Bartolin apsesi lütfen yardim edin artik cok yoruldum

brook

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
17 Mart 2022
504
421
Psikolojim alt üst oldu bu ilki yasadigim zaman 19 ocakta basladi ordan neyse igne cekildi top gibi birsey kalmadi kurtuldum derken yarim saat sonra atesim hortladi yine acillik yattim aradan 2 ay gecti sistigi farkettim pazartesi günü devletten randevum vardi maalesef dr grev‘de idi beni acile yönlendirdi ordan kan verdim bekledim sonra acil kadin doguma yönlendirildim ordanda igne ile cekildi sonra yarim saat arayla hastanede fenalastim midem bulanmaya gözüm kararmaya basladi. Acilde yattim bi kac saat toparlanmadim yüzüm sapsariydi. Bugunde özel doktora gittim bu sefer erkek doktoruydu arastigima göre cok iyi Doktordu ve dr dedi ki iyi temizlememisler bayagi bi söktü igne mevzusu anlatamayacagim kac kez girip cikti canim cikti aglamaktan ama bu sefer atesim cikmadi yüzümün rengi normale döndü bartolin apsesi tamamen temizledigi söyledi antibiyotik bitirdikten sonra kontrole gel dedi ancak benim psikolojim altüst seviyede tekrarlanirsa ameliyat olmaktan baska caren yok suan en önemlisi orasi korumaya calistim henüz cok gencsin, temizledim insallah tekrarlamaz falan dedi ben hayatim boyunca böyle lanetli bir hastalik görmedim ya tekrarlanmamasi icin napmam lazim suan toparlanma sürecindeyim 2 gün sonra acim kalmicak kendine geleceksin dediler ama psikolojik yani insani öyle bi bozuyor ki korku hale getirdi tekrarlanmasini istemiyorum sorusturuyorum yasayan yok kime sorsam bilgi yok bu durumu yasayipta kurtulanlar varmi? Bize bilgilendirin de bilgilenelim tekrarlamasinlar

Bartholin bezleriniz iltihaplanmış ve iğne ile iltihap boşaltılmış. Antibiyotiklerinizi alırsınız, birkaç günde iyileşirsiniz. Bu aralar perine bölgesi hijyenine dikkat edin. Tekrarlayabilir bir hastalık, büyük ihtimalle iyileşeceksiniz ve bir daha oluşmayacak. Çok sorun olursa da cerrahi olarak ameliyatla bu bez çıkarılabilir. Psikolojinizi çok da bozmayın, ne hastalıklar var. Geçmiş olsun.

Teşekkür ederim anca toparlandım, ameliyata gerek yok şimdilik antibiyotik kullanıyorum 1 hafta sonra muayene’ye gideceğim bakalım tamamen iyileşmiş mi diye bu hastalık konusunda yarım bırakmamaya karar verdim tekrarlanmaması için bu sefer doktorum çok iyive iyi ilgileniyor. Psikolojik meselesi sanırım tekrarlanma korkusu yaşıyorum aklıma geldikçe

Kızlar 3 aylık hamileyim düşük tehlikelisi olduğu için 3 aydır progestan kullanıyorum. 1 haftadır vajinanın dış dudağının iç kısmında minik bi şişlik vardı fakat şuan büyüdü ve acıyor. Vajinam progestan dan kaynaklı sürekli ıslak siliyorum falan ama olmuyor yani. Araştırmama göre bende de apse oldu sanırım. Hamileyken ilaç verme şansı var mı? Artık ıslak kalmasın diye sargı bezi koyuyorum oraya ama acımaya başladı. 3 aydır ilişki vs olmuyor zaten fitilden olmuş olabilir mi bebeğime zararı olur mu

Hamile oldugunuz icin size yorum yapamayacagim bunu en iyi doktor bilir, ben hamile olmadigimdan icin ben bezi aldim ve cok rahatlikla kurtuldum kafam da rahatladi bu psikoloji ile cok zor oluyor Allah yardimciniz olsun

