Bana neler oluyor ?....

miralife

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
12 Ağustos 2008
3.464
21
doğum günüme günler kala nedense bir anda yaşlanacak mışım gibi hissediyorum bazen kendimi !bu yıl çok zor 5 ay yaşadım o kadar yaşlandım ki belki de o yüzdendir nedendir bilmem çok mutluyum ama bir o kadar da mutsuz ,endişeli,savruk,düşünceli,telaşlı ve bazen anlamsız yere ağlayan bazende sevinç çığlıkları ile yükselen göğe çıkan bu kadının aslında içinde olan o mincik çocuk yoksa hala yaşamıyor mu diye düşünüyorum da bazen ben bile cevabını bulamıyorum nedense ..... acaba içimdeki çocuk eskisi kadar çok dışarıya çıkmıyor vaktini hep eşinle ve kızınla geçiyor yada burada sevdiklerini dinleyip onlarla mutluluklar ,üzüntüler yaşıyor die mi bana ...
ama ne olursa olsun hala büyümemesini istediğim küçücük bir melek var içimde ben yaşlansamda o asla büyümesin ve içimde en derinliklerinde benimle yaşasın istiyorum...umarım bu hep böyle olur ...ya eğer olmazsa?CADIARZU
aslında bazen hamilemiyim bilke diyorum ilk seferindede böle olmuştu belki yine böyledir....ki inşallah....

hemen hemen aynı şeyleri ben de yaşıyorum....demek ki yalnız değilmişim.bir yandan yaşlandığımı hissediyorum diğer yandan zaman dursun da istiyorum...ruh halim devamlı değişiyor....

allah gönlüne göre versin canım istiyorsan bu doğum gününde hediyen bebek olsun

canım belkı yasadıgın o 5 ayın etkısıdır...
o anları halen içinden atamamışındır...
belkıde dedıgın gıbı hamılesındır...hayırlısı olsun...
eşinin ve cocugunun yanında olması ve sıkıntılarını onlarla ilgilenerek uzaklaştırabılırsın...
hep yaş gunlerı banada hep hüzün olmuştur....belkı sende öyle hıssedıyorsundur yanı gecıcı bır durum..olabılır...
benımde içimde bır cocuk var ben buyudukce...
o hiç büyümeyecek..

Canım o duygular banada oluyor bi daha sinirlenmiycem herşeyi kafama takmıycam diyorum olmuyo :sm_confused: Yada sinirleniyorum beş dk. sonra çok pozitifleşiyorum hayat bizi bu hale getiriyo dediğin gibi o çok zor geçen 5 ayın etkisi hala sürüyor olabilir belkide bebektir inş. bebek yüzündendir :ecrin_bebek:

hemen hemen aynı şeyleri ben de yaşıyorum....demek ki yalnız değilmişim.bir yandan yaşlandığımı hissediyorum diğer yandan zaman dursun da istiyorum...ruh halim devamlı değişiyor....
zaman zaman acaba depresyondamıyım bile dediğim oldu ama bilemiyorum ama bakıyorumda aslında bu çağın hastalığı depresyon ama şu anda depresyona girilebilecek bir derdim yada sıkıntım yok! belki havaların sıkıntısı diyorum acaba olabilir mi?

canım belkı yasadıgın o 5 ayın etkısıdır...
o anları halen içinden atamamışındır...
belkıde dedıgın gıbı hamılesındır...hayırlısı olsun...
eşinin ve cocugunun yanında olması ve sıkıntılarını onlarla ilgilenerek uzaklaştırabılırsın...
hep yaş gunlerı banada hep hüzün olmuştur....belkı sende öyle hıssedıyorsundur yanı gecıcı bır durum..olabılır...
benımde içimde bır cocuk var ben buyudukce...
o hiç büyümeyecek..
belki de 2008 yaramadı bana olabilir büyük bir ihtimalle!:eek:klava:

Canım o duygular banada oluyor bi daha sinirlenmiycem herşeyi kafama takmıycam diyorum olmuyo :sm_confused: Yada sinirleniyorum beş dk. sonra çok pozitifleşiyorum hayat bizi bu hale getiriyo dediğin gibi o çok zor geçen 5 ayın etkisi hala sürüyor olabilir belkide bebektir inş. bebek yüzündendir :ecrin_bebek:
neden bazı zamnalar bu kadar farklı ruh hallerine bürünüyoruz ki hemde bazen hiç bir derdimiz yokken acaba rahat mı batıyor hani öle derler ya ?
:eek:klava:

canım,gökyüzü denince aklına ne geliyor,sonsuz bi mavilik dimi,
ama o gökyüzünde bazen bulut oluyor,bazen sis oluyor
aniden kararınca bir görüyorsunki yağmur başlamış
ardından güneş ve sonra gökkuşağı...
işte o gördüğün içini aydınlatan gökyüzü bile sürekli değişiyorken,bizim de hergünümüzün aynı olması mümkün değilki tatlım...
sadece üzerinden bulut geçiyor hepsi bu...
sonra içindeki çocuğu sen öldürmedikten sonra bilki o biyerinde hep hayat buluyor zaten.....
yeterki hayata olan sevgini kaybetme yerimseniben
yeni yaşının sana uğurlu gelmesi dileğimle "hemşom" a.s.

