BALAYI TECRÜBELERİNİZ(önerileriniz)

cbuse

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Ağustos 2011
7
0
:KK69::KK69::KK69::KK69::KK69::KK69:
kızlar nisan ayında düğünü yapıp ve balayına paris'e gitmeyi düşünüyoruz.

balayında şunları yapmayın, bunları yapın, şu otel(paristeyse) iidir, düğünden ne zaman sonra ve ne kadarlığına gidilmeli.... gibi ÖNERİ ve TECRÜBELERİNİZE ihtiyacım var....

TEŞEKKÜRLERRRR:KK28:

benim balayım sorunlu başlamıştı. düğünün yorgunluğundan dolayı eşim çok uyuyordu benimse uykum kaçıyordu. sabah eşimi boğmayı düşünüp öğlene doğru tekrar aşık oluyordum :) bence balayında yapman gereken tek şey sakin olmak.

Ben hiç Fransada bulunmadım ama sana tavsiyem eğer tarih belliyse şimdiden uçak biletlerinizi otel rezervasyonlarınızı ayarlayın. Balayı planınızı yapın pariste nereleri gezeceksiniz ne kadar kalacaksınız vs... Çünkü tarih yaklaştıkça uçak biletleri de otel fiyatları da artıyor. Şimdilik aklıma gelenler bunlar.

vizede çok sorun çıkarabiliyorlar, vizeye erken başvurun mümkünse :KK71::KK71:

bunun dışında klasik şeyler, turla gitmeyecekseniz bile tur programlarını inceleyip hatta çıktısını alın, onlar gezilecek yerlerin birbirine yakın olanlarını gruplandırarak yazmış oluyor, nerden nereye geçilir falan konusunda fikir çalabilirsiniz :KK52::KK52:

fransızların ingilizce konuşmadığı tam bir yalandır bu arada, gayet konuşuyorlar... fransızcanız yoksa dert etmeyin :)

biz parise gitmemiştik italyaya gitmiştik.eşim düğünden bir gün sonra gidelim demişti ben hayır diyip 4 gün sonrası için uygun görmüştüm..iyi kide öyle uygun görmüşüm hala yorgunluğumuz geçmemişti..düğün yorgunluğu feci oluyor bilirsiniz..o yüzden düğünden birkaç gün sonra giderseniz gittiğiniz yerin altını üstüne getirebilirsiniz..diğer türlü odadan çıkmayıp hep uyku modunda oluyorsunuz..

1 vizede çok sorun çıkabiliyor o yüzden erkenden vize sorununuzu çözümlemelisiniz
2 uçak ve otel rezervasyonlarınızı 15-20 gün önceden yaptırmalısınız
3 gideceğiniz yerde 1 hafta kalın ve bütün yerleri gezin..

şimdiden mutluluklar:KK70::KK71:

kızlar nisan ayında düğünü yapıp ve balayına paris'e gitmeyi düşünüyoruz.

balayında şunları yapmayın, bunları yapın, şu otel(paristeyse) iidir, düğünden ne zaman sonra ve ne kadarlığına gidilmeli.... gibi ÖNERİ ve TECRÜBELERİNİZE ihtiyacım var....

TEŞEKKÜRLERRRR:KK28:

canım biz balayında parise gittik tek kelimeyle doyamadık :KK69:
aslında biz şöyle yaptık Kendimiz antalyalı olduğumuz için 3 gün kemerde 5 yıldızlı bir otele gittik hem düğünün yorgunluğunu atalım hem başbaşa olmanın tadını çıkarılım diye.deniz kum güneş herşey güzeldi,
otelden çıktık ertesi gün de istanbul aktarmalı parise gittik.biz tur ayarlamıştık ama oraya gidince türkiyeden ayarlanan turların çok önemli olmadığını anladık çnk türkiye'deki turların hepsi oranın yerel rehberleriyle anlaşıyorlar.4 günlük bir geziydi ama dolu dolu 2 gün gezebiliyorsun.çnk ilk gün yol yorgunluğu oluyor son günde bizim uçağımız erken saatteydi sadece kahvaltı yapıp ayrıldık.
Paris gerçekten aşk şehri biz bütün sokakları el ele gezdik diyebilirim.Havası biraz kötüydü temmuz da gitmemize rağmen yağmur yağdı aralıklarla ama bize engel olmadı alışveriş yapmadık çnk çok pahalı ama bol bol yedik içtik gezdik hayalimiz inş bir daha gitmek :KK70:
otelleri öyle balayı otelleri gibi değil bizim türkiyedeki pansiyon dediklerimiz orada 3-4 yıldızlı oteller çok beklentiyle gitme ama temizler zaten bir yatmaya giriyorsun o da sorun olmuyor.bizim kaldığımız otelin kahvaltısı çok güzeldi mesela biz romaya da gittik ben orada hiç birşey yiyememiştim kokudan ama paris öyle değil restauranları temiz hiç kokmuyor.bir daha gidersek turla gitmeyeceğiz çnk parisin gezilecek yerleri çok net.biz ilk gün aldık elimize haritayı Parisi alt üst ettik 2.gün turla gezdik ama inan boşuna extra para vermişiz biraz ingilizcen varsa herşey çok kolay :KK70:
inş herşey planladığınız gibi olur.
tadını bol bol çıkartın :KK16:

