Azalan suyumuzu dikkatli kullanalım...........!

abarttığımı düşünebilirsin ama cep telefonu faturam 104 lira acımmıyorum valla ama çevreye duyarlıyım bilim adamları 10 yıldır uyarıyor hala dinleyen yok..............
bugün durakta 40-45 yaşlarında bir hanımla birbirimize girdik ağzını burnunu sildiği mendili çaktırmadan yere attı bende uyardım "herkes atıyormusta ben niye onu görmüşüm" kızıyla beraber bana bağrıyorlar ahh be ablası iyide ben hepinizin başını bekleyip uyaracakmıyım sen akıl etsen olmaz mı dedim allahtan dayak yemeden arabam geldi kurtuldum .... 10larca kişiden birisi destek olmadı tiyatromuzu zevkle izledi .. destek isterdim çünkü umudumu yitirmemiş olacaktım.. ...

abarttığımı düşünebilirsin ama cep telefonu faturam 104 lira acımmıyorum valla ama çevreye duyarlıyım bilim adamları 10 yıldır uyarıyor hala dinleyen yok..............
bugün durakta 40-45 yaşlarında bir hanımla birbirimize girdik ağzını burnunu sildiği mendili çaktırmadan yere attı bende uyardım "herkes atıyormusta ben niye onu görmüşüm" kızıyla beraber bana bağrıyorlar ahh be ablası iyide ben hepinizin başını bekleyip uyaracakmıyım sen akıl etsen olmaz mı dedim allahtan dayak yemeden arabam geldi kurtuldum .... 10larca kişiden birisi destek olmadı tiyatromuzu zevkle izledi .. destek isterdim çünkü umudumu yitirmemiş olacaktım.. ...

a.s.a.s.a.s. canım seni tebrik ediyorum keşke herkes bu kadar duyarlı olabilse ama nerde biz toplum olarak tiyatro seyretmeyi seviyoruz sana paylaşımın için teşekkür ediyorum görüşmek dileğiyle :1hug: :nazar::nazar: :nazar:

kesinlikle tasarruf etmeye çalışıyorum
helede Ankarada oturan biri olarak !

çok önemli bi konuya değinmişsiniz,hepinize teşekkürlerrrrrr
bence sadece suda değil herşeyde tasarruf etmemiz lazım,su içinbulaşık makinasını yüzde yüz öneririm çok tasarruf sağlıyor ve büyük kolaylık
onun dışında çalışan bütün elektrikli aletleri düğmesinden kapatın,tv,bilgisayar,vs.yanan küçük ışıklar bile elektrik harcanmasına sebep oluyor ki gereksiz
ütü yapacağınız zaman biriktirip yapın,ütünün fişini sık sık çekmek de çok elektrik harcıyor
şimdilik aklıma gelenler bunlar....
haa bide şu var,lütfen ucuz çin mallarını almayınnnnn,kısa sürede ya kırılıyolar ya bozuluyolar,pahalısını alın,bi kere alın
a.s.a.s.a.s. merhaba verdiğin bilgiler için teşekkür ederim herkesten konuyla ilgili paylaşımlar bekliyorum yazanların ellerine sağlık görüşmek dileğiyle :1hug:

arkadaşlar bnde bu konuda çk hassasım mesela benm bazı akrabalarım herhalde akıllarınca şöyle düşünüolar bize bişe olmaz parasıyla değlmi die..onları kınıyorum lütfen bazşka işiniz warsa suyu kapatın öyle yapın işinizi...

arkadaşlar bnde bu konuda çk hassasım mesela benm bazı akrabalarım herhalde akıllarınca şöyle düşünüolar bize bişe olmaz parasıyla değlmi die..onları kınıyorum lütfen bazşka işiniz warsa suyu kapatın öyle yapın işinizi...

a.s.a.s.a.s. canım merhaba ne kadar yürekten yazmışsın sana katılıyorum maalesef dediğin gibi düşünen binlerce insan var ama sonuçta hepimizi etkileyecek olması düşündürücü görüşmek dileğiyle a.s. :1hug: :nazar: :nazar: :nazar:

