Ayrıntılı ultrason kaçıncı haftada yapılmalı?

eceunsal

Üye
Kayıtlı Üye
8 Temmuz 2024
480
128
Kızlar merhaba 15+4 hamileyim şuan detaylı ultrason için doktor araştırıyorum ama bi doktor 18 . Haftada bakılmalı erken tehşiş konulur dedi bazıları 20. Haftayı sizce ne zaman yaptırmalıyım siz ne zaman yaptırdınız? deneyimlerinizi paylaşırsanız sevinirim

Fetal dna testi yaptırmadığım için doktor 20. Hafta dolmadan yaptır demiştir. 19+5te yaptırdım :) perinatolog doktor da daha erken olduğunda tam verim alamıyoruz demişti. Sanırım 20 hafta ideali ama bunlar hep doktordan doktora değişiyor tabi

Perinatoloji doktoru 18 dedi banada bencede doktordan doktora değişiyor hiçbi ortası yok galiba kararsız kaldım

Benim gitmeyi düşündüğüm bi perinatolog da 18'e randevu verdi ama kendi doktorum 20 sonrasını uygun görmüştü. 18de oluşmayan ama 20.haftalarda oluşan bazı bölgeler de vardı 18de onlar görünmeyebiliyomuş haliyle, o yüzden 20de gittim ben

benim doktorum 20-24 arası yaptırabilirsin demisti ama benim o zamanki tüm testlerim, ultrason görüntülerim normaldi yani gebelikte bir sorun görünmüyordu.
zaten parinatolojiden 1-1.5 ay önce randevu almanız gerekiyor. biz 20.haftaya almak istemistik ama müsaitlik yoktu. 22+4te yaptırdık. bebek büyüdüğü için de her sey çok net görüldü sükür.

bazen bazı kalp sorunları vs erken dönemde görülüyor ama ilerleyen haftalarda ultrason tekrarlandığında iyileşmiş oluyor. o yüzden bence en sağlıklısı 20 ve sonrası.

Devlette mi sıra buldunuz özelde mi

Ozaman bende 2 gibi gideyim daha mantıklı teşekkür ederim

Bende tarihlerde yaptırayım bende bu yüzden arayıştayım randovu için bazıları 18 diyince aklım karışmıştı

Ben farklı bi şehirdeyim Ankara'ya geçicem ben hiç devlet hastanesine gitmedim oyüzden devlete önceden sıra almak gerekiyor galiba oyüzden özelde düşünüyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…