ben benelüx turuna gitmiştim babamla evlenmeden önce.. evlendiğimde eşimle balayına oralara gitmek isterdim açıkcası..bide fransayı sevmediğimdenmi nedir paris'e hiç ısınamadım..aynı binaları kopyalayıp yapıştırmışlar gibi geldi bana..bi sıcaklık bi gezme isteği uyanmadı içimde aksi gibi en çok orda kaldık..mercure otelde kalmıştık karşısındada istanbul grill vardı Allahtan akşamları orda döner yiyoduk..bide fransızların kahvaltı kültürü yok diğer ülkelerde gayet güzel kahvaltı imkanı bulduk otellerde ama fransada kruvasan ve kaşar peynirine talim ettik..rehber fransızların güne sadece kahveyle başladıklarını söylemişti..ama ben olsam kesinlikle İtalya turuna giderdim balayına..asıl aşıklar şehri roma, venedik bence..şahsi fikrim bu

ya kızlar çok teşekkürler önerileriniz ve bilgileriniz içinnnn:KK1:

eğer turu kendiniz ayarlayacaksanız vize başvurusunu da kendiniz yapın böylece vizecilere ekstra komisyon vermemiş olursunuz. Ben de önümüzdeki yıllarda paris düşündüğüm için fransa vizesine baktım sadece randevulu çalışıyorlar önce bankaya bir para yatırıyorsunuz ordan size bir pin kodu veriyorlarmış; randevu numarasını arayp banka tarafından size verilen şifreyi giriyorsunuz ve öyle yetkilii kişiyle görüşüp randevu alabiliyorsunuz. İspanya da öyle degildi biz bütün evrakları hazırladık gittik bir gün; 1 hafta sonrasında da gittik pasaportumuzu teslim aldık. Yani anlatmak istedigim Fransa vizesi daha uzun sürebilir.

Fransa vizesi gayet kolay
2 gün icerisinde cıkan bir vize
Konsoloslugun calıstıgı bir aracı kurum var
Oraya internetten radevu alıyorsunuz
Belgelerinizi veriyorsunuz
2 gün sonra da vizeniz elinizde
Benim cok yakın arkadasım 3 sene once evlendi nisan ayında o da.
Onlar disneylandda kaldılar hatta 3 gün disneylandan 2 gün paris yaptılar.
Ben de parise gittim güzel bir sehir ama bence o kadar da romantik degildi .
Dügün ertesi mutlaka yorgunluk oluyor
Biz vakitsizlikten ayarlamadıgımzıdan gidemedik
sadece 2 gun antalya 2 gun cesme gibi bri sey yaptık ama cok aksılıkler cıktı yolda kalıcak yer ayarlamak zorunda kaldık filan
1. yıldonumunde cıktık asıl balayımız bu olacak diye
cok da güzel bir 15 gun gecirdik amerikada
ama simdiki aklım olsa mutlaka zaman ayırır hemen dügün sonrası giderdim
her sey zamanında anlamlıymıs

sana otel önerim voyage torba veya belek olur... ahhhh mükemmel bir tatildi kendimi prenses gibi hissettim. yedim, yedim, eğlendim, kanatlanıp uçtum adeta:KK16:

biz balayımızı voyage torba'da geçirdik, çok çok çok çok güzeldi. hizmet kalitesinden o kadar memnun kaldık ki antalyada yaşıyor olmamıza rağmen bu yıl tatil tercihimizi voyage belek'te kullandık ve yine memnun kaldık. belki önümüzdeki yıl yine voyage olur bilemiyorum çünkü gittiğim her oteli voyage ile kıyaslıyorum.

ayrıca yine antalyada ela quality hakkında çevremden güzel yorumlar aldım ama henüz gitmedim. ve yine antalyada maxx royal ve adem & eve de güzel oteller... sonra rixos bodrum, sheraton çeşme ve hilside beach fethiyeyi de öneririm.

sevgiyle kal

X