:1hug: a.s. :nazar: merhaba hanımlar bu önemli konu için önerilerinizi bekliyorum yazmaya devam edin paylaşın şimdiden ellerinize yüreğinize sağlık görüşmek dileğiyle :nazar: :nazar: :nazar: :dance: :dance: :dance:

a.s.a.s.a.s. huuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu kıııızzzlaaaaaaaaaaaarrrrrrrrr nerelerdesiniiiiiiiiiiiiiiizzzzzzzzzz .................? :1hug:a.s.:nazar:

a.s.a.s.a.s. huuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu kıııızzzlaaaaaaaaaaaarrrrrrrrr nerelerdesiniiiiiiiiiiiiiiizzzzzzzzzz .................? :1hug:a.s.:nazar:

burdayız yazılanları takip ediyoruz merak etme galiba önerim var köşesindeydi yediğimiz meyve çekirdeklerini atmayalım.diye yazıyor.çekirdekleri toplayıp tema vakfına gönderilecekmiş.onlarda ormanlara dikeceklermiş.amaç hayvanlara besin sağlamak.bir arkadaşın öneriside hoştu evde kendi biriktirip pikniğe gidince gömeceğim diyor çekirdekleri güzel davranış her pikniğe giden bunu yapsa ormanlarımız zenginleşir.ağaçlar olmadan nefes alamayız yağmur bulutlarınıda çekemeyiz. :teytey:

özür dilerim zaten bu bölümdeymiş .bende acapi unutkanım nerde olduğumu :roflol:unutuyorum.o yazıyıda okumadan geçmeyin.

evimdeki küveti iptal ettim bir kazan aldım suyu kazana doldurup banyoya giriyoruz artık yoksa küvette çocuklar çok eğleniyo ve suyu asla kapatmıyolar yüzde altmış civarı kar ettik sanırım banyo suyundan çamaşır makinamın giderini dışarı aldırdım üç balkonum var makinanın son durulama suyunu alıp balkonlarımı yıkıyorum umarım katkım oluyordur...

a.s.a.s.a.s. merhaba bağcan ne kadar güzel düşünmüşsün yazdığın için de ayrıca sana teşekkür ediyorum ellerine sağlık güzel bir tasarruf yolu görüşmek dileğiyle sevgiler :1hug::teytey: :nazar: :nazar: :nazar:

a.s.a.s.a.s. Merhaba arkadaşlar haydi biraz destek olun ve bu çok önemli konuyu gündemden düşürmeyelim katılımlarınızı bekliyorum şimdiden hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum a.s. Görüşmek dileğiyle sevgiler :1hug: :teytey: :teytey: :teytey:

a.s.
valla kapanmasın diye uğraşıyoruz ama bildik önerileride sunmak sıkıcı oluyor

a.s.a.s.a.s.Canım duyarlılığın için sağol ama yinede kapanmasın hergün konu başlığı bile okunsa yinede faydası olur diye düşünüyorum öneride tazılabilir ancak çevremizde yaşadığımız olaylardanda bahsedebiliriz suyumuz bu kadar azalmışken hala insanlar bildiğini yapıyor örneğin foşur foşur araba yada halı yıkamalar gibi inan ben her gördüğümde uyarıyorum mutlaka bir faydası olur diye düşünüyorum :1hug: görüşmek dileğiyle sevgiler:nazar::nazar::nazar:

a.s.a.s.a.s.Canım duyarlılığın için sağol inşallah devam eder hergün konu başlığı bile okunsa yinede faydası olur diye düşünüyorum öneride tazılabilir ancak çevremizde yaşadığımız olaylardanda bahsedebiliriz suyumuz bu kadar azalmışken hala insanlar bildiğini yapıyor örneğin foşur foşur araba yada halı yıkamalar gibi inan ben her gördüğümde uyarıyorum mutlaka bir faydası olur diye düşünüyorum :1hug: görüşmek dileğiyle sevgiler:nazar::nazar::nazar:[/QUOTE]

mrb.bende dün böye bir konu açmıştım .ama önceden siz açmışsınız,iyide yapmışsınız.:1hug:bende evimde suyumu son damlasına kadar değerlendiriyorum.benim alt katımda kiracımız oturuyor. alt katım bahçe katı. ben bulaşıkları duruladığım suyla balkonumu yıkıyorum alt komşumda oluktan akan suyun altına kova koyuyo ve o suyuda bahçedeki çiçeklere döküyo nasıl ama su boşa akmamış oluyo.a.s.şutarafagitti

a.s.a.s.a.s. Canım sağol yaaa . Ne kadar güzel bir fikir yazdığın için ellerine yüreğine sağlık çok teşekkür ederim aklına geldikçe yazarsan sevinirim :dance: Görüşmek dileğiyle iyi hafta sonları diliyorum :1hug:

Türkancığım bu konuyu aslında sık sık gündeme getirmeliyiz .Hepimizin duyarlı olması gerekiyor. Sadece su değil tüm tükettiğimiz şeylere dikkat etmemiz ve israftan kaçınmamız gerekiyor .Çok tüketici ve duyarsız bir toplum olduk .Teşekkürler konu için .Bende sebze ve meyva yıkadığım suyu bahçeye ve çiçeklere döküyorum .Diş fırçalarken, bulaşık durularken suyu kapatıp açıyorum sürekli açık tutmuyorum .

Son düzenleme:
X