Bana Yardım Edin Hamilemiyim Değilmiyim Neler Oluyor

NevYas

Guru
Kayıtlı Üye
10 Haziran 2009
6.007
8
Merhaba arkadaşlar tecrübelerinize fikirlerinize ihtiyacım var.

3 aydır bebek düşünüyoruz en son 5 Mayıs da regli olmuştum yani bugün 52. gün 11 gün önce doktora gittim gebelik görülmedi ve regli söktürücü farlutal verdi hap bittikten birkaç gün sonra regli olursun reglinin 3. günü gel hormonlarına bakalım dedi.

Hapım pazar sabahı bitti aradan 5 gün geçti ama henüz regli olmadım ve olacakmış gibi belirtimde yok!
Ateş takibine başlayacaktım bu ay reglim gelmesede 4 gün önce ben başladım yinede ve 4 gündür 36.5 ateşim,

Ayrıca ovülasyon testleriyle yumurtlama günümü takip etmeyi düşünüyordumki deneme amaçlı 3 gün önce 1 tane yaptım ve diğeri kadar koyu olmasada çift çizgi çıktı 3 gündür devam ediyorum yine aynı şekilde çift çizgi çıkıyor.

4 gündür ara ara başım ağrıyor çok şiddetli değil.
ıdrarım koyulaştı,
Yumurtalıklarımda hissedilir bir sızım var,
1 hafta önce pembemsi ve kahverengi çok hafif kanamalarım oldu
Elim kolum tutmuyor canım bişey yapmak istemiyor.
Gaz problemi yaşıyorum
Topiclerdeki karbonat testini yaptım baya köpürdü

Dün sabah gebelik testi yaptım negatif :uhm: bunları yaşayan oldumu aranızda...

Son düzenleme:
doktorun böyle bir söktürücü vermesi ne kadar yanlış yahuu....kanda hormon aramadılarmı canım kan tahlili yaptırmadınmı...

bende kendimi dinleyenlerdenim aynen senin gibi.adetime 4-5 gün var test yapmadım yapmıcamda baya bi geçsin öyle yaparım.ama bendede sızlama,gaz,idrar koyuluğu ve aynen halsizlik var.

idrar testi sen yaptınmı peki?yada kanına baktır.haberlerini beklicem...

doktorun böyle bir söktürücü vermesi ne kadar yanlış yahuu....kanda hormon aramadılarmı canım kan tahlili yaptırmadınmı...

bende kendimi dinleyenlerdenim aynen senin gibi.adetime 4-5 gün var test yapmadım yapmıcamda baya bi geçsin öyle yaparım.ama bendede sızlama,gaz,idrar koyuluğu ve aynen halsizlik var.

idrar testi sen yaptınmı peki?yada kanına baktır.haberlerini beklicem...

11 gün önce gittiğimde kan tahlili yapıldı canım alttan ultrason ilede bakıldı sonuçlar negatif çıkınca doktor söktürücü verdi ben dün sabah yaptım gebelik testini ama negatif çıktı.

hımmmm...ilginç bi durummuş ya...peki çatlatma iğnesi,tedavi falan varmı sende.yoksa normal yollardanmı deniyorsunuz?ben bile merak ettim canım yaa...beklemekten başka çare yok biliyosun.ama bu kezde tüm belirtiler psikolojik olabiliyor.beklicez canımcım ya sende,bende..yazalım burdan.:teselli:

Doğal yolla deniyoruz 3 ay oldu zaten bebek düşüneli eğer regli olursam hormonlarıma bakılcaktı ve tedavi gerekip gerekmediğine karar verecekti doktorum ama reglide olamıyorum bi belirsizliktir gidiyor yani.Evet bunların hepsi psikolojikte olabilir belki bilmiyorum beklemek yoruyor insanı.Senin günün yakın mı?Kaç aydır düşünüyorsunuz?

söktürücü geç etki yapamı acaba?? beklicez işte :KK43:(

cnm ben martta düşük yaptım sonra korunduk.bu ilk atış desem yeridir yaniii :)))))))))))))))

eşimin ve benim yeme içmemiz tam yerinde yani.çokta yapılı :))

bakalım bekliyorum.son adetim 1 haziran.bu ay sonuna kadar beklicem.hatta geçiricem bile.temmuzun ilk günleri yaparım test.düşükteki gebeliğim çok silikti kan değerimde düşüktü hep katlamasını bekledik.beklerkende düştü zaten.o nedenle bu kez acelem yok yavaş yavaş sabırla beklicem.

ama belirtilerim var işte.şimdide göğüslerim kaşınmaya başladı.adet belirtileri ama en erken 28 inde olacaksam eğer kasın batmaları falan erken başladı.

