Bakir erkekte hpv taşıyıcılığı olabilir mi?

Stanislao

Üye
Kayıtlı Üye
11 Şubat 2022
89
91
23
35 gün önce erkek arkadaşımla oral seks yaptık dün dil kökümde ve dilimin en arka kenarlarında ufak ufak baloncuk gibi şişlikler fark ettim mercimek tanesinden ufak toplasam 15-20 tane var. Bazıları yapışık gibi bazıları mesafeli. Ağrılı değiller sanki ertesi gün grip olacakmışım gibi bir hissiyatları vardı ama o da geçti. Hpv den şüphelendim erkek arkadaşımın da benim de daha önce herhangi bir cinsel temasımız olmadı. Erkek arkadaşımda şu zamana kadar hiçbir belirti yokmuş bildiği kadarıyla ailesinde de yok. Pazartesi günü doktora gideceğim hpv şüphem olduğunu da söyleyeceğim ama sanırım test sadece rahimden sürüntü alınarak yapılıyormuş. Ben mrkh sendromluyum yani doğuştan rahmim yok vajinam çok kısa. Bu testi yaptırmam anatomik olarak pek mümkün değil. Acaba öğrenmenin başka yolu var mıdır sizce hpv olabilir mi bakir bir erkek taşıyıcı olabilir mi? Ağzımda yaralar çıkardı bazen ama aft tarzında. Bu tip bir yara hiç olmadı. 2 gündür endişeliyim cevap verirseniz sevinirim HPV aşılarımı da yaptıracağım bir sürü türü varmış pozitif olsam bile diğer türler için yaptırabilirmişim ama pozitif olup olmadığımı nasıl öğrenirim bilmiyorum. Bu virüsün bu kadar yaygın olduğunu da bilmiyordum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…