bana yardım edin fikir verin

Barbi03

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
10 Ağustos 2008
1.072
6
arkadaşlar benim sorunum sevgilimi çok aşırı kıskanıyorum yani öyle kızlardan felan kıskançlık bi tarafa ailesine olan ilgisini alakasını felan yani kıskançlıkmı bilmiyorumda onu demekki başkasıyla paylaşmak istemiyorum ilgisini kıskanıyorum ben yanındayken ailesinden biri ile olan muhabbeti beni kıskandırıyo ben yanımda olmasamda öyle ben bunun çok ama çok saçma olduğunun farkındayım ama içimdeki bu duygudan kurtulamıyorum diyelimki o yeğeniyle ilgili bişey anlatırken bende bunu dinlerken sinirleniyorum sadece ben oluyum hayatında istiyorum sadece beni sevsin benimle ilgilensn biliyorum bunlar imkansız saçma çocukca kaprisler fakat buna bi çözüm arıyorum yıllardır sırf bunun yüzünden başka bahanelerle tartışma çıkarıp sinirmi çıkarıyorum bana akıl verin (not: ailemin tek çocuğuyum büyük ihtimalle bu etken)ben annemi babamıda kıskanırdımki gerçigamyoncuiremsu

senin ki bencillik eğer bunu ona söylersen sıkılır senden nedne kıskanıyorsun ki sen ailenle falan hiçbirşey paylaşmıyor musun çok bencillik yapıyorsun bence

ewet bunun farkındayım bende paylaşıyorum ve kendi kendime diyorumki bak sen paylaşıyorsun aileni seviyorsun ama herkesin yeri ayrı sen aileni sevdin die ona sevgin azalmıyo diyorum ama bi yere kadar teselli oluyo benimki dedim ya hani aşk gibi duygu ne yapsan engel olamıyorsun

e bende öleum sekerım ne yapıcan cok ılgılenmesı gerekıo s enınkının demekkı az ılgılenıyo, az ılgılenıosa busorun orta cıkıyo

hayr o kadar çok ilgileniyorki aksine galiba ben doyumsuzum bana yetmiyo demekki ama ilgisiz değil ilgisinden çok memnunum doğrusu

demek az ılgılenıyo, cok kıskandırıyo kı bu sorun cıkıo, bı sorun warsa bu tek taraflı olmaz.

hyr gerçekten çok ilgileniyo neden bunun aksini söleyimki benimde anlamadığım olay bu zaten hem ilgileniyo hem seviyo bunun farkındayım fakat dedimya galiba ben doyumsuzum

sana şunu sormak istiyorum 'sen onun yerinde olsaydın ne yapardın' yani zaman içinde bence sıkılırdın birinin sürekli seni kıskanmasından. İlişkinin geleceğe dönük olmasını istiyorsan herzaman kendini onun yerine koyarak düşün, yada o sıkılıncaya kadar bekle.Ozaman keşke kıskanmasaydım dersin.

sana şunu sormak istiyorum 'sen onun yerinde olsaydın ne yapardın' yani zaman içinde bence sıkılırdın birinin sürekli seni kıskanmasından. İlişkinin geleceğe dönük olmasını istiyorsan herzaman kendini onun yerine koyarak düşün, yada o sıkılıncaya kadar bekle.Ozaman keşke kıskanmasaydım dersin.
ama şöyle birşey var ben ona bu kıskançlığımı çoğu zaman belli etmiyorum bahsetmiyorum bile ha ewet haberi var bu durumdan bunu ona açtığımda senin yerin herkesten çok farklı demişti ben tartışmaları çıkarırken direk konuyu söylemiyorum gerçi o artık anlıyo gibi çünkü ne zmaan ailemle vakit geçirsem bunu yapıyorsun dedi bana bi keresenağlama

bana çok uzak geldi yaşadığın duygular. eşimi ailesinden kıskanmam,eskiden de kıskanmazdım.
ilgiyi ben de çok severim ama adamın hayatında sadece ben olmak istemem, beni boğar.

sen de bu hislerini sevgiline belli etsen adam sıkılır; etmesen kendi kendini yer durursun. olan yine sana olur.
sana yeterince ilgi gösteriyorsa; sorun çıkarma. ilişkini ve birbirinizi yıpratmaktan başka bir şey geçmez eline.

bana çok uzak geldi yaşadığın duygular. eşimi ailesinden kıskanmam,eskiden de kıskanmazdım.
ilgiyi ben de çok severim ama adamın hayatında sadece ben olmak istemem, beni boğar.