öfff ne bilim yaaa kafam hepten karıştıııı...

Newyas kardeşim benim adet tarim 8 hazirandı ben de farlutal kullandım ve bak 19 gündür hala adetim yok dktr falan gittim ultrason muayne gelmemesi için hiçbir neden yok fakat hamile de değilsin dedi denemeye devam dedi adetin olsun bide hormon testleri yapalım dedi yani benimde kafam karışık umudum da var umutsuzluğumda yani yalnız değilsin bak bende kocakarılardan duyduğum karbonat ç.suyu testlerini denedim bigün kabardı bigün tık yok test alcaktım ondan da vaz geçtim mafoldumben bütün adet belirtilerini yaşadım bakalım hayırlısı artık buay olmazsa birdahaki aya kafamçokkarıştı

canım her ne kadar ilk anda hamilelilk çıkmamış olsa bile hala adet olmadığına göre hamiledee olabilirsin bence bir daha git doktora tekrar yaısın testler hem neden adet olnadığınında araştırılması gerekiyor

merhaba arkadaşlar tecrübelerinize fikirlerinize ihtiyacım var.

3 aydır bebek düşünüyoruz en son 5 mayıs da regli olmuştum yani bugün 52. Gün 11 gün önce doktora gittim gebelik görülmedi ve regli söktürücü farlutal verdi hap bittikten birkaç gün sonra regli olursun reglinin 3. Günü gel hormonlarına bakalım dedi.

Hapım pazar sabahı bitti aradan 5 gün geçti ama henüz regli olmadım ve olacakmış gibi belirtimde yok!
Ateş takibine başlayacaktım bu ay reglim gelmesede 4 gün önce ben başladım yinede ve 4 gündür 36.5 ateşim,

ayrıca ovülasyon testleriyle yumurtlama günümü takip etmeyi düşünüyordumki deneme amaçlı 3 gün önce 1 tane yaptım ve diğeri kadar koyu olmasada çift çizgi çıktı 3 gündür devam ediyorum yine aynı şekilde çift çizgi çıkıyor.

4 gündür ara ara başım ağrıyor çok şiddetli değil.
ıdrarım koyulaştı,
yumurtalıklarımda hissedilir bir sızım var,
1 hafta önce pembemsi ve kahverengi çok hafif kanamalarım oldu
elim kolum tutmuyor canım bişey yapmak istemiyor.
Gaz problemi yaşıyorum
topiclerdeki karbonat testini yaptım baya köpürdü

dün sabah gebelik testi yaptım negatif :uhm: Bunları yaşayan oldumu aranızda...

bence hamilesinnnnn........... O kanamada yerleşme kanaması

Ovulasyon testı hamileligi erken haber veriyor..
Bayanlar Merhaba sizlerle araştırmalarım sonucu ulaştığım muhteşem bir haberi paylaşmak istiyorum. OVULASYON TESTİ HAMİLELİĞİDE HABER VERİYOR...Şuan SAT'A göre 8 haftalık hamile sayılıyorum. Allah nasip ederse bu hamileliğim sürerde bebeğimi kucağıma alırım inşallah.Ama ondan önce sizle bir deneyim paylaşmak istiyorum. Eylül ayının başından itibaren hiç ilişkiye girmedim. Bekledim. Predictor marka ovulasyon testi aldım eczaneden 55 tl'ye (biraz pahalı ama güzel sonuç veriyor) içinden 7 adet çıkıyor. Adetimden sonra 12. günden başlayarak yapmaya basladım. Yumurtladığımı anladığım gün TEK BİR SEFER ilişkiye girdim. Bacaklarımı havaya kaldırdım bir saat bekledim. Ve yumurtlalıklarıma buz koydum bu esnada. Sonrasında bir daha hiç ilişkiye girmedim. Yumurtladıgım günden başlayarak 14 gün saydıgımda bu benim ADET günüme tekabul ediyor (son dönemde inanılmaz düzensizleşmişti adetlerim 5-6 gün oynuyordu) Bu tarihi belirledikten sonra. Normalde yumurtlama olmayan günlerde belli olmayan ovulsyon testini adetten 3-4 gün öncesinden yapmaya balsadım (biliyorsunuz idrar testleri adetten günler sonra bile çok silik veya negatif yalnış sonuç verebiliyor) Bir de baktım ki yumurtlamam oluyormuş gibi gözüküyor. hamile oldugumu hemen anladım. Çünkü okuduğum bir makalede LH hormonunun döllenmenin olduğu haftada yükseldiği yazıyordu. Ovulasyon testide bunu ölçtügüne göre hemen sonuç alabilirsiniz. Günlerce beklemeye son :)))

X