Bakireyim HPV endişesi

mahvoldum

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
4 Şubat 2024
15
25
19
kızlar daha önce başlık açtım ama sadece bir kişi yazdı çok geriliyorum. Ben bakireyim ve kızlık zarına yakın vajinanın içerisinde pütürümsü siğile benzeyen şeyler ama sivilce gibi değil siğil mi değil mi emin değilim. İnternetten baktım ve anladığım kadarıyla hpv erkek olmadan bulaşmıyor ama bana kimse elini bile sürmedi anneme söylersem yanlış düşünürse hakkımda ne yapacağım kafayı yemek üzereyim

Nasıl gördün ağrı yapıyor mu rahatsızlık veriyor mu

Nasıl gördün ağrı yapıyor mu rahatsızlık veriyor mu
Epilasyon yaparken vajina girişinin kenarında ben vardı ben leke sandım ona uğraşırken baktım içeride öyle bir şey var korktum hastalığım yeni bitmişti acaba vücudum temizlenmedi mi diye almaya çalıştım peçeteyle yok alamadım da. Böyle çizgi halinde girintili çıkıntılı çizikler halinde

İç kısımda derinde görmüşseniz kızlık zarı denilen yapı olabilir.

Sana yazmıştım nasıl bir cevap bekliyorsun anlamadım, şimdi biz burada bilip bilmeden, görmeden etmeden yok hpv değildir desek ya da hpvdir desek seni yanlış yönlendirsek, sonra da sıkıntı yaşasan ne olacak?
Doktora göstermekten başka mantıklı bir seçenek var mı sence? Dediğim gibi sende hpv olması düşük ihtimal ama mantar, enfeksiyon vs. olabilir her türlü doktora gitmen lazım ilerlemeden.

Sonuç ne oldu? Gittiniz mi acaba doktora?

saglik ocaginda hpv testi 30 yas ve uzerine yapiliyor.

bir çok kaynak taradım bununla ilgili, bence %99.5 cinsel yolla bulaşıyor. hiç bir cinsel münasebetiniz yokken özellikle iç kısımda olması neredeyse imkansız. bahsettiğiniz şey fordyce benekleri veya vestibular papillomatosis olabilir mi? bir bakın internetten benziyor mu

Son düzenleme:
bakireysen nasıl yaptıracaksın ki reşitsen jinekoloğa git bence direkt

bakirelik falan umurumda değil. zaten dertlerim başımdan aşkın. evet baktım ve dediğiniz beneklere benziyor. ama hpv siğillerine de benziyor. bu iş jinekoloğa gitmeden çözüm bulmayacak. bana yarımcı olmaya çalıştığınız için teşekkürler

hpv bulaşması için enfekte olan bölgenin sürtünmesi ve mikro çiziklerle veya açık yara ile deriye nüfuz etmesi gerekiyor(muş) ben bir çok yerde böyle okudum. velev ki zeminde yaşıyor ve tuvaletten bulaşıyor, vajina girişini tuvalete sürttünüz mü oraya nasıl değmiş olabilir?

ben kuruntu olduğuna inanıyorum. dilerseniz doktora gidin. sanırım cildiye daha iyi yardımcı olur size

dediğiniz gibi bu böyle mantar gibi bir şey olsa hiç umurumda olmaz. ama gencecik yaşımda kanser olmak istemiyorum. belki benim gördüğüm şeyler her kadında olan bir şeydir ben abartıyorumdur. bu aralar derslerin yoğun malum sınava az kaldı. en yakın zamanda gidip bir hekime gözükeceğim

Bende bir ara yogun mantar olmuştu iç tarafta beyazliklar vardi. Mantar cok yogun kaşıntı yapıyor ve fazla akıntı oluyor. Bu şikayetleriniz de var mı?

bakireyseniz hpv ihtimali sıfır. fazla evham yapıyorsunuz.

Tam olarak bensin dediğin şeyler vajinanın iç kısmında böyle nokta nokta bir sürü değil mi ? Bu arada bende mantar var ve bakireyim sürtünme vb şeyler de olmadı bende doktora sorarsan banada haber verir misin :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…