sen de bu hislerini sevgiline belli etsen adam sıkılır; etmesen kendi kendini yer durursun. olan yine sana olur.
sana yeterince ilgi gösteriyorsa; sorun çıkarma. ilişkini ve birbirinizi yıpratmaktan başka bir şey geçmez eline.
gerçekten benimde istediğim aynen sendeki davranışlara sahip olmak ama aramızdaki fark sanırım fazla ilginin seni boğduğu benimde tam tersi pohpohlanıp ilgilenilmekten sürekli ben en gözde olamktan hoşlanmam sanırım dedimya davranışlarımı doğru bulmuyorum ama bunu kardeşlik duygusu yaşamadığım için paylaşmayı bilmediğime bağlıyorum bilmiyorum yanılıyomuyum

Bunun çok çaresi yok bence..Kendinle savasacaksin. eger onu çok seviyor da kaybetmek istemiorsan...Unutma ki karsinda ki insan her ne kadar senin kadar pohpohlanmamissa bile, onunda ailesi var, sevenleri var, ve onlarla muhabbet etmek, gulmek hakkidir
Tamam sen aksini soylemiyorsun ama...bizim elimizden de birsey gelmez, sevdigininden de...
Alistirmalisin kendini. 24 saat seninle ilgilenemez, konusamaz. sirf sen varsin diye de ailesini yok sayamaz..;
lutfen kirilma, ben senin için soyluyorum bunlari...umarim basarirsin

Bunun çok çaresi yok bence..Kendinle savasacaksin. eger onu çok seviyor da kaybetmek istemiorsan...Unutma ki karsinda ki insan her ne kadar senin kadar pohpohlanmamissa bile, onunda ailesi var, sevenleri var, ve onlarla muhabbet etmek, gulmek hakkidir
Tamam sen aksini soylemiyorsun ama...bizim elimizden de birsey gelmez, sevdigininden de...
Alistirmalisin kendini. 24 saat seninle ilgilenemez, konusamaz. sirf sen varsin diye de ailesini yok sayamaz..;
lutfen kirilma, ben senin için soyluyorum bunlari...umarim basarirsin
teşekkür ederim canım bencede haklısın kendi içimde savaşarak başarmalıyım bunu belkide kıskançlığımın üstüne giderek yapabilirm bunu yerimseniben

canım bunun kardeşlik duygusuyla ilgisi yok çünkü bende tek çocuğum ama senin yaşadığın duyguları hiç yaşamadım bu kıskançlık diil zaten bencillik yani insan nasıl ailesnin kıskanabilirki aksine ailesine ilgili olması hoşuna gitmeli senin bu şekilde kimseyle mutlu olmazsın kimseyide mutlu edemezsin çünkü kimse sen istiosun diye ailesine uzak dawranmaz dawranmamalı zaten.bunu kendin halledebilirsin içinde ne o seni hayatının tam merkezi yapabilir nede sen onu yapabilirsin başarıcağına eminim canım inş düzelirsin

kusura bakmayın arkadasım ama dıyelımkı baskalarından kıskanıyorsunuz kı bu bıle bana sacma gelıyor aılesınden yegenınden bahsetmesıne sınırlenmenız vs...cok cok abartı
ben esımı esımde benı hıc kıskanmayız.kıskanclık sadece omrunuzu mutlulugunuzu sevgınızı bıtırır okadar
olay onun sızı secmesıyle bıtmıstır.
o sızın en yakını sızsınız.esı olacaksınız cocuklarının annesı
olaya bence bu acıdan bakarak kendınızı kontrol etmeyı ogrenın
evlılık bambaska bırsey aılesıyle akrabalarıyla sureklı gorusulecek sız daha sımdıden boyle yapıyorsunuz ılerde onune gecılmez sorunlar yasayabılırsınız
yasınızı bılmıyorum ama sıze bır arkadas tavsıyesı;hayatınızı sevgınızı saygınızı kıskanclık yuzunden cekılmez bır hale getırmeyınız

arkadaşlar hepiniz çok mantıklı yorumlar vermiş tavsiyede bulunmuşsunuz hepinize çok teşekkür ederim elimden geleni yapacağım dediğiniz gibi ilerde evlenince akraba aile sürekli bir arada olacağız asıl o zaman bu şekilde gidersem hayat hem ona hem bana zindan olur

X