balayında denize ve havuza girmek...

poyrazya

Kocasının Bebeği
Kayıtlı Üye
17 Nisan 2010
2.120
463
arkadaşlar yazın balayına gidicez ama denize ve havuza girmek konusunda tereddütlerim var. bazı sitelerde havuza girmeyin gibi yazılar okudum. acaba deniz veya havuza girerken mikrop kapmamak için ne gibi önlemler almayı düşünüyorsunuz? bir sitede vajinal bant takın yazmışlar ama hiç duymadım böyle bişey. bilgisi olan arkadaşlar varsa cevaplarınızı bekliyorum.

canım ben balayında havuzada denizede girdim bi problem yaşamadım çok şükür ama benide uyarmışlardı dikkat et diye.bi önlemi varsa her ihtimale karşı al derim.bi eczaneye danışabilirsin.sonuçta balayına gidipte denize havuza girmedikten sonra ne anlarım tatilden

Bende 2 sene önce aynı konuyu açmıştım ve balayında denize de havuza da girmiştim
ama sık sık altı bikiniyi değiştirdim bi de balayı boyunca ilişkiye girmedik sadece ilk gün...
hem dr lar da 3-4 gün ara verin diyorlar
tadını çıkarın doya doya..

kizlar ben anlamadim, balayiyla deniz/havuzun ve iliskiye girmenin ne ilgisi var? :26: mikrop kapsa iliskiye girmedende kapmazmi?

kizlar ben anlamadim, balayiyla deniz/havuzun ve iliskiye girmenin ne ilgisi var? :26: mikrop kapsa iliskiye girmedende kapmazmi?

arkadaşım o dönemde genital bölge 2 kat hassas oluyor o nedenle daha da dikkat edilmesi gerekiyor.tabi ki normal zamanda da mikrop kapılabilir havuzdan. ben arkadaşlar nasıl bir önlem almışlar bilgilerine başvurayım dedim.

anladim, acaba vajinal bant dedikleri sey, hani yeni bikini alindiginda bant gibi yapiskan birsey oluyorya baskalarida bikiniyi denediginde hijyenik olsun diye (bikininin kendisine birsey 'degmesin' diye), onumu demek istiyorlar?! bikinini yikamaya gerek kalmaz, oyle bir bant yapistirip o bantida sIk sIk degistirebilirsin. o anlamda hijyenik olur diye demek istemislerdir.

ben girdim hic bi sorunda yasamadim.
tedbir olarak yanimda antibiyotik getirmistim ama ihtiyacim olmadi cok sükür.

zaten normalde deniz her zaman havuza göre daha temizdir.
ve de ıslak mayoyla oturmamak gerekir.
o nedenle havuz yerine denizi tercih edersen ve de sık sık mayo / bikini değiştirirsen bi sorun yasamazsın bence.

balayında denizede havuzada girdim
herhangi bir sorun yaşamadım
deniz yada havuza girdikten sonra bikini altını hemen değiştirirsen ve malum bölgeyi temizlersen sorun olmaz.

Ben çocukluğumu Marmaris'te yaşadım. Hayatım havuzda ve denizde geçti. Denizde hiçççç bir şey olmaz hatta deniz mikrobu öldürür derler bizde, hasta olunca veya yaralı yerlerimizi hemen denize sokarlar, yeni doğan bebekleri deniz suyuyla ve tuzla ovarlar. Ama havuz konusunda aynı şeyi söyleyemeyeceğim... ben bir kez hastalık kaptım 22 yaşımdayken (havuzdan olabileceğini tahmin ediyorum) ve vajinal nemi sağlayan bezlerimden birini aldırmak zorunda kaldım(Bartolin kisti). Oraya her türlü insan giriyor, eğer hijyen denetimi düzgün yapılmayan bir havuzsa boşver havuzu, git mis gibi denize gir doğal olan her zaman en sağlıklısıdır. Kafan rahat olur en azından...

Sevgili Poyrazya'cım, ben yeni evliyim. Bu vajinal bant konularını ben de duymuştum. Ama aklım hiç almamıştı. Bir bant, içeri girecek küçücük mikropları nasıl engeller ki? Balayına gitmeden önce benim de benzer endişelerim vardı. Allahtan gerdek gecesi ile merak ettiklerimi sormak için, önce bir jinekoloğa gittim. Bana hem erkek hem de kadınlarda genital bölgede kullanılan bir üründen bahsetti. Ürünün jeli ve spreyi varmış. Havuzdan ya da kirli tuvaletlerden kapılacak mikroplara karşı korunabilirmişiz. Süper di mi, hem de karı koca olarak.. Aslında erkeklerden de ilişki sırasında mikrop alabilirmişiz.

kızlar bende geçen sene mayıs ayında evlendim hazirandada balayına gittim ve malesef idrar yolu enfeksiyonu oldum ay anlatamam size vc tam bir işkence olmuştu aglıyordum antibiyotiklerle 1 ayda kendime anca geldim bence yinede siz tedbiri elden bırakmayın

Geçmiş olsun. İnsan korkuyor böyle olumsuzlukları duyunca.
Biz de balayına gitmeyi düşünüyorduk.
Ben denize girmesem mi acaba. Pimpirikliyim biraz

Geçmiş olsun. İnsan korkuyor böyle olumsuzlukları duyunca.
Biz de balayına gitmeyi düşünüyorduk.
Ben denize girmesem mi acaba. Pimpirikliyim biraz
teşekkür ederim ama balayınada gidip denize girememek üzerdi beni napalım 1 ay zorluk cektim ama şimdi girmeseydim daha cok üzülürdüm
o denizin kokusu insanı ister istemez kendine çekiyor bence sende tedbirli gir canım

ben temmuzda evlendim fethiyeye gittim balayına denizede girdim havuzada allaha şükür hiçte birşey olmadı ama herkesin yapısı farklıdır sende olurmu olmazmı bilemem

kızlar ben bişey soracağım :26:
bi arkadaş yazmış balayında sadece 1.gece ilişkiye girdik diye
yani balayı boyunca sadece 1 kere olacağını ben nişanlımda düşünemiyorum:78:
doğru mu anladım bilmiyorum ama
ya ilişki ya deniz/havuz gibi bişey anlıyorum ben

Bence canım havuz değil de denize gir havuzlar daha mikrop yuvası gibi gelmiştir bana hep

Bence canım havuz değil de denize gir havuzlar daha mikrop yuvası gibi gelmiştir bana hep

kafam karştı benim
yani hem eşimle ilişkiye girmemde hem de deniz'e girmemde herhangi bir problem bir problem olmaz mı?

gerçekten önemli bi konu.. bende bu konuda sorun yaşayanlar duymuştum.. ama balayında ilişkiye girmemek fikri bana tuhaf geldi... tabii biz birşeyler için balayını beklediğimiz için belki...herkes böyle düşünmeyebilir sonuçta... ama deniz ve havuz olmadanda olmaz.. ben idrar yolları iltihabınıda zaten çok sık yaşarım... ne tedbir alalım kızlar ya...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…