Babasıyla aynı dükkanı işleten biriyle ailesine yakın yaşamak

celikk06

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
22 Ağustos 2024
48
44
27
Merhaba arkadaşlar, ilk defa konu açıyorum biraz endişeli olduğum için fikrinize ihtiyacım var.🌸
27 yaşındayım. Birisiyle evlilik için görüşme yapıyorum. Ben Ankara'da yaşıyorum o Denizli'de yaşıyor. Ailesi ile birlikte işlettiği döner,köfte vs yaptıkları dükkanları var, iyi kazanıyorlar ki zaten şükrediyorlar.Hayata bakış açımız ve dini hassasiyetlerimiz çok uygun. Ben memurluk mülakatına gireceğim ama eğer kazanamazsam, yardım için tabii ki onlarla birlikte işyerinde olurum. Ancak ben ailemden 5-6 saat uzaklıkta eşimin ailesiyle her gün birlikte olmak ilerde bana sorun çıkarır mı? Ben kendimi nasıl hissederim?

Merhaba arkadaşlar, ilk defa konu açıyorum biraz endişeli olduğum için fikrinize ihtiyacım var.🌸
27 yaşındayım. Birisiyle evlilik için görüşme yapıyorum. Ben Ankara'da yaşıyorum o Denizli'de yaşıyor. Ailesi ile birlikte işlettiği döner,köfte vs yaptıkları dükkanları var, iyi kazanıyorlar ki zaten şükrediyorlar.Hayata bakış açımız ve dini hassasiyetlerimiz çok uygun. Ben memurluk mülakatına gireceğim ama eğer kazanamazsam, yardım için tabii ki onlarla birlikte işyerinde olurum. Ancak ben ailemden 5-6 saat uzaklıkta eşimin ailesiyle her gün birlikte olmak ilerde bana sorun çıkarır mı? Ben kendimi nasıl hissederim?
Kombo. Aile işi ve yakın oturmak. Kaç

Sorun olur.

Tülay kökün bir videosu var, sınırlarla ilgili olması lazım... Kendinize sorun, kese ortak olacak.

Siz örneğin ;evinize airfryer alacağınız zaman tee kvalide bile soracak, kızım gerek var mı, zaten fırının son model. Bu basit soru... Sert versiyonu da olabilir...

Siz yurt dışı tatili isteyeceksiniz maddi durum iyi. Aman ne gerek var zaten denizli desiniz. Yakınlarda günübirlik gidiverin canım...

Maddi anlamda bağımlı olacaksınız...

Yaparım derseniz siz bilirsiniz. Ben yapamazdım

Siz şimdi kazandınız diyelim yada ilerde kazandınız görüştüğünüz kişi ne iş yapacak sizin gittiğiniz yerde. İlerisi için bunu da düşünün.
Aile işletmesi olduğu için sizin evinize alınan çöpten dahi onun ailesinin haberi olacak belki hadsizlik yapacaklar en ufak giderinize karışacaklar.
Hiç gerek yok bence. Görünen köy kılavuz istemez.

Eş ailesiyle yakın olmak güzel bir şey değil. Kötü çıkma olasılıklarının çok yüksek olmasının dışında mesela benimkiler iyi ama yine yakın oturmak istemiyorum insan çekirdek öz aileye sahip olsun başkalarına bir mesafe olsun istiyor. En azından ben öyle istiyorum siz kalabalık şekilde yakın oturmak ister misiniz bilemem.

Aynı iş yeri de sorun. Bir abim babamla bir iş yeri işletiyorlar ve çok sorun çıkıyor. En basitinden abim evinin eşyalarını değiştirecekmiş, babam gitmiş sadece kendine ait olan iş yeri için malzeme stoklamış ve abimin planlar sekteye uğradı. Abimin çalıştığı iş yerine babam onu aldığı için nasılsa ben ona iş verdim oğlum ödesin ne olacak tarzı düşünüyor çoğunlukla.
Ayrıca babamın yengemin harcamalarına laf etmesi de ayrı bir sorun. Halbuki abimin kendi iş yeri olsaydı kendi mesleği olsaydı laf edemezdi o zaman. Ama sizin durum daha çok abiminkine benziyor.

Başka bir tanıdık iki kardeş aynı iş yerinde çalışıyorlar, kendilerine bir maaş hesabı bir ortak para hesabı yapmışlar sıkıntılar çıkmasın herkesin maaşı ayrı olsun diye ama yine sorun yine sorun.
Çok çok iyi düşünün bu durumu

kese ortak iş ortak aile uzak ve gecesi gündüzü pek olmayan bir iş. sen eşimle vakit geçireyim diyeceksin o işler akşam saatlerinde yoğun oluyir babam tek yapamaz diyecek. sen tatile gidelim derken esin tam para kazanma sezonu dükkanda babam tek kalamaz dicek. kayinailen işi temin ettiği için üzerinizde çokça hakları olduklarını düşünecek sen bunalacaksin. zaten büyük bir aşk yok bence topukla canim kardeşim... bir de memur olursan ne işin var o çocukla bosver .....

Tülay kökün bir videosu var, sınırlarla ilgili olması lazım... Kendinize sorun, kese ortak olacak.

Siz örneğin ;evinize airfryer alacağınız zaman tee kvalide bile soracak, kızım gerek var mı, zaten fırının son model. Bu basit soru... Sert versiyonu da olabilir...

Siz yurt dışı tatili isteyeceksiniz maddi durum iyi. Aman ne gerek var zaten denizli desiniz. Yakınlarda günübirlik gidiverin canım...

Maddi anlamda bağımlı olacaksınız...

Yaparım derseniz siz bilirsiniz. Ben yapamazdım
Anladım haklısınız, teşekkür ederim.

Bence iyi düşün yaa çünkü kendi başına hareket edemez hale geliyorsun hep senin yerine konuşma sözler verilir o kadar gerek yok bence

X