Bartolin ameliyatı olanların son durumu

zeyden84

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Temmuz 2012
94
1
Merhaba arkadaşlar.Bartolin ameliyatı olanların yardımlarını rica ediyorum. Ben 2 ay önce genel anesteziyle bartolin ameliyatı oldum. Doktorum kisti tamamen aldığını söyledi. 2 ay geçmesine rağmen ilişki sırasında ve dokunduğumda ağrı oluyor. Sizde tamamen iyileşmesi ne kadar sürmüştü. Farklı bir şehre taşındığım için ameliyat eden doktorada gidemiyorum. Bir de aynayla baktığımda ameliyat olduğum taraf resmen parça pinçik. Sadece bir kesit değil de birden çok yerden kesilmiş gibi paramparça olmuş adeta katliyam yapılmış.:). Ameliyat olmadığım taraf tamamen pürüzsüz. Ameliyat uzun sürmüştü, doktorun bir hatası olabileceğini düşünmeye başladım. Sizlerde durum nasıl. Şimdiden tşk..

geçmiş olsun öncelikle...bende oldum genel anestezi ile.benimde 15 dakikalık ameliyat 2 saat sürmüş yani bekleyen eşim öyle demişti.ama sonradan ögrendik benim uyanmam uzun sürmüş.kendi kendine atan dikiş varya ondan yapılmıştı fakat hiç iz falan bişey yok bende şuan.tam hatrlamıyorum ama doktorum 15-20 gün ilişki yok demişti.fakat ben 2 aya yakın beklemiştim,çünkü benim yaralarım çabuk iyileşmiyor diye.

teşekkür ederim. Bırakın izi, benimki 'beyin' görüntüsü vardır ya aynen öyle girintili çıkıntılı. acaba sizin ameliyat farklı mı? Bende ağızlaştırma yöntemi felan uygulanmış olabilir belki emin değilim. başka örnekler nasıl acaba. çok merak ediyorum acaba benim durumum sorunlumu. şimdi siz ben de iz felan yok diyince iyice kuşkulandım. her iki bartolin tarafı da aynı düzlükte mi yani...

sağ ve solda bartolin vardı. soldaki kendi patlamıştı içindeki iltihap akmıştı ,sağdaki patlamamıştı.sağdakinden ameliyat oldum.şuan ayırt edilemicek durumda benimki.

ne zaman ameliyat oldunuz birde kaç dikişiniz vardı

kusura bakmayın giremedim internete....2010 'da ameliyat olmuştum ama kaç dikiş olduğunu hatrlamıyorum .

siz normal kadın doğum doktoruna gitseniz gösterseniz daha iyi olur bende tereddüt ettim sizin amelıyatınıza ilgili

Bende geçen seneden beri bu illetle uğraşıyorum daha 2 gün önce apsem yeniden şişti ve sıcak sularla patlattım çok şükür 2 kez drenaj 1 kerede ağızlaştırma yöntemi dedikleri ameliyatı oldum ama inanılmaz acılar çektim hala daha çözülmedi sorunum yaşımda genç olduğu için bu zamana kadar bezi almak yerine sürekli alternatifler ürettiler ama en sonunda international hastanesinin hem kadın doğum uzmanı aynı zamandadır baş hekimi olan doktoruma gittim bi daha tekrarlarsa bezi alıcağını söyledi fakat inanılmaz korkuyorum yani orda 1 den fazla bez varmış sonrasında cinsel ilişkide ağrı oluyo mu oranın anatomisi çok bozuluyormu en önemlisi tekrar aynı sorun olur mu bilenler aydınlatırsa çok sevinirim

Bende geçen seneden beri bu illetle uğraşıyorum daha 2 gün önce apsem yeniden şişti ve sıcak sularla patlattım çok şükür 2 kez drenaj 1 kerede ağızlaştırma yöntemi dedikleri ameliyatı oldum ama inanılmaz acılar çektim hala daha çözülmedi sorunum yaşımda genç olduğu için bu zamana kadar bezi almak yerine sürekli alternatifler ürettiler ama en sonunda international hastanesinin hem kadın doğum uzmanı aynı zamandadır baş hekimi olan doktoruma gittim bi daha tekrarlarsa bezi alıcağını söyledi fakat inanılmaz korkuyorum yani orda 1 den fazla bez varmış sonrasında cinsel ilişkide ağrı oluyo mu oranın anatomisi çok bozuluyormu en önemlisi tekrar aynı sorun olur mu bilenler aydınlatırsa çok sevinirim

Canim ben ekimin 26 si gibi ameliyat oldum sağdaki bezde kist vardi kapsulun içini bosalttilar ki tekrar yenilemesin diye antibiyotik falan 2 -3 hafta eşimle birlikte olmadık... Psikolojimi ve sinirimi bozansa hala sağ dudak şiş ve ağrıyor doktora dedim olmamasi gerekiyor diyo bide dikkat edin makattanda muayene olun çünkü bagirsaklari tutan cinside oluyormuş benim moralim çok bozuk çok kuru ve ağrı çekiyorum...

2 kere yakalandım bartolin apsesine ilkinde sadece boşalttılar kist hala duruyordur 3.4. sene sonra tekrar kist şişti ve apse oldu çok kötü tarif edilemez bı acı ağrısı var hastaneye gittiğimde doktorlar siringayla sıvıyı bosaltip eve yolladılar bı hafta oldu daha da şişti hala geçmedi en sonunda özel bir hastane gittiğim gittiğim gibi ameliyata alındım ve oartolin kisti tamamen alındı çıktığımda ağrı siizi bile hissetmedim dikiş acısı bile hissetmiyorsunuz o ağrıya göre size tavsiyem gerçekten iyi bir doktora görünün ve mutlaka kisti aldirin diğer tavsiyeleri kabul etmeyin kisti aldirmadiginiz sürece tekrarlama riskli çok yüksek . Bezi aldirmanizi tevasiye etmem eğer yasjniz gencse o sıvı bezi size lazım vajinanın sıvısı için gerekli bir bez

Merhaba aynı ameliyatı bende 1 hafta önce oldum şuan iyiyim yürüyorum arada cinsel ilişkiyi ne kadar süre yasakladı doktorunuz ?

