Babam ve sırları...

vallahi ne desem ne desem...
gizli servis elemanı falan değilse baban işin içinde maalesef ki bir iş var demektir.
benzer şeyleri yaşamış bir genç kız olaraktan umarıum bizim başımıza gelen son sizinkine gelmez...
hakkaınızda hayırlısı olsun,kötü düşünmöeyin kötü olmasın..

Allah hayırlısı neyse onu nasip etsin, eğer böyle bir durum varsa arkadaşların bahsettiği gibi umarım bir an önce kurtulursunuz..

Haklısın toz konduramamakta,baban sonuçta ve işin içinde annenle sen varsın.Ama Açıkça konuşsan bile baban bunu açıklamayacaktır zannedersem.Hafiyelik yapmak sana düşüyor.Takip içinde ol.Başkalarıyla görüşüp de sizi o ortamdan uzak tutması aklıma başkası varmış gibi şeyler getirdi.

tabi ki babanın hayatında başka biri var. yani aşikar bu durum bunun altında başka bişey arama

Babanin meslegi ne ki,onu merak ettim.
Madem o sizin yanininzda yasayamiyor,
o zaman siz onun yaninda yasayin.
Insallah düsündügümüz cikmaz.

evet bütün detaylar başka birinin olduğunu gösteriyor ama işte çok ilginç yanlar da var.. mesela babam işi gereği sık sık yurt dışına gider kendi iş grubundaki bürokrat insanlarla, annemin akrabalarından biri de tesadüfen bu gezilerden birind ebulunmuş meslek icabı. gittikleri yer de moskova. babamın sürekli çevresindekilere benden ve annemden bahsettiğini, ailesiyle övündüğünü, eşlerini yanlarında götümeyen diğer erkeklerine aksine geceleri erkenden odasına çıktığını falan anlatmış.. babamı ne zaman arasam evinde oluyor, bizim yanımızdayken de arkadaşlarının yanında oluyor.. yani bütün bunlar olurken başka bir kadın olayı da mantıksız kaçıyor, babam o kdar ince iş çevirecek yapıda biri değildir.. bilemiyorum ama annem için çok üzülüyorum..

Anneciğine kurbana.s.

Lütfen ona destek olun, şuan tek ihtiyacı yanında güvenecek sığınacak bir destek bir liman.

Bu da sizsiniz.

Bu konuyu fazla düşünmemesini sağlayın, meşgale uğraşlar bulun.

Konu hakkında ise yorum yapmayacağım çünkü ne olursa olsun %100 ispatlı bir şey yok.

Ama sonuç müsbet olursa zaten sizden ayrı olması iyi bişey olacaktır:teselli:

canım anlattıklarından...su cıkıyor....bır kadın yada...baska bır yasam...
babana hıc sordunmu bu davranıslarıyla ılgılı yada babnın yasadıgı yere bır gıtsen oraları gorsen...baban ne yapar arkadasları kımdır....
içindekı kuskularda gıder yada...olay neyse acıga cıkar...
boyle kuskulu yasamakta...ınsanı hem uzer hem yıpratır..

babam işi gereği gündeydoğuda bulunuyor zaten kendi memleketi. annemle ilk evlendiklerinde annem tabi ki yanına gitmek istemiş ama babam kabul etmemiş küçük yer, seni burada üzeceklerine emin ol üstelik çocuk olunca büyük şehirde eğitim alması daha doğru olur diye. annem de zaten ankarada kendi mesleği olan biri. babam istememiş yani, kısa süre sonr aburadaki görevim bitecek diye kaba tabirle kandırmış annemi. ama evlendiklerindne beri babam orada, biz buradayız. annemle çok sorunları oldu defalarca boşanmaya kalktı annem ama doğulu erkek zihniyetini bilirsiniz ne kadar eğitim de alsalar değişmiyor. babam boşanmaya hep şiddetle karşı çıktı. bir de her zaman bizim bu kadar ayrı kalmamımızn sebebini, bizim geleceğimizi düşünüdüğü için çok çalıştığı için diye açıklar. ama biz göremedik bi o günleri, orada kazandığı tüm parayı kendi ailesine yatırıyor kardeşine ev almalar, yeğenine düğün yapmalar, bilmemkime araba almalar, bağlar bahçeler almalar.. bize gelinc eise asla parası olmaz. opff çok doluyum çok.. babamı çok seviyorum ama affetmediğim yönleri çok

annem uzmana göründü zaten, ama psikiyatristi babamın da gelmesini, sorunların ancak beraber bir terapiyle çözüeleceğini söylemiş, babam tabi kabul etmedi. annem şu an düzenli lustral kullanan depresif birine dönüştü.

