Bartholin kisti

Merhaba ben 3 yil icinde 7 kere yasadim. Korkunc bir sey Allah kolaylik versin yasayana. Doktorlar tamamen sismeden mudahele bile etmiyorlar. Eve gidip daha da sismesini bekliyorsun ve bazen 7 gun suruyor. Gunlerce aciyi cekiyorsun sonra patlatiyorlar. Bazen kendi patliyor ama dogal kurlerle ya da ilacla gectigini gormedim. 4. kez oldugunda agzina lastik gibi bir sey taktilar Okmeydani Kadin dogumda.15 gun sonra gittim cikardilar. Tekrar etmez dediler ama tabi ki etti. Nolur kullandigi seyden fayda goren biri varsa yazsin. Zira hastanelerde kopek gibi davraniyor doktor ve hemsireler. Surekli yine sisecek mi korkusuyla yasiyorum. Vajinama bakmaya bile korkar oldum. Erkek hastaligi olmayinca tedavisini bulmaya calisan bile yok. Yine biz kadinlar cekiyoruz. Allah bizlerin yardimcisi olsun.

Baska bir uyenin konusuna yazdigim mesaji kopyaliyorum
Hala yasiyormusunuz bilmiyorum ama lutfen kafaya takmayin cunku cozumu var. Baska muzdarip olanlarda okur insallah etiketleyiverin ben bilmiyorum nasil yapacagimi. Bende yasadim. Antibiyotiklerde oraya etki etmedi. Ilk oldugunda iltihabi nesterle bosalttilar 1 yil sonra tabiki tekrarladi. Ama nasil bir agri hastanede yuruyemedim bile. Doktor bezi almayi onerdi ama bu seferde kuruluk yasarim diye korktum internetten arastirirken agizlastirma ameliyati duydum. Konustuk doktorla. Ordaki kanal kronik tikandigi icin yeni kanal acma ameliyati oldum boylelikle. Hem beze alinmamis oldu hemde eski surekli tikanan kanal iptal olmus oldu. Seneler gecti rahat ettim şukur. Ara sira siser gibi bile olsa hemen sirkeyle pansuman yapiyorum banyoda iltihapta olmuyor acik kanaldan iniyor kolayca. O da 2 3 yilda bir olursa zaten. Bu arada ameliyattan sonra merdiven cikip evime geldim kendi kendime baktim ve 2 gun sonra ise gittim mecburen. Oyle bakanimda yoktu gunlercede yatmadim. Cok buyuk bir ameliyat degildi.

Peki cinsel hayatiniza tekrar ne zaman döndünüz? Akintiniz devam ediyor muydu

Peki cinsel hayatiniza tekrar ne zaman döndünüz? Akintiniz devam ediyor muydu
Ben oldugunda bekardim ama sanirim 1 gibi bir sure veriliyor tamamen iyilesmesi bunyeye kalmis yuzeysel kesigin biraz derini aslinda ameliyatta sayilmaz. Akintidan kastiniz zaten oldugunda da akintim yoktu orasi tikanmisti. Sonra normal hayatima döndüm zaten.

Benim cok fazla akintim var ve cok kötü kokuyordu bartholin yüzünden demislerdi

Olabilir bartolin iltihaplandigi icin koku da oluyordur orayi bosaltmalari yeniden dolmasi icin yer acmaktan baska birsey degil. Iyi bir doktora agizlastirma ameliyati yaptirin eski tikanmis kanali ve bezeyi de temizlettirin ben seneler gecti rahat ettim çok şukur evliyim suanda belki 10 yil gecti. Çozumu olan birseyi bosuna cekmeyin hic ameliyattan sonra da size birinin bakmasini gerektirecek birsey olmuyor.

Ben sizi sonradan hatirladim siz zaten ameliyati olmustunuz neden bu kadar takinti yaptiniz ki tekrar olacak diye. Ben daha olmadiniz zannetmistim. Akintida hala koku varsa doktor degilim tabiki ama mantar koku yapar iltihap koku yapar bir doktorda hangi bakteriden kaynakli koku oluyor onu test ettirmek lazim ona gore ilac veriyorlar cunku.