Merhaba bartolin bezini mi aldırdınız şu an nasıl peki farklı şikayetleriniz var mı? Ben 10 senedir bu hastalığı çekiyorum sende 2 kere belki daha fazla tekrarladığı oluyor önce sol taraftan başladı sonra sağa sıçradı sağ tarafı ağızlaştırma denilen operasyon yapıldı ve tekrarlamadı daha sonra sol tarafta tekrarlamaya başladı oraya da yaptırdım ama bir sene sonra çıktı yine sanırım ya tutmadı ya da güzel yapılamadı şimdi tekrar çıkmaya çalışıyor anladığım kadarıyla tekrar ağızlaştırma mı yapsam yoksa komple aldırsam mı ona karar veremedim

Öncelikle kaç yaşındasınız ? Bu beze aldırma işlemini her yaştaki kişilere yapmıyorlar. Ben 23 yaşındayım üç defa yaşadım Allah düşmanımin başına vermesin o derece kötü bir şey. Herkes küçümsuyor ben ambulansla hastaneye zor gitmistim att bile resmen kucumsemisti

Hamile oldugunuz icin size yorum yapamayacagim bunu en iyi doktor bilir, ben hamile olmadigimdan icin ben bezi aldim ve cok rahatlikla kurtuldum kafam da rahatladi bu psikoloji ile cok zor oluyor Allah yardimciniz olsun
Öncelikle çok çok geçmiş olsun. İğne ile aldırma işlemini bir kez ne yazık ki ben de yaşadım. Sonraki oluşumunda başka erkek bir doktor vardı resmen ambulansla gitmiştim hastaneye o derece kötüydum. O doktora söyledim böyle yaptılar hocam böyle bir şey varsa orami uyusturun iğne yapın dayanamıyorum demiştim. Doktor bana o işlemin yanlış olduğunu söyledi :) oyle bir şey yapılamaz yanlış dedi. Uzan bak çatala seni yürüyerek çıkaracağım burdan dedi. Ne yapacağını da söylememişti. Neyse güvendim yattım hoca küçücük bir kesi attı jiletle içindeki bütün irin aktı ve ben yürüyerek çıktım gerçekten de. O günden beri oluşmadı ama çok dikkat etmeniz gerekiyor temizliğe. Pamuklu iç çamaşırı giyin ve her tuvalete girmeyin. Mümkün olduğunca dışardaki tuvaletlerden uzak durun

Evet yaşamayan küçümser maalesef ama gerçekten çok kötü yürüyemiyorsun yatamıyorsun tuvalete bile gidemiyorsun ama ne hikmetse patladı mı anında eski yaşantına dönüyorsun. Ben şu an 29 yaşındayım fakat 10 yıldır nerdeyse çekiyorum bu hastalığı maalesef o zaman evli değindiğim evliyken gerekli cinsellikte gerekli aldırmayı önermiyoruz dediler ama evlendim keşke evlenmeden önce halletseydim diyorum çünkü eşinden utanır hale geldim şikayetlerim bitmiyor maalesef şu an da da cinsel ilişki sırasında ağrı oluyor o olmadı mı da olur kayganlaştırıcılarla çözüm bulunur diye düşünüyorum çünkü ne yapıldıysa çözüm olmadı çekilecek bir şey değil insanın psikolojisini bitiren bir şey

Kesinlikle katılıyorum ben uzanıyordum hem de salonda koltukta çünkü yatak odasindaki yatağıma bacağımı kaldırıp yatamıyordum yüksek geliyordu . ya oksuremiyordum bile hapsirinca ağlıyordum. Geçtikten sonra ne şükredilecek şeylermis dedim hatta kendi kendime. Vallahi bana yapmadılar amelîyat yaşın küçük bu işlemi genelde menepoza girwn yaşı ileri kişilere yapıyoruz dediler. Ama dediğin çok mantıklı. Bunu çekeceğine kayganlastirici kullanmak vallahi bilemiyorum eğer çok sık tekrarlıyorsa eşinizle cinsel muhabbetinizi de etkiler, gündelik hayatınızı da. Bence aldırmak sizin için iyi bir çözüm olabilir

