Bebek Beslenmesi Balık yağı kullananlar

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

mavis81

acının ödülü deneyimdir
Kayıtlı Üye
14 Aralık 2009
2.997
14
Merhaba arkadaşlar aranızda balık yağı kullanan varmı?nette biraz araştırdım çok fazla marka var acaba hangisi doğru tercih olur karar veremedim.bilgisi olan arkadaşlar varsa yardım edebilirmi?vereliniortak

Ben 26+5 haftalık hamileyim. Balık yağı kullanmaya yeni başladım.
Balık yemediğim için doktorum tavsiye etti.
Kuuladığım marka Ocean 500 mg.
Sabah ve akşam olmak üzere günde 2 kez alıyorum.

ben kızım için sormuştum ekim 15 te 2 yaşına girecek balıkla arası pek iyi değil maalesef.yetişkinler için olanı çocuklarda olurmu

carlson, seven seas gibi balık yağları özellikle çocuklar için uygun. Seven seas ta çeşitli vitamin ekleri var ama carlson sadece balık yağı. Ben kızım 9 aylıkken seven seas kullanmıştım. bu kış birde carlsonu deniycem. İştahına da faydası oluyor. Ama ben sürekli vermedim. haftada 3 kez filan. birde 2 hafta içirip 1 hafta ara verin. Tabi bu 2 ayı geçmesin çünkü açılınca 2 ay içinde bitmesi gerek. ara verip tekrar başlanınca etkisi artıyormuş.

teşekkür ederim.siz doktor tavsiyesi ile mi kullanmıstınız?nette biraz arştırdım bazılarında civa olabiliyormuş buda çocuğa zarar verebiliyormus yada balığın karaciğerinden yapılan balık yağlarında A vitamini çok aşırı olabiliyormuş veya bazı balık yağlarında omega 3 zengin olmuyormuş.acaba sizin söylediğiniz bu markalarda böyle problemler varmı ?bu konuda bilginiz varmı?yardımcı olursanız sevinirim çünkü benim şuan yaşadığım yerde uzman bir doktor yok ve bende bilinçsizce davranıp kızıma zarar vermek istemiyorum.

benim doktorum seven seas i önerdi kullanıyorum portakallı ve vişnelisi var tavsiye ederim 2 yaş için uygun

teşekkür ederim.siz doktor tavsiyesi ile mi kullanmıstınız?nette biraz arştırdım bazılarında civa olabiliyormuş buda çocuğa zarar verebiliyormus yada balığın karaciğerinden yapılan balık yağlarında A vitamini çok aşırı olabiliyormuş veya bazı balık yağlarında omega 3 zengin olmuyormuş.acaba sizin söylediğiniz bu markalarda böyle problemler varmı ?bu konuda bilginiz varmı?yardımcı olursanız sevinirim çünkü benim şuan yaşadığım yerde uzman bir doktor yok ve bende bilinçsizce davranıp kızıma zarar vermek istemiyorum.

Yok canım doktor tavsiyesiyle değil ne yalan söyleyim.ek gıdaya yeni başladığım dönem taze balık mevsiminin sonu gibiydi. balığa başlayana kadar iyice bitecekti. Bende bari balık yağından alsın vitaminini diyerek başladım. Sadece 1 şişe kullandım. 150 ml'lik hepsini bitiremedik bile 2 ay geçince attım mecburen. Ama önceki mesajımdada dediğim gib haftada 3 gün filan verdim. Seven seas ta evet A, D vitaminleri filan var ve bunu kullanırken diğer D3 damlasını kullanamıyorsun. Bende o dönem balık yağı verirken D3 damlasını vermedim sonra geri başladım. Seven seas ta cıva yok. Portakallısı güzel çocuklar hiç reddetmiyor. Ayrıca diğeri Carlson da çok iyiymiş ödüllü bi marka. Yine de tercih senin. Bebeğinle beraber sağlıklı günler dilerim...

balık yağını 6.ayda kullanmaya başlamıştım,
hamileliğim boyunca da günde birer kez marincap adlı balık hapını alıyordum,
şimdi çocuklarım için EFA-P adlı meyveli balık yağını kullanıyorum..

bende bebeğime Uz. Dr. Özlem Altay sayesinde Nutrigenin balık yağını kullanmaya başladım doktorumuza burdan teşekkür ederim çok faydası gördük

Doktorum Ocean markasını önermişti kullandım baya memnun kaldım hatta doğumdan sonra da kullanmaya devam ediyorum

Kendim için henüz kullanmaya başlamadım ama kızım için easy fish oili kullanıyorum tadı çok güzel kokusu yok şekerleme gibi alıyor bide şurup gibi olmaması güzel zaman içinde kötüleşmiyor çok memnunuz​

X