Bacaklardaki kırmızı nokta görünümü ve batıklar

gidja

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Haziran 2016
160
69
Merhabalar hanımlar benim yıllardır sıkıntısını çektiğim ve denemediğim sey kalmayan şu bacaklardaki kırmızı kırmızı küçük nokta görünümleri ve batık :KK43: yaklaşık 1- 1.5 aydır bırakmadan denediğim yöntemten bahsetmek istiyorum sizlere çünkü ben neredeyse bu problemimden büyük miktarda kurtuldum :)) umarım sizede fayda sağlaar .

Şöyle ki bacaklarım ne kadar ağda , jilet ve epilatörle alsam hiçbir şekilde pürüzsüz olmuyodu ve ben etek giymeyi çok sevmeme rağmen bacaklarıma güvenemeyip giyemiyodum bit türlü sanki yeni ağda yapmışım gibi kırmızı noktalar oluyodu ve baya psikolojim bozulmuştu gitmediğim doktor kalmadı şöyle bir üstten bakıp ilaç yazık gönderiyolardı bunun üzerine baya araştırdım girmediğim forum okumadığım kaynak kalmadı en son bıktım bıraktım artık herkes lazer yap geçer kafasında ama şuan işsizim öyle bir imkanımda yok malesef. Geçenlerde almanyadan kuzenim geldi laf arasında konuşurken konu buraya geldi kendisi bana yaptığı bir kaç rutinden bahsetti ve bende deneyim ne kaybederim kafasıyla başladım ve sonuç cidden şahanee :)))

İlk önce inanarak yapmalısınız başta ben ciddiye almadım ama kızlar inanarak ve sıkılmadan yapın lütfen ilk 2 hafta çok bir fark olmuyor ama 3 haftadan sonra farkı göreceksiniz. Yapacağınız ilk şey sırf bacaklarınıza kullanacağınız kaliteli bir kese , hametan krem, vazelin ve anti bakteriyel sabun almak olsun.

Kızlar kesemizi ve sabunumuzu banyoda kullanmaya başlayacaksınız ama keseyi banyoya girdiğiniz gibi yapmayın biraz teniniz yumuşasın ondan sonra altta üste doğru dairesel hareketlerle her bir bacağınızı 10 ar dk dan bıkmadan keseleyin ve ılık suyla durulayın sıcak su mümkün olduğunda kullanmayın daha sonra rutin temizliğinizi yaptıktan sonra bacaklarınızı anti bakteriyel sabunla lifleyin ve soğuk suyla durulayın . Kurulandıktan sonra hametan kremi bol bol kızarık bölgelerinize sürün ertesi günlerde bacaklarınızı mutla nemlendirin bunun içinde vazelin yada varsa evinizde badem yağı kullanın. Haftada 1 mutlaka kese yapın ve krem ve vazelini hergün bıkmadan sürün 2.haftafa 1 çorba kaşığı balla 2 çorba kaşığı toz şekeri karıştırın 2 damla sıcak su eklerseniz daha rahat kıvama geliyo bunu banyonuzun sonunda bacaklarınıza masaj yaparak yeridereceksiniz bal bacaklarınızı yumuşatırken şeker ölü hücrelerinizi yok ederken ve selülitlerinize iyi geliyor :KK66: ( isterseniz yüzünüzede süreblirsiniz mükemmel yumuşatıyo ) bunu ılık suyla elinizle ovalayarak yıkayıp çıkıyoruz hepsi temizleninde yine soğuk su tutarak bacaklarımızı temizliyoruz bu şekilde rutinimize devam ederek bacaklarımızı pürüzsüz hale getiriyoruz :))

Ben bu aşamada hiçbir şekilde bacaklarımı almadım köklerimi dinlendirmek için malum kış ayındayız sizlerde almazsanız çabuk sonuç alırsnız ben bunu çekmiş biri olarak yaptığım ve sonuç aldığım şeyi sizlerle paylaşmak istedim içinizden birilerine umarım payda sağlar kızlar :)

ben banyodan banyoya yapıyordum kese işini çok keselemek yıpratıyor çünkü teni ama krem işini mutlaka hergün sürüyor olmalısın, hematen ve bepanteni karıştırıp sürersen daha çabuk sonuç alabilirsin :KK66:

Merhaba dediklerinizi tek te okudum ben ılık agdayla.yapiyorum.kartus agdaylada yaptım jiletlede yaptım.bacaklarim batiktan leke yara izi kaldı hep.artik.bakmaya utanıyorum bu işlemleri yapmadan önce temizligimizi yapıp ondan sonramı.baslayalim sonra temiz oldu ve purussuz bacakalrimiz oldu bundan sonra sürekli devammi edicez ağda falan yapmicazmi lütfen bilgilendirirseniz sevinirim bende bı sure madeccasol kullandım.ama batık olduğu için geri başa sardım

Merhaba dediklerinizi tek te okudum ben ılık agdayla.yapiyorum.kartus agdaylada yaptım jiletlede yaptım.bacaklarim batiktan leke yara izi kaldı hep.artik.bakmaya utanıyorum bu işlemleri yapmadan önce temizligimizi yapıp ondan sonramı.baslayalim sonra temiz oldu ve purussuz bacakalrimiz oldu bundan sonra sürekli devammi edicez ağda falan yapmicazmi lütfen bilgilendirirseniz sevinirim bende bı sure madeccasol kullandım.ama batık olduğu için geri başa sardım

merhaba, öncelikle ağdanın farkı olur mu bilmem ama ben sürünce kuruyan el ağdasından kullanıyordum şu minik minik olup ısıtılınca eriyen kuaför tiplerinden fakat şuan lazere başladım, ben ilk başladığımda ağda yapmıyordum çünkü ağda zaten teni yıpratıyor birde keseyle ekstra yormak istemedim o yüzden belli bir süre tüylerimi uzatarak devam ettim ağda yaptığım hafta kese yapmıyordum ama tüylerinizin uzarken batık yapmasının nedenlerinden biride yanlış ağda yapmak ve ölü hücrelerin olması yani keselemek önemli ağdadan sonra bacakları :) benim kesem 2 taneydi bi hamamlarda kullanılan klasik kese birde gratiste satılan hassas tenler için olan kendinize hangisi uygunsa onu kullanabilirsiniz ama bu kesenizi yeni alın ve bacaklarınız için ayrı olsun farklı yerlerde kullanmayın. çok bastırmadan dairesel hareketlerle kan dolaşımınızı hızlandıracak şekilde yapmalısınız ben sebametin sabununu kullanıyordum ve banyodan sonra mutlaka dediğim kremlerle desteklemelisiniz . ertesi günler kendi vücut kremlerinizle masaj yaparak sürebilirsiniz dediğim gibi biraz sabır işi usanmadan biraz uğraşırsanız yüzde yüz olmasa bile mutlaka gözle görülür etki oluyor umarım size de faydası olur :)

X