azosperm

banban

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Aralık 2008
449
1
Merhaba,
Benim eşime azospermi teşhisi konuldu daha sonra başka bir hastanede semen analizini yaptırdsık yıkama ve santrifürüj işleminden sonra 400.000 adet hareketsiz sperm bulundu sizce bizim durumumuz nedir.ve bundan sonra neler yapmalıyız
Teşekürler...

Kusura bakmayın yanlış yazdım 80 adet sperm bulundu hareketsiz.

Merhaba BANBAN,

Sorunuzda belirttiğiniz değerlere bakarak size mikrotese ve mikroenjeksiyon işlemi uygulabilir gözükmektedir.

Mikro-TESE, testislerde sperm üretiminin azaldığı baba adaylarında önerilen en başarılı sperm elde etme yöntemidir. Testiküler sperm ekstraksiyonu (TESE) adı verilen operasyonda testislerden alınan doku örnekleri büyük olmakta ve ürolog dokuları rastlanstısal örnekleme yaparak almaktadır. Mikro-TESE operasyonunda ise özel bir operasyon mikroskobu ile testis dokusu büyütülerek incelenmekte, sperm üretim ihitmalinin fazla olduğu alnlardan doku alınmaktadır.

Bu yöntem klasik TESE yöntemine göre başarı şansımızı artıran bir yöntemdir.

Sonuçlarınıza göre gebelik şansınız var gözüküyor. Ancak durmunuzla ilgili en doğru teşhisin konulabilmesi için deneyimli ve kaliteli bir merkezden destek almalısınız.

İyi şanslar diliyorum.

Çok teşekkür ederim.Umut oldu benim için.

Birşey daha sormak istiyorum 80 adet bulunduğu için testis içerisinde canlı sperm bulunma oranı yüskek oluyor bu durumda değilmi

merhaba.Eşime spermigram sonucunda azosperm teşhisi konuldu.Daha sonra Ürolojide hormon testi yapıldı ve prolaktin değeri 50 çıktı.Diğer değerler ise normal.Prolaktinin bu kadr yüksek olması tek başına azospermiye sebep olabilir mi? Şimdi hangi bölüme gidip ne yaptırmalıyız?Teşekkürler...

X