Bağımlılık konusunda

Hayır devam etmeyin. İstekli de değilmiş. Kimseyi değiştirmeye çalışmayın. Siz de kimse için değişmeyin.

Merhaba herkese
Hayatınızdaki insan alkol ve esrar kullanıyor olsa ve bu konuda yardım almak istemese yani kullanmaya devam etmek istese ilişkiyi sürdürürmüydünüz?
Dün konuştum bunu eşimle. İzlediğimiz filmdeki adam alkol bağımlısıydı. Bir sahnede bugün olmasa da bir gün tekrar içeceğim muhakkak dedi. Hayatımda hiç uyuşturucu kullanmadım o konuda bir şey diyemem. Ama alkol içmekten çok keyif alan bir insan olarak bir daha içmemek fikrini benimseyebileceğimi hiç düşünemiyorum.

Bence alkolü bırakabilmek çok çok büyük bir irade. Yapana çok saygı duyuyorum. Çok zor bir şey. Hiç kimse için yapılabileceğini düşünmüyorum. Yani sizin veya benim için asla kimse bırakmaz alkolü. Ancak kendisi çok güçlü olacak. Ben birlikte olmazdım bir bağımlıyla.

Ay bir de siz devam etmek istiyor yazmışsınız ben yanlış anlamışım. Hiç gerek yok bu kişi için kafanızı yormayın. Beklentileriniz, hayata bakışınız aynı değil.

Merhaba herkese
Hayatınızdaki insan alkol ve esrar kullanıyor olsa ve bu konuda yardım almak istemese yani kullanmaya devam etmek istese ilişkiyi sürdürürmüydünüz?
Asla ilişkimi sürdürmem bağımlı biri ile. Benim için değil kendisi için bırakmalı eğer siz bağımlı kişiden vazgeçmezseniz o sizi ya bulaştırır ya da günden güne kemirip, çürütür. Olan size zamanınıza olur.

Merhaba herkese
Bitirirdim. Konu ne olursa olsun yardım almak istemeyen birine yapılacak bir şey yoktur.
Allah yardımcısı olsun.

hayır hatta bir zaman sonra senide o batağa çeker. sende bağımlı olursun. saydıklarınlada sınırlı kalmaz başka kimyasallara bile geçiş olur birinden sıkılınca hop öbürüne şeklinde. başına gelmiş deneyimlemiş birisi olarak söylüyorum. sakın bak sakın.

Merhaba herkese
Sizi döven, aşağılayan, alkolik esrarkeş birinden hala kopamadığınıza göre siz de bir bağımlı sayılırsınız zira kendine değer veren hiç kimse böyle bir ilişkiyi kendine reva görmez.

Bu derece rahatsız olduğun bir şeyden tek başına karar alamıyorsan eğer sende bir bağımlılığa sürükleniyorsun demektir. Uzatmadan bitir bence ileride senin için daha zor olur

Sizi döven, aşağılayan, alkolik esrarkeş birinden hala kopamadığınıza göre siz de bir bağımlı sayılırsınız zira kendine değer veren hiç kimse böyle bir ilişkiyi kendine reva görmez.
Her gerizekalı kadın gibi, bazen beynimiz bize oyun oynayabiliyor, ilişkide yaşadığın iyi günler aklına gelip üzülebiliyorsun, herşey insanlar için Mune Mune Geri dönüş olmayacağının ben de farkındayım ama olay çok taze. Benim yakın bir arkadaşım ya da kardeşimin başına böyle bir şey gelse inan düşüncelerinden dolayı ben de onu linç ederdim.

X