Gebeliğe Hazırlık bana yardımcı olabilecek varmı?-hamilemiyim ki?

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

kateausten

YİĞİT'imi bekliyorum
Kayıtlı Üye
9 Ocak 2009
79
0
38
Merhaba arkadaşlar,ben yeni üye oldum her ne kadar uzun süredir bu siteyi takip etsemde anca nasip oldu.öncelikle size durumumu anlatayım sizde bana bir fikir verin lütfen.

benim son regl günün 20 kasımdı. normalde adet düzensizliim vardı,sebebide bir yumurtalığım diğerinden daha büyükmüş ve bu adet düzensizliği yapıyormuş.bu yüzdende önemsemedim geç kalmamı zaten şöylede bir durum varki eşim yurt dışında çalışıyor ve biz çok sık görüşemiyorz.fakat yılbaşı tatili dolayısıyla 28 aralık ve 4 ocak arası birlikteydik. normalde korunmamıza rağmen bu kez korunmadık.zaten yumurtlama dönemimde değilim diye korunmaya gerek duymadık. şuanki durumuma gelecek olursam,hala regl olmadım,4-5 gündür hafif kasık ağrım oluyor,sürekliliği yok arada bıçak saplanıyor gibi oluyor.belim ağrıyor,bacaklarım ağrıyor(tıpkı hasta olacak gibi) ağzımda bi tatsızlık var yani kup kuru tat tuz hiç bişey yok ve halsizlik var üzerimde.CADIARZU
hamile olduğumdan şüpheleniyorum fakat çokta düşünmek istemiyorum.ama malüm düşünmemek elde olmuyor.:CüvCüv:
hamile kalma ihtimalim varmı yokmu bilmiyorum ve idrar testi yapsam testte çıkarmı bunuda bilmiyor? :uhm:sizde bilgisi olanlar durumumda bana yardımcı olursanız çok sevinirim.:1rolleyes:

Son düzenleme:
canım aramıza hoşgeldin.şimdi senin adetin 20 gün falan gecikmiş canım yaa.herzamanki gecikmelerden biri de olabilir bence doktora gitmelisin.
adetin geç olacagı için yumurtlama günlerin belli olmaz şimdi arada tutmuşta olabilir yani.anladıgım kadarıyla 1 hafta kadar eşinle birlikteydin.aralık sonunda ilişki oldugunu düşünürsek neden olmasın belki de vardır birşeyler.
peki affına sıgınarak soruyorum,aralıktan önce en son ne zaman birlikte oldunuz ki?kasımda falan oldu mu?

canım öncelikle ilgine teşekkürler.
ben en son ekim başında eşimle beraberdim üstüne normal düzen ekim20de hasta oldum ve peşine kasım 20de.yani olduysa bu yılbaşı haftası oldu öncesinde olmasının imkanı yok.
doktora gitmiyorum.ben kayınvalidemle yaşıyorum evde tek kalmak zor geliyor o yüzden.şimdi doktor falan olursa telaşlanır tüm herkezi ayağa kaldırırlar..:teytey:

canım adet duzensızlıınden de olabılır bu belırtıler...
ama soledıklerın sankı gebelık belırtısı gını geldı bana:))kasık agrısı regl olcakmış gıbı olmak ama olamamak falan...aynıları bended olmustu...test yap bence,warsa cıkabılır gebelık testınde sonuc...

tast yaptırsam çıkar diyorsunuz yani.bende onda emin olamadığım için sizlere danışmak istemiştim birazda. yarın idrar testi alayım baride bakayım,çift çizgi çıkacakmı:Saruboceq:

canım idrarında bi farklılık varmı tortu gibi...ecz bi tets al yap bence psikolojikde olabilir

idrarımda bi farklılık varmı bilmiyorum bakmadım ama akıntım normalden daha beyaz böyle süt gibi geliyor.
cidden psikolojikte olabilir çünkü çok fazla düşünüyorummmmm...

canlarım ben aranıza yeni katıldım inşallah beni kabul edersiniz.Ben 7 yıllık evliyim bütün tedavilerimi oldum ama bebeş hala yok.Sizden beni aydınlatırsanız sevinirim ben en son kasımın 21nde adet oldum ve hala adet olmadım.Test yaptım 3 kere evde ama hüsran canlarım adetim 5 aydır çok iyiydi ve eşim kan testi yaptırmamı istemiyor üzülürüm diye aramızda idrar testi negatif olup kan resti pozitif olan varmı ağlamak istemiyorum ne olur bana yardım edin:teselli:

merhaba kızlar... ben test aldım ama yapmaya çekiniyorum.
sizce şimdimi yapayım yoksa sabahki idarlamı yapayım.eğer hamileysem 15gün ile 1 hafta arası bir hamileyim.sizce testte çıkarmı... ???

