Bartholin kisti

umutbenim

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Mayıs 2015
215
53
30
Merhaba Arkadaşlar bende 3 yıldır bartholin kisti var ve ben bunu hiç ciddiye almadim taki internette gorene kadar bi ay önce doktora gittim antibiyotik tedavisi başlattı ama ben devam edemedim 10 günde bir kontrol olmam gerekiyordu tekrar doktora gidicem ama ameliyat olmaktan korkuyorum aranızda bu tip rahatsızlık yasayaniniz var mı goruntusu çok rahatsız edici.:KK43:

Biraz geç bi cvp olmuş olabilir ama ayni hastalık bendede vardı ve apselenmisti dut kurusu karabaş otu ve melisa ictm iki güne kendilinden patladı tavsiye ederim geçmiş olsun

Biraz geç bi cvp olmuş olabilir ama ayni hastalık bendede vardı ve apselenmisti dut kurusu karabaş otu ve melisa ictm iki güne kendilinden patladı tavsiye ederim geçmiş olsun
Gerçekten mi sertlesme olmuş muydu sizde.

Bu kürün tarifini yazabilir misiniz nasıl uyguladiniz.

merhabalar, yaklaşık bir hafta önce bartholin kisti ameliyatı oldum. doktor her ne kadar kısa sürede toparlarsın dese de maalesef ağrım ve sızım devam ediyor ağrı kesici ve antibiyotiğe rağmen. üstelik şimdi de regl oldum. yeniden enfeksiyon kapar mı diye endişeleniyorum. Temizliğe önem veriyorum ama onun haricinde ne yapmam gerekiyor ?? acaba yeniden kist oluşumunu tetikler mi?? bilginize..

MErhaba geçmiş olsun denediğiniz bitkiler İbrahim Saraçoğlunun kürü değil mi. Bir daha tekrarladı mı?

Bende sürekli büyüyen o kitleyi farkedince hemen doktora gittim acil ameliyat dedi iş işten geçmiş çünkü erken farketmek önemliymiş meğer ilacla tedavi varmıs sonucta.. neyse ben korkarak ameliyat oldum ilk 1 ay çok zor geçti. 2ayda anca kendime geldim diyebilirim ama dikişime cok iyi baktım hergun sürekli pansuman yaptım zor oldu ama geçti umarım tekrarlamaz :KK43:

Benim de ilk kez yaklaşık 5 sene önce sol tarafımda başıma geldi. Neler çektim ben bilirim. Çok kötü bir rahatsızlık hareket edemiyorsun resmen, inanılmaz bir ağrı. Ben de ameliyat olacakken o gece patladı patladığı an Nasıl rahatladım anlatamam. Doktor da antibiyotik iğne verdi 10 gün. Patlayan yeri baticonla ve doktorun verdiği kremlerle temizledim. Aradan 5 sene geçti ve bu kez sağ tarafımda bi şişlik hissettim. Doktora gittim tabiki yine bartholin :KK43: şimdi dua ediyorum inşallah iner kendinden ağrılar başlamadan diye :KK43: çok zor bir durum Allah düşmanımın başına vermesin.

Eklentiler

• Screenshot_2015-09-10-19-12-41.jpeg
    Screenshot_2015-09-10-19-12-41.jpeg
    44,2 KB · Görüntüleme: 660
  • Screenshot_2015-09-10-19-12-20.jpeg
    Screenshot_2015-09-10-19-12-20.jpeg
    43,5 KB · Görüntüleme: 692
Burda tarifi var ek olarak beyaz atlet gbi temiz bseyi utuleyip sıcak sıcak sis olan yere koyun allahım sifamizi versin

Saraçoğlunun beyaz kuru dut kürü ve karabaş melisa çayı birebir arkadaşlar 2 günde patladı bayağı iltihap aktı

merhaba, benimde Bartholin kistim var 2 ay falan oldu cikali ,doktor bezin tamamini alicaz dedi bende agrim sizim yok diye ,dogal kurler denedim, kuru dut, daha sonra limon melisa, karabas otu ,hic bir ise yaramadilar :) kistim buyumeye basladi ceviz kadar oldu, korkum operasyondan sonraki iyilesme sureci, ne kadar surede iyilesiyor? hepsini aldırmadan olurmu? tekrar ediyormus sanirim
bezin tamanini aldiranlarin yardımcı olabilirmi lutfen :)

merhaba, benimde Bartholin kistim var 2 ay falan oldu cikali ,doktor bezin tamamini alicaz dedi bende agrim sizim yok diye ,dogal kurler denedim, kuru dut, daha sonra limon melisa, karabas otu ,hic bir ise yaramadilar :) kistim buyumeye basladi ceviz kadar oldu, korkum operasyondan sonraki iyilesme sureci, ne kadar surede iyilesiyor? hepsini aldırmadan olurmu? tekrar ediyormus sanirim
bezin tamanini aldiranlarin yardımcı olabilirmi lutfen :)

Merhaba. Beyaz dut kurusu ve melisa cayini saracoglunun bahsettigi yemek once ve sonrasinda dikkatli yaparsaniz faydasini gorursunuz. Apse yapmis kisti mutlaka patlatiyor. Sonrasinda tekrarliyor. Fakat ben daha sonra denize girdim. Ve tamamen yok oldu. Yerinizde olsam aldirmam.

merhaba benim 10 aydır küçük bi kitle şeklinde var büyümedi banada ameliyat dendi ama o anda yaptrmadım başka bi doktor bekleyebilirsin dedi bekletiyorum bu kürü bende denicem linkini atabilirmisniz bide şu anda kronik mantarım nüksetti diş için kullandığım antibiyotikden dolayı

Ben hamileyim bu dut kürünü yapabilir miyim tekrardan melisa karabaşı yapamam onlar bebeğe zarar verebilir sadece dut yapsam olur mu acil cevap lütfen

Benimde 1 sene olucak küçük sol tarafımda geride kalıo doktorlar rutin muayenede soylemesem anlamıolar bile. Okadar geride banada ameliyat dendi bi doktorda biraz daha bekleyebilirsin dedi bende nüksetme olasilığından dolayı ameliyat olmadım zaten antibiotik tedavisi işe yaramadı.şimdi bende ibrahim saraçoğlunun kürünü uygulucam ama yapıp işe yarayan arkadaşlar ayrıntılı yazarsa nası içtiklerini cok iyi olur bizlere.bendede işe yararsa ameliyat olmayın valla çünkü benim cok geride ve küçük rahatsız edici değil

Kaynamakta olan 1.5 su bardağı suya 2 yemek kaşığı beyaz dut kurusu atıp 6 dk kaynatın ılındıktan sonra iç sabah ve akşam aç karnına. İçtikten sonra yarım saat bir şey yiyip içme 2 güne kalmaz patlıyor ve bayağı iltihap akıyor .. Bol bol iç çamaşır değişmen gerekiyor akıntı fazla oluyor çünkü

merhabalar, yaklaşık bir hafta önce bartholin kisti ameliyatı oldum. doktor her ne kadar kısa sürede toparlarsın dese de maalesef ağrım ve sızım devam ediyor ağrı kesici ve antibiyotiğe rağmen. üstelik şimdi de regl oldum. yeniden enfeksiyon kapar mı diye endişeleniyorum. Temizliğe önem veriyorum ama onun haricinde ne yapmam gerekiyor ?? acaba yeniden kist oluşumunu tetikler mi?? bilginize..

X