Babam gibi sevdiğim müdürüm

Ortalık selam verip,gülümsersen
Aaa güldü v...k tarzda insanlarla dolu maalesef.

Son çalıştığım yerde 15yil çalıştım hiç kimseyi abim ,babam vs gibi görmedim. Bey &hanım şeklinde başlarsanız iş ilişkilerine basiniz hiç ağrımaz .Gereksiz samimiyet tez ayrılık getirir .

Fazla samimi bir insanım benim hatam da bu oldu
Olabilir hata yapa yapa öğrenirsin. Sen samimiysen evli adam hududunu bilecekti. Sonuçta kendini çekmesi gereken baş kişi o. Sen zaten anlayınca yapman gerekeni yapmışsın. O adam niyeti bozmuş kim bilir kaç kişiye hangi teklifle gidiyor. Bu kadar etkilenme. Sadece ders çıkar mesafe koy bitti.

İş yerleri maalesef iyi niyetinizi bu şekilde yanlış yorumlayacak böyle kart zamparalarla dolu. Yaşınızı bilmiyorum ama sizin için tecrübe olmuş. Bundan sonraki çalışma alanlarınızda mesafenizi daha iyi ayarlarsınız. Müdürden baba, iş arkadaşından abi olmaz bizim ülkemizde.Geride bırakın.

İş hayatında yeni misiniz?
Müdürü baba gibi görmek hem yanlış hem çok amatör bir yaklaşım.
Hayal kırıklığına uğrayacak bir şey yok.
Buradan bir hayat tecrübesi çıkarıp bundan sonraki işyerinizde daha dikkatli hareket edersiniz.
İnsanları bu kadar önemseyip yaşananları içselleştirmeyin.
İş ortamında da kimseye yakınlık gösterip samimi olmayın.

Ben 3 senedir aynı şirkette çalışıyordum. Kendi işim gibi çalıştığım için her durumda başkasının sorumluluğu dahi olsa işleri halletmeyi başardığım için doğal olarak işyerinin gözdesiydim. Müdürüm de bana hep kızı gibi davranır sanırdım aramızda 15 yaş vardı. Bir mesai sonrası akşam saat 10 sularında bana bir şeyler içelim atıştıralım dedi ben reddettim ( niyet ne olursa olsun evli bir adam diye düşünüp reddettim) biraz arama mesafe koymanın uygun olduğunu düşündüm kendimi suçladım sonunda bana çok aşık olduğunu ve klasik evli yalanları söylemeye başladı. Akşam eve gittiğimde istifamı yazıp bu durumu kaldıramayacağımı ihbar süremi doldurmadan işime son vermesini yoksa olan biten herseyi karısına anlatacağımı söyledim ve o gün işten ayrıldım . Ama ben de çok kötü hissediyorum kendimi kendisine çok güveniyor ve değer veriyordum tekrar işe giremiyorum çünkü güvendiğim birisinin bana bu şekilde davranması bende travmatik bir duruma sebep oldu bunu nasıl aşabilirim
Tazminatınızı, işsizlik maaşı alma hakkınızı bırakıp neden ayrıldınız ? Çok mantıksız. 20'li yaşların başında olsanız düşünmeden hareket etmenizi anlarım da 34 + yaşında insan yasal haklarını da düşünür.

Allah aşkına iş hayatında kimse baba gibi olmaz
Çok bilinen büyük bir firmada çalıştım.
Çat çut lafını hiç esirgemeyen bir insan olduğum için cok çekinirlerdi benden.
Planlama bölümünde çalışan çok arkadaşım müdürüyle x şehire denetime gittiler. Akşam otelde kalacaklar. Adam odasına geliyor ben senden hoşlanıyorum vs başlıyor konuşmaya arkadaşım git diyor kızı zorluyor. Arbede oluyor aralarında itişmeler başlıyor. Arkadaşım düşüp başını vurup bayılıyorda, adam anca bırakıyor. Ayıltmaya çalışıyor baya uzun sürüyor.
Korku panik.

Hep derim, mesafe ve kurallarını sert bi şekilde belirtme…

Tecrübe parayla alınmaz
dahi olsa işleri halletmeyi başardığım için doğal olarak işyerinin gözdesiydim. Müdürüm de bana hep kızı gibi davranır sanırdım aramızda 15 yaş vardı.
sen gözde olmanı ‘çok çalışmana’ bağlarken muhtemelen işyerindekiler gerçeğin farkındaydı adam sana yürüdüğü için seni kollamış.
İstifa etmek hata olmuş, hakkını hukukunu almadan neden kaçıyorsun? Maaşını nasıl almayı düşünüyorsun? Sence sana o şekil yaklaşan tip arkandan ‘bana yürüdü kovdum’ diyemez mi? Der bal gibi. Git işine devam et başka iş bulursan ayrıl.

Bırakın bu ayakları. Evli barklı adamla samimi olurken aklınız nerdeydi? Müdürü baba gibi gördüm bilmem ne çok basit yalanlar😄 nasıl samimi oldunuz mesela, adam size ilanı aşk edicek seviyeye gelmiş, demek ki “abi/baba gibi gördüm” mesajı verilmeden samimiyet kurmuşsunuz

Bırakın bu ayakları. Evli barklı adamla samimi olurken aklınız nerdeydi? Müdürü baba gibi gördüm bilmem ne çok basit yalanlar😄 nasıl samimi oldunuz mesela, adam size ilanı aşk edicek seviyeye gelmiş, demek ki “abi/baba gibi gördüm” mesajı verilmeden samimiyet kurmuşsunuz
Eğer profilindeki 34 rakamı yaşı ise koca kadın yani elalemi kendine baba yapıyor. Birde karına söylerim! Bilmiyorum Altan 🥲

Ne olursa olsun ben suçluyum yani öyle mi ben size burda beni asın kesin diye konu açmadım farkındaysanız samimiyetim hiç bir zaman bu şekilde ilerlemedi zaten ben bunu normal bulsaydım işimden ayrılmazdım bu bir çelişki değil mi neden kendi ayağıma sıkayım

Ne olursa olsun ben suçluyum yani öyle mi ben size burda beni asın kesin diye konu açmadım farkındaysanız samimiyetim hiç bir zaman bu şekilde ilerlemedi zaten ben bunu normal bulsaydım işimden ayrılmazdım bu bir çelişki değil mi neden kendi ayağıma sıkayım
Aile sirketinde calismiyorsaniz insan kaynaklarina durumu bildirip o kisinin işten cikmasini saglayabilirdiniz, elinizde deliller var anladigim kadariyla?

Neden haklarinizi yaktiniz?

Ya bu kırk yabancı insanlara babam gibi abim gibi annem kardeşim gibi demenin sebebi nedir ciddi soruyorum. İyi insan severim güvenirim samimiyiz demek yetmiyor mu illa bi vıcık vıcık babam gibi abim gibi. Kusura bakmayın ama çok mesafesiz alaturka bi tutum takınmışsınız, karşı taraf zaten arsızmış bi de sizin yaydığınız bu gereksiz yakınlık sinyallerini yanlış anlayıp cesaret bulmuştur. Bir daha yabancı insanlara karşı hele de işyerindekilere karşı makul bir mesafe koyarsınız zamanla etkis geçer bu olayım

X