Balayinda Eşinizin Ailesi İle Yolculuk Yapılır Mi

goldgreeen

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
5 Ağustos 2015
52
19
36
Hanımlar Merhaba...
Benim derdim şudur ki;balayı planları yapıyoruz nereye gidelim diye,sonra kara verdik işte bir hafta Otel bir hafta yazlık var nişanlımın orda kalırız dedik,buraya kadar herşey normaldi sonra nişanlım kayinvalide adayım ile kayinpeder adayimin balayina giderken bizide yazliga birakirsin dediğini öğrendim,ve bu konu da biraz tepkili davrandım şimdi sorun şu ki

Ben isterim ki eşim ile ilk yolculugumz başbaşa olsun gönlümuzce eğlenelim birde bizde yazliga gitmeyi planladık orda nişanlımın ailesi de olacak ve ben rahat edemem

Eşimin ailesinin bu isteği bana çok bencilce geldi sizce ben abartiyor muyum?
Yorumlar için teşekkürler...

Not.:

konu yazlık değil onlar yazliga gitmek istiyorlarsa biz başka yerde plan yapıcaz sorun bizimle beraber yolculuk yapmak istemeleri otobüs ya da ucak ile gitmek istemiyorlarmis ve bizde araba ile gezerek yolculuk yapmak istiyoruz başbaşa ilk gezimiz olduğu icin

Not 2: bazı şeyler eksik belirtmiş olmamdan kaynaklanan sebeple yanlış anlaşılmış
Kayinvalide ve kayinpeder yaşlı değiller bana göre biri 40 li yaşlarını sonunda diğeri 50 li yaslarinin başında evde 3 araba var isterlerse onların biri ile gidebilirler
7 senelik birlikteliğim de bi kere bile araba ile gittiklerine şahit olmadım hep ucak ile gittiler
Mesafe bize çok ters 21 saatlik yolculuk tatilimiz kısıtlı böylece 2 gün heba olmuş olacak
Düğünüm için herşeyi ailem yapıyor

Benim Annem babam 70 li yaşlarda her yere kendileri giderler belki ondan garipsedim

Son düzenleme:
Eşinizin ailesi kendi yazlıklarına gidiyorlar..

Sizde onların yazlıklarına..

Bu durumda sizin başka bir yere gıtmeniz gerekir

Verdiğiniz cevap mantıklı bunu bende teklif ettim fakat konu yazlık değil bizimle beraber yolculuk yapmak istemeleri otobüs ya da ucak ile gitmek istemiyorlarmis

Hanımlar Merhaba...
Benim derdim şudur ki;balayı planları yapıyoruz nereye gidelim diye,sonra kara verdik işte bir hafta Otel bir hafta yazlık var nişanlımın orda kalırız dedik,buraya kadar herşey normaldi sonra nişanlım kayinvalide adayım ile kayinpeder adayimin balayina giderken bizide yazliga birakirsin dediğini öğrendim,ve bu konu da biraz tepkili davrandım şimdi sorun şu ki

Ben isterim ki eşim ile ilk yolculugumz başbaşa olsun gönlümuzce eğlenelim birde bizde yazliga gitmeyi planladık orda nişanlımın ailesi de olacak ve ben rahat edemem

Not.:

konu yazlık değil onlar yazliga gitmek istiyorlarsa biz başka yerde plan yapıcaz sorun bizimle beraber yolculuk yapmak istemeleri otobüs ya da ucak ile gitmek istemiyorlarmis ve bizde araba ile gezerek yolculuk yapmak istiyoruz başbaşa ilk gezimiz olduğu icin
yapacak birşey yok maalesef türkiyede aileyle de evleniyorsun. ben de bi bucuk aylık evliyken görümcem benimle bi ay kaldı erkeklerin seni anlayabileceği bi durum değil bosuna çabalama :)

Hanımlar Merhaba...

Not.:

Ya kusura bakmayın da bu kadar hayatı zorlaştırmak zorunda mısınız. Bak ben erkek olsam Yada bırak erkek olmayı su halimle zaten yol üstünde olan yere ailemi götürmek istesem ve eşim bunu sorun yapsa gercekten ondan soğurum ya. Yani ilk yolculuk ilk su ilk bu bu kadar hayatı kendinize sartlamayın. Oraya giden araba varken niye adamlar Otobüste rezil olsun sıcakta Yada biye Boşa uçağa o kadar para versinler. Hayır yolda giderken ne gibi bişey yapmayı planlıyorsunuz da ailesi gelince bozuldu. Böyle ni durumda bırak onların teklifetmesini ben olsam kendim derdim buyrun sizde uğraşmayın bizimle gelin diye. Muhtemelen o yüzden sakin ve huzurlu giden hayatım var

Bence haklisin, balayi bu yahu.
Geze geze gidicekler belki, birbirlerini ope koklaya.
Otobusle falan gitsinler, esin ne diyor peki?