evet baştan sağlam temeller üzerine kurulmayan bir evlilik, ama babamın anneme yaptığı bir yanlış, kandırma resmen. ben anadolu lislerini kazandığımda bile babamın bulunduğu şehri yazdık, kayıt bile yaptırdık ama babam sonra kabul etmedi, ankarada başka bir okula gönderildim. annem babamın yanınada olmak için elinden geleni yaptı yani..

bütün bunların yanında babam ailenin en büyük çocuğu olduğu için herkes ondan birşey bekliyor, işsiz güçsüz kardeşi evleniyor çocukları oluyor karısı çalışmıyor ve babamın onlara bakması bekleniyor, babam da bakıyor gayet.. amcasının oğluna aynı şekilde, yeğenlerine aynı.. tabi yardım edilir ama bir yere kadar, bizden kendi çocuğundan esirgeyerek nasıl böyle birşeye vicdanı sızlamaz anlamam. annemin geliri olmasa ne olacaktı, bu kadar yardım edebilecek miydi acaba kendi ailesine? üstelik annemden borç alıp ödemez bir de. birşeye ihtiyaç olsa ya almaz ya çok zor alır, para konusunda çok mağdur durumdayız kısacası.. bir de üstüne bu ilgisizlik ve tuhaf davranışlar, telefon saklamalar..

ne diyeceğimi şaştım doğrusu anlattıkların genele uymayan tamamen aykırı bir yaşam tarzı . başka yaşantısı var diyorum sen çürütüyorsun tezimi. tutulacak biryer arıyorum yok . sadece okurken baban gözümde tamamen şahsına münasır kendi doğruları olan ve buna alternatif asla kabul etmeyen sert kurallarıyla yaşantısını idame ettiren ve herkesin buna uymasını bekleyen biri gibi geldi bana.
kardeşin var mı yaşın kaç ? (meraklı gibi oldu ama)

belki de internetten falan tanıştığı bir kadındır, yaşadığı yer ilişki kurabileceği yer değil demişsiniz...babanızın değil annenizin yanında olun.

Babanıza bu durumu konduramasanızda durum belli...
inanmama yoluna giderek kendinizi rahatlatmaya çalışıyorsunuz ama soru işaretlerine boğuluyorsunuz...

peki annenizin kendi ailesi, yani deden ve anneannen bu duruma bisey dememisler mi? damat sen ne yapiyorsun orda ya gel ya karını da gotur dememisler mi? babam eve kirkyilda bir gelir demissin, annen sizi tek basina dul gibi buyutmus o zaman? buna bisey diyen olmamis mi ailesinden?

ilk okuduğumda aklıma gelen tek şey başka bi kadınla başka bi hayatı daha var..
onu aradığınızda evinde bulmanız çok bişey değiştirmiyo bence
bi de sizle yaşadığı eve geldiğinde kapıları kapatıp telefonla konuşuyormuş hiç dinlemediniz mi
elbet bi şekilde duyulur..
ayrıca size numarasını vermediği 2. bi telefonu da varmış..e daha ne olsun hayatım
bi de ne sıklıkta evine gidiyosunuz

ilk soruma ek olarak, annen calisan biriymis, yani herseye boyun egen evde oturan bi kadin da degil, gidip ani bi baskin yapmadi mi hic babana? anlamadım ben ya, anlattiklarin mantiga sigmiyor

düşündükçe birsürü soru çıkıyor ortaya sahidende
babanne ve dede ile yada baba tarafından akrabalarla bir ilişkiniz yokmu
onun evine memleketine gittinizmi yoksa odamı yasak......????
vallahi konuyu anlamak oldukça zor

ay arkadaşlar ilahi.. ne töre evliliği.. annem izmirli babam doğulu ankarada çalışırken tanışıp evlenmişler.. dedem zaten annem çok gençken vefat etmiş anneannem evlenmelerini önce istememiş ama kendi yalnız kalmasın kız evladı yaşlanınca kendisine baksın diye..annem boşanmak istediğinde de arada ben varım diye hep karşı çıktılar ve de kesinlikle karışmaz dayılarım aile içi işlere.. sadece bi kavga durumu oldu mu barıştırmak için girerler araya o kadar. zaten şuan 2 dayım da rahatsız kendi hastalıklarıyla meşguller.. annem çok yalnız arkasında desteği yok yani. anneannem de çok yaşlı.. kaldı ki ne zaman beraber oturcaksınız diye sorduklarında da babam çok yakında dönücem diye avutup durur, annemin bir dayanağı desteği yok kısacası.. neyse sağolun ilgillendiğiniz için

online görünüyorsun ama hala bir cevap alamadık . önyargılı olmak istemiyorum fakat budamı feyk bir konu arkadaşlar diğer konuda olduğu gibi .. olay taze olduğu içinn düşünmeden edemiyorum

X