Bacaklar ve epilasyon ......

bywpa

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Aralık 2010
92
0
arkadaşlar ben bacaklarımı epilasyon aleti ve sir ağdayla alıyorum ama neyse alırsam alayım tüylerin ucu çıkmaya başlayınca deli gibi kaşınıyo ve kaşımaktan yara oluyo lekelerde çok uzun zaman sonra geçiyo hatta geçmiyo ben bu kaşıntıya nasıl çözüm bulacağım yardım edin sırf bu yüzden lazer yaptırmak istiyorum

Kıl köklerimiz derimizn altında olduğu için deriyi geçip çıkmada sorun yaşıyorlar ve bu yüzden ilk çıkarken çok fazla kaşınması normal.
Benimde kaşınırdı ve kaşıya kaşıya yara yapardım ama artık kaşındığı zaman gidip buz gibi su ile yıkıyorum ve kaşıntı hafifliyor. Ayrıca nemlendirici kremde sürerseniz yıkadıktan sonra daha iyi olur diye düşünüyorum.

Keselemek en güzel çözüm üstteki ölü deriyi kıllar yaramadığı için kaşınma oluyor. Güzel bir keseden sonra çıkışları daha kolay olacaktır malesef ki daha hızlı

söylediğiniz herşeyi yıllardan beri yapıyorum ama hiç geçmedi

Kızlar merhaba,

Epilatöre alerjim olduğuna karar verdik :)
Epilatör sebepli batıklar, sivilce gibi görünen kırmızı yaracıklar, uzun süreli kaşınma (Bazen gece uykuda bile), kanatana kadar kaşıdığımı bilirim..
İki yılda gitmediğim doktor kalmadı, alerji dediler, stres dediler, uyuz diyen bile oldu, o kadar krem jel hiç bi işe yaramadı.
Bi kaç hafta kadar önce özel bi dr a gittim ve sadece beş altı sn baktı bacağımdaki izlere.
Evet sorun batıktı ve kıllar deriden yukarı çıkamıyorlardı. Kaşımak da izi derinleştiriyordu.

İki krem verdi.. (Aslında önce bi serum verdi ama bulamassın hiçbi yerde dedi - bulamadım da)
Kremlerin biri her sabah batık olan bölgeye ince bi şekilde sürülüyor, uzun süre emilmiyor parlak bi şekilde kalıyor deride. Bu bazen dezavantaj.
Diğer krem ise akşamları batıkların üzerine nokta şeklinde sürülüyor. Sadece iz olan yerlere yani.
Benim 3. günde kızarıklıklar ve kaşınmalar geçti. Tahmini bir hafta gibi bi sürede de hiç iz kalmadı.
Sabah kremim " Fito" Akşam kremim "Kerasal"
Şimdi pürüzsüz çook şükür..
Doktor hanıma teşekkür çiçeği bile götürdüm :)

Yalnız uyarmam gereken şeyler var
- Birincisi bilirsiniz ki ilaçlar her bünyede aynı etkiyi vermez, mutlaka dr danışarak kullanın
-İkincisi, krem kullandığınız sürece malesef epilatör yasak.. Daha sonra bile kullanmamı tavsiye etmedi Dr. Tüy dökücü krem ile idare edebilirsiniz sanırım yada uzatma şansınız varsa ağda..
-Üçüncüsü.. Kullandığım kremlerin asıl özelliği deri inceltmesi, yani sorunlu bölgede deri inceliyor, ölü deri atılıyor, baya soyulduğu zaman oldu.. O süreçte banyo yaptığınızda kese yaparsanız çok nazik davranın, ben unuttum ve kanattım ince deriyi :)
-Son olarak krem kullandığınız sürece çarşafınızı değiştirmeyin, uyurken mutlaka bulaşıoo :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…