canım benımyaşadıklarını anlayabiliyorum.hepimzin hayatında hüzünler,seviçler,acılar, kahkalar,ağlamalar daha doğrusu bize yaşadığımızı hatırlatan tüm duyguları yaşıyoruz...
bende bazen okadar sessiz kımseyle konuşmak istemem.eski günler gelır aklıma çoçukluğummm,en güsel zamanımmış diyorum o çoçukluğum masum,saf tertemız,sevgi dolu,gercek hayatla karşılaşmamış.en büyük derdi annesinin almadığı çukulata için ağlayannn....
ne günlermiş diyorum ailemlı zamanlarrr...
hayatımda çok kara kış yaşadımmm.hastalıklar,sevdiğim ailemı kaybettim....bahar gözükmedi daha..kara kış yerini sonbahara bıraktıııı.arada güneş görünsede yaşıyorum bak herseye rağmen mecburum diyorummm...
güçlü olmak zorundasın melek diyorum ayaz vurur,soluğun kesilir diyorummm (çok mu edebiyat yaptım ne birden dökülüverdi bu kelımeler içimden)
hayat bu iyi de kötüde bizim içinn.içimi döktüm sanırım bir çırpıda...
şükretmelıyız her doğan sabahta hersey için.....
doğum günün şimdiden kutlu olsun....inşşşş güzel bir hediyeyle rabbım sana bebiş verir...
o güzel gülüşünü ve o küçük çoçuğu asla kaybetmemen dileğiyle.....

sen farketmesen de yılların yükü yaş arttıkça hissediliyor işte buna da olgunlaşma deniliyor...
olgunlaşmamak senin elinde değil, olgunlaşmakta senin elinde değil

yapacak birşey yok kişiliğimizin götürdüğü yere gideceğiz....

içinde ki çocukla vedaşlaşmana gerek yok, onu asla kaybetmeyeceksin ama az gelir olduğundan özleyeceksin.

sen farketmesen de yılların yükü yaş arttıkça hissediliyor işte buna da olgunlaşma deniliyor...
olgunlaşmamak senin elinde değil, olgunlaşmakta senin elinde değil

yapacak birşey yok kişiliğimizin götürdüğü yere gideceğiz....

içinde ki çocukla vedaşlaşmana gerek yok, onu asla kaybetmeyeceksin ama az gelir olduğundan özleyeceksin.
belkide sırtım bu kadar çok yükü taşımaktan farkında olmadan yoruldu....

cnm öncelikle nice senelere.ben otuzbeşe kadar yaşlanıyorum yıllar ne çabuk geçti endişesini yaşadım.sonra birden baktımki eğer hem ruhen hemde fiziksel açıdan kendini sevip birazda bakarsan.çokda değişmediğini görüyorsun bazı şeylerin.şu an otuzyedi yaşındayım.diyorumki.daha on sene Allah ömür verirse idare ederim.sonrasını zamanı gelince düşünürüz.bide herzaman iyi hissetmek mümkün olmuyor.arada dengeler bozuluyor bulutlu hava kararıyor,sonra bir bakıyosun güneş açmış herşey pırıl pırıl.insanın ruh halini denetlemesi gün geçtikçe zor hale gelsede,umudumuzu hiç yitirmeyelim.birgün herşey düzelecek.bugün çok pozitifimkaydirigubbakcemile5

belkide sırtım bu kadar çok yükü taşımaktan farkında olmadan yoruldu....

yorulmaz mı hiç yorulmaz mı ama biz kadınlar çok güçlüyüz her türlü yükü kaldırır sonra aslanlar gibi dimdik yolumuza devam ederizkaydirigubbakcemile

yok ööle hemen sinmek pusmak hadi bakayım bi daha görmiyeyim:mymeka:

Ben derdi üzerimde fazla taşımayıp aman bu da geçer diyenlerdenim acaba bumu dur nedeni?
Hep arkaya atıp üzerini örtmekmidir?
Bazen çok sabırlı,bazen çok sabırsız ,bazen de akla gelmeyecek kadar da çözümsel birisi olabiliyorum... Bu kişsel değişkenliklerin çoğu sadece bende yokmuş bunda üzüldüm açıkçası ama derdime derman olmaya çalışan siz sevgi dolu iyilik perisi arkadaşlarımın sayesinde birazda olsa bu yükün azalacağını ve birbirimiz içinde çivi çiviyi söker hesabı olacağına inanarak bu yolda devam diyorum.....
Bu kurntular arasında sevinçli müjdeyi ancak verebilisem sizler ayın 3 ü en geç tarih olacaktır.... Ama allah önce isteyen tüm arkadaşlarıma versin benim kzıma da sağlık mutluluk huzur vertsin ....allahım acısını göstermesin....
Tüm evlatlarımızın inşallah!

o dediğin şey bende daha 18 yaşında başladı
YAŞLANMA KORKUSU:1shok:
bazen oturup düşünürken kafayı sıyırcak gibi oluyorum
gözlerime bakıyorum diyorum bunlar kırış kırış olcak
şimdiki gergin sıkı cildim laçkalaşcakkaydirigubbakcemile3
vücudum deformasyona uğrucak
kilo alıcam:1shok:
düşündükçe sinirlerim bozuluyo bende çok fazla var yaşlılık korkusu
ben 21 yaşındayım ama kaşlarımı kalınlaştırdım makyaj yapmayı bıraktım niye daha küçük göstereyim diyeÇok üzgünüm çoook
gözlerime kırışık kremi sürüyorum kırışmasın diye
bi gıdım tatlı yesem bu ilerde bana basen olcak diyorum
bide yeni yılın girişiyle olucak olan şudur ki
profilimdeki (21) yaş (22) yaş olucak Allahım yaaa ben 22 yaşında değilim yaa ben daha 18im ama yaaagamyoncuiremsu

X