canım öncelikle hoşgeldin.ben sorunu cvplayamıyorum çünkü bilmiyorum pek bilgim yok.fakat yinede söyleyebilirmki epey zaman geçmiş regl döneminden bu yana.hamile olsan idrar testinde çıkmalıydı bence.ama genede bence doktora görünmelisin.belki başka bi sorunda olabilir çünkü. Allah gönlüne göre verir inşallah. en kısa zamanda bebişini kucağına alırsın inşallah:1hug::CüvCüv:

merhaba kızlar... ben test aldım ama yapmaya çekiniyorum.
sizce şimdimi yapayım yoksa sabahki idarlamı yapayım.eğer hamileysem 15gün ile 1 hafta arası bir hamileyim.sizce testte çıkarmı... ???

Ben oLsam şimdiye ohhooo dayanamayıp yapmışdım çokdan =)))
Günün geçtiyse sabahı beklemene gerek yok bence canım,ama eğer geçmediyse sabah idrarı daha iyi sonuç veriyo dye biliyorum..

Ben oLsam şimdiye ohhooo dayanamayıp yapmışdım çokdan =)))
Günün geçtiyse sabahı beklemene gerek yok bence canım,ama eğer geçmediyse sabah idrarı daha iyi sonuç veriyo dye biliyorum..

şimdi durum biraz karışık canım.ben biraz düzensizimdir.20 kasımdan beri hasta olmadım.ama şuda var eşimle 28aralık-04 ocak arası birlikteydik.böle bi durumda 1 hafta ile 15 gün arası bir hamileyim tabi hamile isem.:Saruboceq::Saruboceqndan soruyorum çıkar mı diyeee.. CADIARZU

canım ben 10 gün geciktiğimde yapmıştım testi eşim doktor ve bana idrarına geçmemiş olabilir diyo ne yapacağımı bilmiyorum çok sinirlerim bozuk

bence en kısa zamanda kan testi yaptır.böyle merakle beklemektense öğrenir duruma müdsahale ederek beklersin.insanın psikolojisi bozuluyor valla..

eşim negatifse diye çok korkuyo çünkü 7 yıldır oda çok yıprandı ya hiç hamile gibi hissetmiyorum kendimi ama adetim çok düzenliydi ve bu ay böyle olması acabamı dedim yaa o kadar çok istiyorumki bilemezsin

valla ne diim bilmiyorum ki.sen nasıl istersen.hamile isen belli eder yakında kendini.mide bulantısı baş dönmesi falan.inşallah hamilesinidir canım.senin için dua ediorum,sande bana et.yarın sabah bende görebilecekmiyim bakalım çift çizgiyi

tatlım merak ederim muhakkak bildir inşallah anne adayısındır bende sana dua edecem ikimiz hamileysek günlerimizi beraber sayarız canım negatif çıkarsa üzülme tamma mı

kızlar test yaptım negatif. çok üzüldüm senağlama
meğer ne çok istiyormuşum ben bebiş.bu kadar istediğimi bilmiyordum. acaba yanlış çıkmış olabilirmi? bir kaç gün bekleyip tekrar test yapsammıki? bana akıl verin nolur. çok kötü hissettim kendimi şimdi ben.. senağlama

Merhaba bende aranıza bugün katıldım.. Yeni evliyim ve hamilelik konusunda tecrübeli olanlar varsa yardımlarına çok ihtiyacım var. Regl periyodlarım oldukça düzenli ancak bu ayın 4 ünde regl olmam gerekiyordu bugün ayın 13 ü yani 9 günlük bir gecikme söz konusu.Bugün eczaneden aldığım bir testi uyguladım ama sonuç negatif göründü.3 haftadır devamlı uykusuzmuşum gibi hissediyorum sol kasığıma keskin bir sancı giriyo karnımın alt tarfında belirgin bir şişkinlik var bağırsak düzensizliği yaşıyorum duygusal iniş çıkışlarım çok fazla ve canım hiçbirşey yapmak istemiyor. Özellikle bugün eve hapsoldum çünki devamlı tuvalete gitme isteği yaşıyorum. Testin sonucu hatalı olabilirmi acaba? Doktora gidip hayal kırıklığı yaşamak istemiyorum. Yardımcı olabilecek birileri varsa şimdiden çok teşekkürler..

Hoşgeldin,

Bunlar hamişlik belirtileri ama en kesini dr.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…