Babamda, eşimde, kardeşimde Corona virüs covid-19 çıktı🤢😥

Ne diyeceğimi bilemedim. Çok geçmiş olsun. İnternetten bu durumu yaşayanları araştırın ne önlemler almışlar. Aklıma baska bişey gelmedi.

Endişe etmeyin. Pozitif çıkma oranı %60 civarında. Pozitif olsanız bile büyük ihtimalle şikayetiniz olmadan geçireceksiniz. Endişe etmeyin. Uykunuza, dinlenmenize dikkat edin. Beslenmenize vs de. Eşiniz de siz de panik yapmayın. Bir çok kişi şu an taşıyor ama şikayetleri olmadığından bilmiyor.

merhaba aynı durumu biz de yaşadığımız için cevaplamak istedim konunuzu benim de babam ve dedemde çıktı bir hafta kadar hastanede yattılar şu an bi sıkıntı yok Allaha şükür evdeler bu süreçte aldığımız bazı önlemlerden bahsedeyim size belki yararım dokunur
öncelikle odalarında durdular tuvalet dışında hiçbir şekilde dışarı çıkmadılar(evde ikinci küçük bir tuvaletimiz vardı orayı kullandılar) yemeklerini kapıya bıraktık bulundukları odayı sık sık havalandırdık evi baştan sona sildik süpürdük güzelce temas ettikleri her yeri başta kapı kolu kumanda vb ortak kullanılan eşyaları
yemeklerini kapıya koyduk bu süreçte plastik çatal ve kasık kullandık suyu da pet şişelerde kullandık eğer temas etmezseniz bu dediklerimi uygularsanız çabucak atlatabilirsiniz sakın siz veya evde yaşayan başka biri maskesiz ve eldivensiz dolaşmayın sık sık kendinizi dezenfekte edin bulunduğunuz ortamı havalandırın ve sağlıklı besinler tüketin umarım biraz olsun yardımcı olabilmişimdir geçmiş olsun tekrardan

Hayır yapmıyorlar, enıstemde ciktı sadece ablama yapıldı o grıp kırgındı emin olmak istediler sonuc daha cıkmadı.
Cocuklar var evde yapılmadı. Ust katta annemler oturuyor sureklı gorusuyorlar. Annemlere de yapılmadı ama, hepsi karantına da. Aıle hekimi kontrol ediyor her gun.

evet benimde duyduklarım hep böyle..
konu sahibesi hangi hastane?

Sehirden sehire uygulama mi degisiyor acaba? Yukarida konu sahibi tedbir amacli hepimize yaptilar demis, sizde gerek gormemisler mesela 🤷‍♀️
Eşim abisiyle falan temas etmiş belirti olursa abimize test yapalım dediler ee eşimde hiçbir belirti yoktu ki

Eşiniz odadan çikmayacak sizde dikkat edeceksiniz 😔
Belirti olmadan gezen çok malesef. Esiniz son zamanlarda biriyleriyle temasta bulunduysa da uyarin insanlari onlarda yaptirsinlar. Kiziniza test yapilmadi mi.
O yuzden herkes kendini izole etsin herkes ayri odada kalsin diyor bakan galiba.
Bende cok korkuyorum aileden birinde ciksa hepimize bulasacak diye gecmis olsun

Kardeşime evde izole et kendini dediler eşi 2 aylık hamile. Eşime evde izole et dediler 4 yaşında çocuk var evde 2 odalı🤢🤢
Allah yardımcınız olsun ya .Ben böyle işlediğini bilmiyordum cevremde taşıyıcı yok çünkü ondan olsa gerek 😕 Bağışıklık güçlendirici besinler tüketin özellikler yeşil biber kahvaltıda mutlaka tüketin. Evinizi sirkeli su ile komple temizleyin. Umarım geçmiş gitmiş olur🙏

merhaba aynı durumu biz de yaşadığımız için cevaplamak istedim konunuzu benim de babam ve dedemde çıktı bir hafta kadar hastanede yattılar şu an bi sıkıntı yok Allaha şükür evdeler bu süreçte aldığımız bazı önlemlerden bahsedeyim size belki yararım dokunur
öncelikle odalarında durdular tuvalet dışında hiçbir şekilde dışarı çıkmadılar(evde ikinci küçük bir tuvaletimiz vardı orayı kullandılar) yemeklerini kapıya bıraktık bulundukları odayı sık sık havalandırdık evi baştan sona sildik süpürdük güzelce temas ettikleri her yeri başta kapı kolu kumanda vb ortak kullanılan eşyaları
yemeklerini kapıya koyduk bu süreçte plastik çatal ve kasık kullandık suyu da pet şişelerde kullandık eğer temas etmezseniz bu dediklerimi uygularsanız çabucak atlatabilirsiniz sakın siz veya evde yaşayan başka biri maskesiz ve eldivensiz dolaşmayın sık sık kendinizi dezenfekte edin bulunduğunuz ortamı havalandırın ve sağlıklı besinler tüketin umarım biraz olsun yardımcı olabilmişimdir geçmiş olsun tekrardan
Teşekkür ederim evim 2 odalı 1 tuvalet var dün gece kızım uykulu eşimin yanına gidip yatmış tı gece fark ettim aldım yatağına fark edene kadar temas oldu zaten 😕

Allah yardımcınız olsun ya .Ben böyle işlediğini bilmiyordum cevremde taşıyıcı yok çünkü ondan olsa gerek 😕 Bağışıklık güçlendirici besinler tüketin özellikler yeşil biber kahvaltıda mutlaka tüketin. Evinizi sirkeli su ile komple temizleyin. Umarım geçmiş gitmiş olur🙏
Allah razı olsun

Sehirden sehire uygulama mi degisiyor acaba? Yukarida konu sahibi tedbir amacli hepimize yaptilar demis, sizde gerek gormemisler mesela 🤷‍♀️
Hıc bilmiyorum onu.
Ama annemlere test yapılmadı bunu biliyorum fakat hepsi karantınada, markete dahi cıkmaları suan yasak.
Aıle hekimi her gun kontrol ediyor.
Insallah boyle de gecer atlatirlar.

Teşekkür ederim evim 2 odalı 1 tuvalet var dün gece kızım uykulu eşimin yanına gidip yatmış tı gece fark ettim aldım yatağına fark edene kadar temas oldu zaten 😕
eşinizin kullandığı sabunu peçeteyi ayırın kapı koluna poşet geçirin teması en aza indirin yoksa size de bulaşması çok olası eşiniz kapıyı kitlesin siz de onun bulunduğu odaya yaklaşık on dört gün boyunca girmeyin odasına suyunu ıslak mendilini gerekli temel ihtiyaçları bırakın yemekleri de kapıdan verin her gün tuvaleti temizleyin biz bu şekilde atlattık maskesiz sakın yaklaşmayın ve mesafeyi koruyun

Eşiniz odadan çikmayacak sizde dikkat edeceksiniz 😔
Belirti olmadan gezen çok malesef. Esiniz son zamanlarda biriyleriyle temasta bulunduysa da uyarin insanlari onlarda yaptirsinlar. Kiziniza test yapilmadi mi.
O yuzden herkes kendini izole etsin herkes ayri odada kalsin diyor bakan galiba.
Bende cok korkuyorum aileden birinde ciksa hepimize bulasacak diye gecmis olsun
Yok kızıma pazartesi günü yapılacak test

X