiki kötü oldu bu ürünün haricinde çok şey denedim şu son 2 senede hiç birinden bu kadar memnuniyetsiz kalmadım ama yüz için harika diyebilirim. fakat saçlarıma yaptığım için çok pişmanım zaten çok saçım yok bir tonu da bu kil yüzünden kaybettim ama haftada 1-2 defa yüzüme yapacağım..

Ben saçıma yaptım canım 2 kere hem yumuşak oldu hem dökülme kesildi hemde banyodan sonra tarak saçımdan kayıyo resmen ki ben tutam tutam ayırıp zor tarardım demekki herkezde farklı etkisi oluyo

bugün öğlende yaptım 3. kez yine saçlarım çok çok kolay tarandı yumuşak oldu inş. uzamayada etkisi olur :) inş. sendede olumlu etkisi olur

ya bende denemeyi düşünüyordum genelde olumlu sonuç alınmış

X