2 kere yakalandım bartolin apsesine ilkinde sadece boşalttılar kist hala duruyordur 3.4. sene sonra tekrar kist şişti ve apse oldu çok kötü tarif edilemez bı acı ağrısı var hastaneye gittiğimde doktorlar siringayla sıvıyı bosaltip eve yolladılar bı hafta oldu daha da şişti hala geçmedi en sonunda özel bir hastane gittiğim gittiğim gibi ameliyata alındım ve oartolin kisti tamamen alındı çıktığımda ağrı siizi bile hissetmedim dikiş acısı bile hissetmiyorsunuz o ağrıya göre size tavsiyem gerçekten iyi bir doktora görünün ve mutlaka kisti aldirin diğer tavsiyeleri kabul etmeyin kisti aldirmadiginiz sürece tekrarlama riskli çok yüksek . Bezi aldirmanizi tevasiye etmem eğer yasjniz gencse o sıvı bezi size lazım vajinanın sıvısı için gerekli bir bez
Merhaba cinsel ilişkş sırasında şu an ne gibi bir durum oluyor şikayetiniz var mı bende tamamen aldırmayı düşünüyorum çünkü artık tükendim psikolojimi bozuldu yıllardır uygulanmayan şey kalmadı

Arkadaşlar merhaba bugün bartolin kisti ameliyatı oldum. İnanın korkulacak bişi deil 12 senedir bunu boşa çekmişim ben gerçekten

Ben de 3 yıl önce oldum sürekli tekrarlamasın diye bezle birlikte alındı. Sonrası bir hafta çok ağrım oldu o geçti gitti önemli değil ama eskiden hiç olmayan kuruluk ve acı problemim devam ediyor. İlişkinin ilk başı gerçekten çok zorlayıcı bu durum eşimide yoruyor tabii. Resmen cinsel isteğimi azalttı bu ameliyat fıkır fıkır kadındım ben ya. Ben kistle birlikte bezi aldırdığıma çok pişmanım ama belkide hep tekrarlayacaktı bilemiyorum. Bir kaç doktora görünülmesini tavsiye ederim.

Ben de 3 yıl önce oldum sürekli tekrarlamasın diye bezle birlikte alındı. Sonrası bir hafta çok ağrım oldu o geçti gitti önemli değil ama eskiden hiç olmayan kuruluk ve acı problemim devam ediyor. İlişkinin ilk başı gerçekten çok zorlayıcı bu durum eşimide yoruyor tabii. Resmen cinsel isteğimi azalttı bu ameliyat fıkır fıkır kadındım ben ya. Ben kistle birlikte bezi aldırdığıma çok pişmanım ama belkide hep tekrarlayacaktı bilemiyorum. Bir kaç doktora görünülmesini tavsiye ederim.
Merhaba be aldırdığım için çok ağrım oluyor demişsiniz ilk girişte benim olduğu halde ağırıyor ilk giriş çok kötü kayganlaştırıcı kullanıyorum siz bezi aldırdıktan sonra kayganlaştırıcı kullandınız mı o halde mi ağrı oldu bende tamamen aldırmayı düşünüyorum çünkü ağızlaştırma yaptırdım belli dönemlerde orada acı oluyor bastırınca iltihap geliyor artık yoruldun komple aldırıp kurtulmak istiyorum yanlış mı yaptılar ameliyatı diye düşünüyorum

Merhaba be aldırdığım için çok ağrım oluyor demişsiniz ilk girişte benim olduğu halde ağırıyor ilk giriş çok kötü kayganlaştırıcı kullanıyorum siz bezi aldırdıktan sonra kayganlaştırıcı kullandınız mı o halde mi ağrı oldu bende tamamen aldırmayı düşünüyorum çünkü ağızlaştırma yaptırdım belli dönemlerde orada acı oluyor bastırınca iltihap geliyor artık yoruldun komple aldırıp kurtulmak istiyorum yanlış mı yaptılar ameliyatı diye düşünüyorum

Merhaba 3 senedir bende aynı sorundan muzdaribim 4 kere şırıngayla apseyi boşalttılar ama kist de var bugün doktora gittim bezi alalım dedi ama o bölgede his kaybı oluyormuş zevk alamazsın ilişkide dedi ve kuruluktan dolayı ağrı acı oluyormuş sizde his kaybı oldu mu ve ağrı acı sürekli devam ediyor mu diğer bez kayganlık sağlamıyor mu hiç doktor çok bişey demedi bunları diyip karar ver dedi geçti korktum bende daha 23 yaşındayım evliyim

İyi günler ben de bu kistten dolayı çok çektim 3 senedir bu kist var geçen sene marsupializasyon ameliyatı oldum ama yine tekrarladı ve bir sene de 4 defa tekrarladı şuan sis baya bikac doktora gittim makalelere baktım çoğu kişi bezi aldırma diyor ama bugün gittigim ozel doktor bişey olmaz alalım dedi çok kararsızım yaşım daha 22 ve yeni evlenicem tekrar marsupializasyon ameliyatı mi olayım yoksa bezi direk aldiriyimmi bilemiyorum litfen yardim edin bezi aldıran kişiler cinsel ilişkide ağrınız oldu mu oluyor mu

X