Baba sorunu

Erkek kardeşim ve ben babamı arayıp sormuyoruz.Nadir görüşüyoruz.Kız kardeşim daha çok görüşüyor.Hatta kız kardeşim bu konudan muzdarip.Siz evlisiniz,herşeyle ben ilgileniyorum,bende evleneceğim diyor.
Annem hayatta barışmaz. Görmeye tahammül edemiyor.

Anladım kötü biri. Hem de çok çok kötü.

Hiç görüşmemek hatta haberi bile gelse umursamamak daha iyi değil mi sizin için?

O da görüşmesin bu onun kendi tercihi size bunun için kızamaz.

Bak güzel kardeşim ben ana hakkı yok baba hakkı dramatizelerine karşıyım. Ben evladım bu dünyaya isteğimle gelmedim. Ana analık baba babalık edecek ki evlat da evlatlık etsin. Benim babam 14 yıl annemi sekreteriyle aldattı. Çocukluğum sürekli ağlayan, aşağılanan ve kocasını çok sevdiği için acı çeken bir kadının dizinin dibinde ağlayarak geçti. Babam eve bakardı ancak esnafı çok büyük paralar kazandığı halde yedi içti tutmadı ve bize gelecek kurmadı. Oturduğu evi bile biz alıp biz emekli ettik. Yıllar sonra öğrendik ki kumar oynuyormuş büyük servet kaybetti. Annem babam bosanmadi. Ben babami sevmiyorum, mümkün olduğu kadar da az iletişim kuruyorum. Babalık yapsaydı evlatlik görürdü. O bunları hak etmiyor. Herkes seçimlerinin bedelini ödemeli. O da bir bok yerine artık konulmayarak ödüyor. Bu arada kimse bir saygısızlık da yapmıyor. Biz olmasaydık evsizler gibi sokakta ölürdü. O bizimle ne akşam yemeği yer ne de hafta sonu evde olup kahvaltı yapardı. Birlikte hiçbir şey yapmazdik. 10 gibi işe gider gece 2,3 eve gelirdi. Hafta sonu sofrada kavga çıkarır birbirine katar ben hafta sonu ona aitim der giderdi. Annem bosanamadi çünkü ailesi bizi istemedi. Babam da bizi gostermemekle tehdit etti. Şimdi bizimle oturmadigi sofrada biz de onunla oturmuyoruz ayrı yiyor. Onunla hiçbir yere gidip hiçbir şey yapmıyoruz. Artık babalar gününü de kutlamıyorum hediye almıyorum. Yıllarca o olaylardan sonra da neler yaptık ama gördüm ki hiç kıymet bilmiyor ve geçmişe yönelik ufacık pişmanlığı yok. O kızım yavrum evladım demezdi. Ben de baba demiyorum yıllardır. Sana tavsiye babandır şunu yapma bunu yapma diyemem ama size yaşattıklarını unutmayıp ona ona göre davranın. Şuan kadın tekmeyi basmış annene ondan yanasiyor. Yine çıkar yine kendi rahatı. Asla bir daha onu kendinize bulaştırmayın. Siz onun umurunda dahi değilsiniz. Onun tek derdi kendi rahat ve çıkarı.

Yaşadıklarınız için gerçekten üzüldüm.Bizde psikolojik şiddet vardı.Akrabalari toksikti.Akrabalarının falan yüzüne bakmıyorum.Sebep olarak şunu söylüyor.Yalnız kaldigi için kadına sariyormuş.
Babalık yapsaydı evlatlık görürdü bizden.Kendinden uzaklaştırdı.Tüm parasını saçma akraba çocuklarına yedirdi.

hep diyorum keşke ailemizi secebilsek... eminim böyle bir babanız olsun istemezdiniz. baba tam bir amip sizi yemiş bitirmiş manevi olarak. sanıyorum ki ben gorusmezdim evet biliyorum söylemesi çok kolay ama size yaşattıkları da ortada...

Siz onu bunu boşverin annenizi bu pislikten uzak tutun. Kaç yaşındasınız baba baba diye ölmeyin bu saatten sonra. Annenizin adını ağzına aldırmamanız gerekirken muhattaplığınıza bakın. Su testisi su yolunda demişler

Sakın babanıza acıyıp annenize tekrar evlen diye baskı yapmayın. Büyük vebal alırsınız.
Babanızı da ayda yılda bir arayın yeter. Ne hali varsa görsün

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…