Bakarmisiniz lutfen.....

SILAYA

Guru
Kayıtlı Üye
8 Temmuz 2008
316
0
42
kizlar ben 5 temmuzda regl oldum sizce hamile kalma gunum hangisi. hesab yapa bilen varmi. hamile kaldimmi diye merak ediyorum. benim hesabima gore 14 den 19 una sizce dogrumu.

Canım benim hesabıma göre 16-20 arası olması lazım.
Yanlış bilmiyorsam reglinden sayarak 14. gün bulunuyor ve 14. günden 2 gün öncesi ve 2 gün sonrası riskli günler oluyor.

kizlar ben 5 temmuzda regl oldum sizce hamile kalma gunum hangisi. hesab yapa bilen varmi. hamile kaldimmi diye merak ediyorum. benim hesabima gore 14 den 19 una sizce dogrumu.

cnm benim adetlerim hep düzensizdir ama saymakla ilgili bildigim,adetinin sonlandıgı günden 30 yada 28 gün sonrası.yani benim hesabıma göre ortalama 6 gün adetli olduysan 12 temmuz çıkıyor.bende en son 6 temmuzda oldum.şimdi bebiş için tedavi oluyorum çatlama ignesi vuruldum dün.eger düzenli olursa seninle aynı tarihte veya 1 gün sonra adet olacagım.ama inş olmayız ve bebişimiz olur dimi:icecream::CüvCüv:

canım bu şekilde bilemezsin yumurtlamayı adetlerin düzensizse vücudunu takip etmeni tavsiye ederim.akıntı takibi yap daha iyi anlarsın.bu şekilde hesaplama yapman için en az 3 dönem menstruasyonu takip etmen gerekir.herhangi bir kontrol yöntemide kullanmamış olman gerekir.

canım bu şekilde bilemezsin yumurtlamayı adetlerin düzensizse vücudunu takip etmeni tavsiye ederim.akıntı takibi yap daha iyi anlarsın.bu şekilde hesaplama yapman için en az 3 dönem menstruasyonu takip etmen gerekir.herhangi bir kontrol yöntemide kullanmamış olman gerekir.

yok adetlerim duzensiz degil. zaten bu akinti takibini duydum kafam karisti. normalde benim hesablarima gore tamam ama akinti yumurtladigin gun yumurta aki gibi sunermis iste o hesablarimdan sonra geldi 2 3 gun

canim herkes birseyler yazmis ama bunu hesaplayabilmek icin senin adet dongunu bilmek lazim. yani demek istedigim kac gunde bir adet oluyorsun.

sana ornek vereyim sen oradan kendininkini hesapla. 5 temmuzda adet oldun ve adet dongun 30 gun suruyor diyelim. genellikle bayanlar adet dongusu tammalanmadan 14 gun once yumurtlar. yani 30 gunde bir adet oluyorsan 30-14=16. gun yumurtlama gunun. buna gore iste 12-14-16. gun iliskiye girersen sansin yuksek olur. yani 17 temmuz- 21 temmuz arasi. eger 30 gunde bir oluyorsan senin bu durumda gecmis yumurtlaman muhtemelen.

diyelim ki 35 gunde bir olouyorsun. 35-14=21. gun yumurtlarsin demektir. yani temmuz 26. iaste temmjuzun 22 sinden 27 sine kadar arayla birer gun ara ile deneme yapabilirsin.

adetin daha uzun ve daha kisa surmesine gore hesapla kendininkini.

bir de canim yumurtlama olacagi gun vajinani islek hissedersin. yani camasirin hep islakmis gibi olur. oyle de anlayabilirsin.

ellerin temizse, (hijyenik tirnaklar kisa) 2 parmaguini vajinana sok. biraz vajina sivisi cikar. o yumurtlama yaklastikca koyu kivamdan acik kivama dogru degisir. ama su da var ki iliski yesandigi icin spermler vajina sivisi da sanilabiliyor. bu yontem pek iyi sonuc vermiyor yani.

basarilar.

adetin başlangıcından 17. güne kadar 2 güne bir ilişki öneriyo doktorlar.yani sen adetin bitince çalışmaya başla 22 sine kadar devam et..biz artık uzman olduk maalesef umarım sen olmadan hamile kalırsın..

X