Babam hasta:(

Geçmiş olsun, çok üzüldüm. 😞Kozalak macunu balgam söktürür ve rahatlatır. Z.h.e A.a diye bir marka var, diyabetliler için olandan alabilirsiniz, eczanelerde de bulmak mümkün.
Saol can abla . Ben de çok üzgünüm. Balgami normal balgam değil sanırım. Boğazından kaynaklı mi bilmiyorum. Yine Dr a danışarak veririz.
Bu arada şimdi hatırladım. İlk soğuk algınlığı zannettiğimizde , öksürük için kozalak şurubu verdik. Ama gecmedi

Aslında kitle biz yara olarak adlandirdik pardon.
Yani sorabilirseniz eğer biyopsi yapıldı mı, teşhis koymak için. Öyle parça alacaklar , o da riskli durumda o yuzden.
Parça alındı tabi ki biyopsi sonucu teşhis konuldu doktor rutin muayenede kitleyi gördü zaten büyük ihtimalle kanser dedi ama biyopsi sonucu netleşir dedi biyopsi işlemi tehlikeli bir işlem değil benim de troidim de nodul var kanser olma ihtimaline karşın bende biyopsi aldırdım korkmayın basit bir işlem

Parça alındı tabi ki biyopsi sonucu teşhis konuldu doktor rutin muayenede kitleyi gördü zaten büyük ihtimalle kanser dedi ama biyopsi sonucu netleşir dedi biyopsi işlemi tehlikeli bir işlem değil benim de troidim de nodul var kanser olma ihtimaline karşın bende biyopsi aldırdım korkmayın basit bir işlem
Teşekkür ederim içim rahatladı biraz. Herkes aldırıyor aslinda haklısınız. Iste bazı insanlar korkutuyor

Size de çok geçmiş olsun. Iyiki söylediniz biliyordum ama aklıma gelmemişti. Dikkat ederiz.
Biyopsi oldu degil mi? Ona göre teşhis konuluyor.
Biyopsi yaptırmayın, yayılır diyenler var
Biyopsi oldu ama yeni yapıldı öncesinde yapıldı mı inan bilmiyorum. Biz de çok araştırdık her doktor farklı bir şey söylüyordu istanbula vs gittik. Işın tedavisi ve kemoterapi aldı. Kitlesinde büyüme veya küçülme gözlemlenmemiş ameliyat olup olmayacağını kesinleştirmeye çalışıyorlar şuan. Sıkıntılı bir süreç inşallah aşar tüm hastalar…

Herkese merhaba.
Babam için Dr.lar gırtlak kanseri olabilir diyor. Biyopsi olacak. İnş hayırlı sonuç alırız.
Belirtileri soğuk algınlığı gibi ,çok sinsi . Malesef geç anladık.

Çevresinde bu hastalığı yaşayan, tecrübesi olan varsa paylaşabilir mi?
Suan afedersiniz, balgam çıkartıyor ve tıkalı gibi.
Yani normalde hasta oluruz ,ya böyle balgam dolu olur nefes almakta ve konuşmakta zorlanıriz onun gibi.

Boğazını rahatlatacak bir şey var mı? Dr .lar bir sey vermedi. Ama doğal yediklerimizden yani bir sey olabilir. Mesela internette limon yazıyordu.

Neler tavsiye edersiniz?
Yardımcı olursanız çok sevinirim
Hem teyzem hemde kayinpederi girtlak kanseriydi teyzem yaklasik 11 senedir kayinpederide 7 sene oldu ameliyat olali.ikiside deli gibi hala sigara iciyor hic birakmadilar. Sagliklida beslenmiyolar isin ilginc tarafi. Hatta teyzeminki cok daha agirdi biz gitti gidecek diyoduk.gayet iyi. Ama babaniz lutfen dikkat etsin siz beslenmesine temiz havaya oksijine herseyine dikkat edin. Stresten uzak dursun. Atlatilabilir.ne kadar erken onlem o kadar iyi. Rabbim saglik sihhat versin

Ya bir ceviz suyu kürü var onu bir arastirin teyzem yapiyordu sesi gittiginde. Baya acilmisti. Ben tam bilmiyorum yanlista yonlendirmiyeyim. Nete yazarsaniz cikar belki. Cevizi suda bekletip karanlik odada saklayip suyunu iciyordu oyle bir kür

Herkese merhaba.
Babam için Dr.lar gırtlak kanseri olabilir diyor. Biyopsi olacak. İnş hayırlı sonuç alırız.
Belirtileri soğuk algınlığı gibi ,çok sinsi . Malesef geç anladık.