Ben 2-3 tane özel doktora gittim puanları yüksek olan yapmadılar o işlemi bezini alacaz dediler Allah'tan antibiyotik ile geçti

İşlemi nerede yaptırdınız
Ben bir arastirma hastanesinde prof bir doktora yaptirmistim bezi alip gecmek kolay ama o bezin bir gorevi var sonucta. Tamamen islevsiz hale gelmediyse alinmasi son care olmali. Ayrica benimki normal sislikte degildi iltihapli sislikti yurutmuyordu bile agridan. Soyle birsey var banada bezi alalim demisti ben internetten arastirip kendim onerdim o da anlayisli bir doktordu tamam oyle yapalim dedi. Normalde baskasi olsa internetten kendin mi buldun tedavini benden iyi mi bileceksin diye azarlardi.

Ayrica bir kurusta para odemedim o zaman icin ne ameliyata ne doktora. Simdi cogu arastirma hast. Proflar muayene icin bile ucret talep ediyor.

Benim vücudumdaki enfeksiyon değeri bu bartholin yüzünden 39,5 olmuştu referansın çok çok üstündeydi. Bana da alacaz dedi kadın doğumdaki doktorlar. Devlette de bir kaç doktor aynısını demişti. Bende özele gittim paraaı neyse veririz demişti eşim o da ıstemıyordu ameliyat olmamı ama bana hiç yardımcı olmamışlardı. Ne güzel size olmuşlar.

Iste neye dayanarak hemen alalim diyorlar bilemiyorum ama ozelden daha guvenilir buluyorum acikcasi devlet veya arastirma hastanelerini. Ozel hastaneler para odakli cunku. Insallah tekrar etmez çeken bilir zorlugunu. Şayet edecek olursa agizlastirma yapacak bir doktor bulmanizi oneririm arastirma hastaneleri bu konuda cok daha iyi bence.

Sizin gittiğiniz doktor nerede acaba, ben Ankara da özel bir poliklinik buldum. Pahalı gibi ama adam bu işi yapıyor hep videoları falan da var

Ben daha dün ameliyat oldum karıştırdınız heralde. Birde bisey sormak istiyorum pansumanlqrinizi kendiniz mi yaptiniz evde bende ki akıntı agizlastirma olan yere doluyor

Ben daha dün ameliyat oldum karıştırdınız heralde. Birde bisey sormak istiyorum pansumanlqrinizi kendiniz mi yaptiniz evde bende ki akıntı agizlastirma olan yere doluyor
Aa karistirmis olabilirim evet. Bir iki gun batikon yaptim o kadar kendim alelade. Zaten eriyen dikis atilmisti bidaha gitmedim doktora. Akinti ilk gunler oldu mu inanin cok hatirlayamiyorum ama daha cok yeni olmussunuz belki normal olabilir ben ped kullanmistim biraz kanama icin yazin olmustum cunku o yuzden akintiyi olduysa da fark etmemis olabilirim.

Bugun tam 1 ay oldu ama hâlâ az da olsa acıyo agizlastirma yapilan yer ilkine gore küçülmüş durumda sizde de aynisi oldu mu ve 1 aya denize falan girersem problem olur mu

Bugun tam 1 ay oldu ama hâlâ az da olsa acıyo agizlastirma yapilan yer ilkine gore küçülmüş durumda sizde de aynisi oldu mu ve 1 aya denize falan girersem problem olur mu
Deniz konusunu bilemeyecegim doktorunuza sormak en mantiklisi. Ben ameliyati oldum acisi gecince hayatima devam ettim acikcasi oyle bakmadim bile kuculdumu ayni mi diye. Canim acimiyorsa cok kendimi dinleyen inceleyen biri degilimdir acikcasi o yuzden cok yardimci olamiyorum bu konuda kusura bakmayin birde yillar gecti uzerinden cok hatirlayamiyorum. Aklimda kalan en onemli anlar ameliyat oncesiydi cunku cok aci cektirmisti bana yuruyemedim bile. Belkide o yuzden ameliyat ve sonrasi acisi bana viz geldi sanirim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…