Kesinlikle öyle bende koltukta bir bacağımı kaldırıp öyle yatıyordum ama yine de geçmiyor ki ağrı kesiciler bile fayda etmiyor iltihap ağrısı çok kötü bir şeymiş zaten söylüyorlar yaşın genç diye ama biz ısrar edip istedikten sonra yaparlar çünkü ben hamile kalmak istiyorum bence bundan kaynaklı sıkıntılarla kalamıyorum doktorlar onunla ilgisi yok diyorlar bazen hamilelikte bile çıkabiliyormuş o zaman böyle bir şeyi çekeceğime şimdiden kurtulmak en güzeli tabii olup yaptıran var mı sonrasında başka ne gibi sıkıntılar olabilir bilmiyorum

Vallahi Allah yardımcınız olsun. S sumiso bu kadar dikkat edip hâlâ başınıza geliyorsa kesinlikle bir an önce kurtulun. Yani bütün yaşaminizi etkiliyor bu sonuçta

Yani hamile kalmanıza engel değil diye biliyorum ben de ama işte işin bir de hamile kalmak için girilen cinsel ilişkinin bu acı yüzünden, iltihap yüzünden gerçeklesememe durumu var bir de hamilelikte çıkarsa o acıya normalde dayanamkyorken hamilelik durumunda nasıl dayanılır bilemiyorum açıkçası

Maalesef öyle kızlar inşallah hepimiz kurtuluruz bu hastalıktan herkese şifa diliyorum eğer çıkarsa aldırdıktan sonra yazarım mutlaka

Ben bezi aldirdim zaten normalde oralarin 5 tane cinsel sivi varmis simdi bende 4 tane var affedersin c*nsel iliskide zorlanmadim Eskiye döndü orasi ve ameliyat sonrasi o alinan yerin vajina dudagi var ya histerik veya hissizlik hani tam öyleymis 7 aydan sonra geciyormus bekliyorum

Son düzenleme:
Aldirdim tabi 11 nisanda ameliyat olmustum pek sikayetim yok ilk 1 bucuk ay zorlandim oturus pozisyonda :) ameliyat oldugum yerin sol tarafi dudak hissizlik veya histerik gibi birsey oluyor dokundugun zaman zaten doktor dedi 7 ay sonra anca kaybolur o hissedersin dedi ve suan da hayatim zaten normale döndü ameliyat sonrasi iste 7 hafta sonra iliskiye girdim ilk basta korkmustum sonra korktugum gibi olmadi iste. Kafam cok rahat kurtuldum cok sükür insallah sizde kurtulursunuz zaten cinsel sivi akintisi orasinda 5 tane varmis normalde bende suan 4 tane kaldi :) iliskide zaten kayganlastirici falan gerek kalmadi bende

Aaay çok sevindim gerçekten Bunu duyduğuma eğer çıkarsa direkt aldırıyorum o halde bende. yani açıkçası şu anda bile ağrı oluyor tam sulanmıyorum bile belkide orası sıkıntılı olduğu içindir. Çok geçmiş olsun evet ben ilk ağızlaştırma operasyonu yaptırdığımda ilk zamanlar sanki bir yaraya sürtüyor gibi oluyordu ilişki sırasında sonrasında o his bile kalkmıştı zamanla iyileştikçe yani aman o hiss gerçekten önemli değil çekebiliriz ama bu çıkacak mı stresi bile insanı kötü etkiliyor çok geçmiş olsun

Cok Tesekkür ederim Vallah dedigim gibi tamamen kurtuldum Allaha cok sükür kafam bile rahat hayatim normale döndü. Cikarsa zaten aldir bence tekrarlayip duruyorsa; şöyle örnegi vereyim orasi ölüyü zorla diriltmek gibi birsey bu mantiken dr‘um da söyledi. Gelismelerden beklerim diyecegim ama umarim basiniza gelmez kurtulmussundur

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…