Ayşegül Tatilde

BenTulis

KURŞUN KALEM
Kayıtlı Üye
8 Mayıs 2007
719
6
Ta minicik bir çocukken bile,o pek sevdiğim Ayşegül serisinin en iştahla,en hevesle,en bıkıp usanmadan okuduğum kitabıydı Ayşegül Tatilde.
Ayşegül,çarşıda,piknikte,alışverişte,okulda,sinemada,yılbaşında,partide falan da olurdu tabii ama benim için Ayşegül hep tatildeydi.
Hep orda kalmasını,şehre hiç dönmemesini dilerdim çocuk kalbimde bile.
Link Silinmiştir.

Ben vazgeçtim tatile gitmekten ..Dönüş bu kadar surata tokat gibi anlatılırmı canım..Harikasın ama bunu itiraf edebilirim:):)Sevgilirimle

Dimağıma iyi yolculuklar,hayırlı tatiller.Ayşegülü görürsen,selamımı söyle.
Vilascığıma yorumu için teşekkürler.

Evet bende okudum zamanında ne kadar güzel bi betimleme yapmışsın canım çok begendim

Hayat nedir deseler,işte o anda,hayat budur derim.

Hiç bitmesin,hiç eve dönüş sıkıntısı yaşanmasın.

Okadar kötü oluyorki tuli..ne hayallerle hazirlan onuda alim sunuda alim.yollara düs.bizim yolumuz cokkk uzun iki üc gün yollarda cocuklarla perisan.Ama o Annemin gül yüzünü görünce herseyi unutuyorum ..Tabiki geri dönüs icin hazirlanirken.bütün her seyimi orda birakiyorum yollara geri düsüyorum,bu kadarmi cabuk gecti 5 hafta...oysa ben koca bir sene beklemistim doyamamistim.niye bende orda kalamiyordum.herkes ordaydi cünkü yolda gelirken beynimde dönenler.kimse kimseyle konusmaz sanki herkes küstü birbirine..Esim biraz buruk tabi sanki zorla götürüyor beni...en inceliklerini sunuyor esim bana.Tabi bende surat aglamaktan sismis..
Evet Tulicim 16 sene boyunca benim tatillerimin kisacik bir aciklamasi...
Aysecikte bu gün gidiyor tatile...
Cinalide yarin...
Öptüm canim seni emegine saglik.....

tamda bunalmışken tatil lafı etmeyin nan:kızgın:
o sakızını alır saçlarına yapiştiririm allama, sakız kafandaykende bakalım düşünebilecenmi:mymeka:

tamda bunalmışken tatil lafı etmeyin nan:kızgın:
o sakızını alır saçlarına yapiştiririm allama, sakız kafandaykende bakalım düşünebilecenmi:mymeka:

Kısım bu sene Turizm Bakanlığı karar aldı,deli raporu olanları tesislere almıcaklar,boşuna heveslenme allaan maynaağı.lülülülülülü

Tatile cikmadan bir telas alir benide,cogunlugun yasadigi gibi,su lazim olur alayim,bu lazim olmasada yinede yanimda olsun fazla mal göz cikarmaz...fazla mal göz cikarmiyor giderken,ama dönüste bu fazlaliklar can cikariyor iyisinden:))
tarih belli vakit gecmiyor,gün sayiyoruz gelsin belirlenen tarih,geliyor en yavasindan,basliyoruz tatile deniz süper,günes yakiyor,eglence bol bol...huzurlu,stresten uzak,tembellik bol oranda,is yok güc yok,aksam ne yemek yapacagim derdi,sabah erkenden kalkma derdi yok...degmesin kimse keyfimize...bitis tarihi yaklasmasin süratle;
eeee zamani durdurmak elimizde degil ne yazik ki geldi catti gitme zamani basla bakalim valizleri hazirlamaya,gelirken özenle hazirladigimiz valizler,tatil bittikten sonra özentisiz bir hal aliyor...baska care yok tabii kuzu kuzu evine döneceksin,dönüsümüz nedense muhtesem olmuyor...evdeki isler,disardaki isler dört gözle bizi bekliyor:KK43:((
Ne güzel cocuklugumun kahramanlari cinaliyle aysegül hep tatilde,piknikte bisiklet sürüyor...kücük anne oluyor aysegül...hayatin gerceklerinle yüz yüze gelmeden...hic büyümeden...
ben serinin bas kahramani olmaya hazirim fakat bir sartla,her gidisimin dönüsünde gerceklerle karsilasmadan,mümkün mü tuliana:)))
Tuli bak turizm"i baltalama...yap bir güzellik arkadasina,senin icin hep tatilde kalayim...kendim icin istiyorsam aysegül olayim:))

sevgilerle...sakiz cignerken düsenebilen gaci:))
Tatil itin olsun,sana kurban olsun.İstediğin kadar kal anacım sana ücretli izin.

harika yazmissin.tipki bena.s eminim butun bayanlarda tatil donusu bu cileyi cekiyor.yine harikaydina.s.

çok güzel bir yazıydı ben tüm o dönüş acısına işkencesine rağmen tıpkı ayşegül gibi hep tatil de olmak istiyorum.Yaz bana yaşama sevincimi geri getirir hep:))

sevgili tuliana tamda tatile çıkacakken , valizimi bile hazırlamışken buda yapılmaz ki. gerçekler bu kadar açık açık anlatılmaz ki.gitmeden dönüşü düşünmeye başladım. gitmesem mi acaba:uhm:

Seyran,Yezavel,İremsu ve Etkin...Yorumlarınız ve paylaşımınıza teşekkür ederim.Bizim gibi tatil maynahlarını hiç bir şey durduramaz kanımca...=)

Vallahi Tuliciğim her ne olursa olsun dönüş,ben razıyım.Yıllardır çocukların sınavları,sonuçları,yeni bebek,çocuk küçük , bir tane daha bebek.Bebek büyüsün derken , arada deprem,arada ev tadilatı !..Saydım tam 10 yıldır tatil yapmamışız.Her şeyine razıyım.Hayırlısı ile şu Ağustos gelsin inşallah gideceğim!...Hiçbir işin zorluğu beni caydıramaz.Senin yazın bile korkutamadı beni.

Vallahi Tuliciğim her ne olursa olsun dönüş,ben razıyım.Yıllardır çocukların sınavları,sonuçları,yeni bebek,çocuk küçük , bir tane daha bebek.Bebek büyüsün derken , arada deprem,arada ev tadilatı !..Saydım tam 10 yıldır tatil yapmamışız.Her şeyine razıyım.Hayırlısı ile şu Ağustos gelsin inşallah gideceğim!...Hiçbir işin zorluğu beni caydıramaz.Senin yazın bile korkutamadı beni.

Canım sen güzel bir tatili hakediyorsun.Hayırlı uğurlu yolculuklarla güzel ve huzurlu bir tatil dilerim canım benim.

X