Hanımlar Merhaba...

Not.:

Sana hak veriyorum ben olsam bende ayni seyleri hissederdim. Biz de balayina gidecegiz ve yazliklarina yakin bir yere. Benim haberim yoktu balayi planini nisanlim yapti suan dugun icin degil balayi icin sabirsizlaniyorum :) kayinvalidem donuste de yazliga ugrayin orda kalin demis nisanlima o da kabul etmis. Soyleko biz 1 hafta otele 1 haftada yazlikta kalicaz donucez. Bizim ardimizdan da ailesi yazliga gidicek. Bizde arabayla gidicez yolda dururuz gezeriz biseyler yapariz diye o kdr planladik gercekten insan heves ediyor ama bu durumda sizinki balayi degildi tatilmis gibi oluyo nisanlinizla konusun. Basta benimki de bana donuste yazliga gidicez dediginde sizinkiler de gelicek mi dedim. Hayir olurmu oyle sey balayina gidiyoruz biz hem ben desem babam asla kabul etmez dedi

Nişanlınız bu duruma nasıl yaklaşıyor ? Kaç saat yazlık ? Bırakıp otele gidiyorsanız eğer daha sonra yolculuğunuz zaten yalnız devam edecek , sorun etmemelisiniz diye düşünüyorum.
Sebebi ise madem böyle birşey teklif ettiler huzursuzluk olmasın. İçlerinde kalır.

Ya da nişanlınız balayından döndükten sonra yazlığa gitmelerini teklif edebilir.

Düşüncesizlik olmuş, gençler siz geze geze gidin demeleri gerekir büyüklerin.

Bu düşüncesizlik saflıklarından sa çok önemsemezdim ancak 'o önce bizim oğlumuz, haddini bil' in göstergesi olarak yapıldığını hissedersem nişan atmaya kadar götürürüm olayı.

Kimseye üzerinde güç gösterisi yapılmasına izin verme.

tavrını koy en baştan. Siz olmasayınız nasıl gideceklermiş acaba?
Kimse birine güvenip iş yapmasın, kendi başına gidecekse gitsin yazlığa. Oğluna güvenip bizide bırakırsın demek ne demek?

Hanımlar Merhaba...

Not.:

sadece yolculukta berabersiniz sanırım balayında değil, nevar ki canım bırakıverin onları sonra devam edin yolculuğunuza

Beraber tatil yapalım dememişler ki yol. Üzeri bırakın demişler. Dip dibe olunmasından bende hoşlanmam ama bunuda dert etmezdim açıkcası.
O insanlarda sizin düğününüz için bi ton yorulup öyle gidiyolar tatilr sonuçta.

Hiç istemiyosanız böyle saçma bi konu yüzünden eşinizle yüzgöz olmayın. Ters istikamet bir yer seçin madem öyle

Aman ha!!!! Sen bilmiyor musun ki balayı prensesinin prensi ballı ay boyunca piremsesten başkasıyla konuşacak, ilgilenecek, hele hele Allah muhafaza yolculuk yapacak olursa büyü bozulur ve nazlı pirenses düğünden önceki haline dönüverir. Sakın!!!!!! O senin artık anlıyor musun yalnızca senin. Bundan sonraki varlık sebebi seni şımartmak, nazını çekmek ve senin ona bahşettiğin statü için sabah akşam şükretmek. Eee boru mu koca yaptın onu. Hem de kimin kocası....

Ohooooo daha ne yolculuklarınız olur başbaşa bişeycik olmaz bırakıverin aynı tarafa gidiyorsanız. Zaten gelmesinler desende gelecekler boşuna yorma kendini. Yok istemem dersen siz gidin uçakla pllan değiştirdik dersiniz. Daha evli olmadığından aman aman önemli gibi geliyor böyle şeyler ama öyle hayat mıç mıç dipdibe geçmiyor üzgünüm. Sadece dizilerde oluyor böyle.
Hee bundan sonraki aşama ön koltukta kim oturacak meselesi:)

X