Çevresinde bu hastalığı yaşayan, tecrübesi olan varsa paylaşabilir mi?
Suan afedersiniz, balgam çıkartıyor ve tıkalı gibi.
Yani normalde hasta oluruz ,ya böyle balgam dolu olur nefes almakta ve konuşmakta zorlanıriz onun gibi.

Boğazını rahatlatacak bir şey var mı? Dr .lar bir sey vermedi. Ama doğal yediklerimizden yani bir sey olabilir. Mesela internette limon yazıyordu.

Neler tavsiye edersiniz?
Yardımcı olursanız çok sevinirim
Gecmis olsun, umarim basit bir Seydir.

Biyopsi oldu ama yeni yapıldı öncesinde yapıldı mı inan bilmiyorum. Biz de çok araştırdık her doktor farklı bir şey söylüyordu istanbula vs gittik. Işın tedavisi ve kemoterapi aldı. Kitlesinde büyüme veya küçülme gözlemlenmemiş ameliyat olup olmayacağını kesinleştirmeye çalışıyorlar şuan. Sıkıntılı bir süreç inşallah aşar tüm hastalar…
Amin inşallah. Allah tüm hastalara şifa versin .

Hem teyzem hemde kayinpederi girtlak kanseriydi teyzem yaklasik 11 senedir kayinpederide 7 sene oldu ameliyat olali.ikiside deli gibi hala sigara iciyor hic birakmadilar. Sagliklida beslenmiyolar isin ilginc tarafi. Hatta teyzeminki cok daha agirdi biz gitti gidecek diyoduk.gayet iyi. Ama babaniz lutfen dikkat etsin siz beslenmesine temiz havaya oksijine herseyine dikkat edin. Stresten uzak dursun. Atlatilabilir.ne kadar erken onlem o kadar iyi. Rabbim saglik sihhat versin
Allah razı olsun bunlar moral oluyor bana. Sigara kullanmıyor. Ben bu durumu gördükten sonra sigarayı ağzıma sürmem. İnsan başına gelmeden anlamıyor.
İnş her şeyine dikkat ediyoruz. Durumuna göre yazlık eve de gecicez ,orada temiz hava alir

Malesef babamın gitlaginin komple aljnacagini söyledi Dr.😔
sonraki sürec hakkında bilgisi olan var mı?
Cok gecmis olsun bizde ayni yollardan geciyoruz maalesef benim babam 2 yil öncr girtlak kanseri oldu girtlagin alinmasi gerek dedi babam kabul etmedi ışın aldı 2 yıl sabit kaldi simdi tekrar yayilmis akcigere sıçramış :KK43: artik girtlagi bile alinsa sonuc alamaz cunku vucuda gecti :KK43:.bugun 2.kemoterapisini aliyor :KK43: 3 ay sonra pet cekilecek :KK43: ne yapacagimizi bilmiyoruz babam psikolojik olarak cok yipraniyor.süreç zor Rabbim bütün hastalara sifa versin

Cok gecmis olsun bizde ayni yollardan geciyoruz maalesef benim babam 2 yil öncr girtlak kanseri oldu girtlagin alinmasi gerek dedi babam kabul etmedi ışın aldı 2 yıl sabit kaldi simdi tekrar yayilmis akcigere sıçramış :KK43: artik girtlagi bile alinsa sonuc alamaz cunku vucuda gecti :KK43:.bugun 2.kemoterapisini aliyor :KK43: 3 ay sonra pet cekilecek :KK43: ne yapacagimizi bilmiyoruz babam psikolojik olarak cok yipraniyor.süreç zor Rabbim bütün hastalara sifa versin
Size de çok geçmiş olsun Allah şifa versin inşallah.
Babanız kaç yaşında, benim babamda bilse kabul etmeyecektir. Boganimzinin delinmesini istemiyor.
Olayları da açıkça söylemiyoruz, üzmemek için. Yumuşatmak söylüyorum.
Hangi evredeydi, 2 yılda ilerleme olmadı mı?
Ben sadaka veriyorum, hastaliklari uzaklastirir diye. Baska elimizden bir sey gelmiyor😔

X