Bacak ağrılarım bir türlü dinmiyor;(

mersel

ikinci kez anne oluyorum
Kayıtlı Üye
13 Aralık 2008
445
69
Arkadaşlarım,
15.haftadan itibaren bacak ağrısı çekiyorum. Kalçam,basenlerim ve dizden yukarısı. Özellikle akşamları. Yürümekte zorlanıyorum bazen. Yattığımda çok ağrıyor. Doktorum magnezyum verdi, onu içiyorum ama bir faydası olmadı. Zaten bu haftalarda başlaması normal değil dedi 7-8.ayda olurmuş. Ne yapacağımı şaşırdım, doktor randevuma da daha var. Böyle ağrı çekenleriniz var mı ? Ne yapmak lazım.:sm_confused:
tşkler
sevgiler.

canım bendede o haftalarda bel ve bacak ağrısı kasılma vardı doktorum sütünü kesinlikle ihmal etme eğer içemeyeceksen calsiyum ilacı vereyim ama süt daha sağlıklı dedi sütü hergün içiyorum birde kızılayın sade maden suyu çok faydalı o ağrını hafifletecek dedi günde en az iki tane iç dedi şimdi 23. haftadayız Allaha şükür ağrım gilanda kalmadı bi dene istersen.birde yatarken bacağının altına yastık koymaya ve bacaklarını uzatmadan yatmaya(anne karnı pozisyonunda) dikkat et inşallah faydasını görürsün canım

Eftelyacım, süt çok içiyorum, nerden baksan 1 litreye yakın. Soda hiç denemedim, zaten sevmem kendisini. Ama faydası olacaksa tabi içerim. Yatarkende hep cenin pozizyonunda sol yanıma yatıyorum. Bilmiyorum nasıl geçecek. Sodayı deneyim canım,tşk ederim.

canım ben hayatımda daha ağrı çekene kadar ağzıma soda sokmazdım nefret ederim tadından ama baya faydası oluyor birde sadesi hepten kötü ama napıcaksın birtek ondan fayda gördüm ben istersen sodayı aç beklet asidi çıksın bolca limon sık içine limon içer gibi iç yada soğuk olarak iç ikisindede soda içtiğini ek anlamıyorsun zaten birkaç defa içince yavaş yavaş alışıyor vücudun

canım benimde bacak ağrılarım çok oluyor..hafif varisim var doktorum varis çorabı önerdi.... varis çorabı giydiğimde ağrım olmuyor acaba seninde varisin olmuş olabilirmi???????

Aaa canım, hiç bilmiyordum ondan ağrı yapabilceğini. Ama varisim yok ki. Belki de oluşacak o yüzden ağrıyor. Bilmiyorum vallahi, canım yanıyor çok, bebişim olmasa içimde oturup ağlayacağım.
O üzülmesin diye ağlayamıyorum ;(

canım varisin yoksa bile çok ayakta kalıyorsan o da varis gibi ağrı yapar varis çorabınında baya faydası olur serdi söylemeden önce benimde aklıma gelememişti

bende hamileyken çok çektim.lavaboya eğilip yüzümü bile yıkayamıyordum o kadar yani.
dr um da bana maden suyu önerdi ama öyle meyveli falan olmayacak.günde 4 taneye kadar içebilirsin dedi.ben 2 tane içiyordum(beypazarı maden suyu) bayağı farketmişti ağrılarım.
inşşallah sağlıcakla kavuşursunuz bebişlere.

canım bende de felaket ağrı var bende de varisler ondan oluyor ama extra kalçada olan kalsiyum eksikliğinden bilgin olsun

evet canım ya,erken başlamış ağrıların,aynılarından bende de oluyor ama benim 6.ayda falan başladı,mg kullnıyorum bende bi işe yaramadı,ama zamanla geçti sayılır,önceki kadar çok ağrımıyor
dr.umun söylediğine göre gebelikte oynar eklemler yer değiştirirmiş o yüzden olurmuş ağrılar yapcak bişey yok çekeceksin dedi
ama arkadaşlar güzel fikirler vermişler,maden suyu ve varis çorabını dene bencede

bu sayfanın açıldığı iyi olmuş arkadaşlar sağolun bende 15 haftalık hamileyim son bi kaç gündür felaket bacak ağrım oluyo ,,kendi kendime dedim herhalde romatizma oldum :))

ama maden suyunu bende hemen denicem ,,sağolun,,inş.işe yarar

X