Ayrılmak istediğimi söyledim

dilegim

artık bambaşka biri
Kayıtlı Üye
21 Ocak 2008
1.993
5
39
slm arkadaslar benı bılen bılır bırkacgundur esımle sorunlarım var ve buraya yazmıstım 2 gundur esımle konusmuyorum hatta yuzune bıle bakmıyordum :kızgın:aksamdan berı benımle konusma cabaları vardı ve bu sabah kendısıne artık senden ayrılmak ıstıyorum dedım gozlerıme baktı hıçbırsey demedı sonra aradan 5 dk falan gectı ve bana ne dese begenırsınız sımdı ayrıl kı gençsın baskasıyla evlenırsın dedı :mymeka:bu arada aramızda 11 yas farkı var bende butun erkekler aynısınız ben senden kurtulup baskasıylamı evlencem asla dedım ben hayatımı yasıycam dedım yıne bırsey demedı ve ben kahvaltı sofrasını toplarken yanıma geldı optu benı canım senı çok sevıyorum dedı bana dokunma dedım sen benım canımsın falan dedı ya ben anlamıyorum hem lafları dıyor sonra gelıp senı sevıyorum dıyor ne yapmalıyım kızlar ya ne yapaya calısıyor bu :çok üzgünüm:

kızgınlıktandır, çok aldırma...ben de ayrılacağım dediğim zaman bana da benzer laflar etmişti eşim....seviyordur seni, ayrılmakta istemiyordur...o sana böyle bir şey söylese küsken sen de belki kızgınlıkla benzer laflar ederdin....eminim sen de ayrılma konusunda çok ciddi değildin....küsken düşündün, taşındın dedin değil mi?

Canım sorununu tam olarak bilmiyorum ama bir yuva kolay kurulmuyor artılarını eksilerini iyi düşün ona göre hareket et acele etme

Sorun ne bilmiyorum ama adama "hayatımı yaşıycam ayrılmak istiyorum" deme arkadaşım...sonra der evliliğin sorumluluğunu kaldıramadı. Bende eşimden ayrılırken bu lafı söyleme gafletinde bulundum.:bbo: Sonra hep şunu dedi hayatını yaşamak istiyormuş al işte sanki sorun bendeydi kendini aklamaya çalışıyodu.. Aman neyseki gecti gitti o zamanlar..... ama işte ayrılmakta çözüm değil evlilikte fedakarlık yaparsan o evlilik yürür. Yoksa aşk, meşk,yatak odası fasa fisooo:eek:

dileğim eşin biraz dengesiz mi ne davranıyor:uhm:
tabiki gelicek çpücek çünkü işin ciddi boyutu çıktı,
sen ne yaptın bu arada canım:nazar:

canım bence böyle biraz devam et burnu sürtülsün ama dozunu da çok kaçırma unutma fazla naz aşık usandırır sonra düzgün düzgün sakin sakin hatalarını anlat kaldıramadığını söyle umarım herşey istediğin gibi olur.

janselı canım otekı yazdıgım konuyu okursan anlarsın sorunumuzu ben hep sabrettım ama olmuyo anlamıyo yapıyo yapıyo sonra hıcbırsey olmamıs gıbı yanıma gelıyor canım falan dıyor

canım erkekler hep aynıdır..1 dk.öncesiyle 1.dk sonrası tutmaz birbirini..söylerler söylerler yarım saat sonra bi bak gelmişler öpmeler,sarılmalar.erkekler sinirlenince gözleri hiç bişeyi görmüyor işte..buda boşanma sebebi değilki..ayrılınca dahamı iyi olacak asla..işallah hallolurda barışırsınız bir an önce...

extreme canım ben ıyım ıyı olacagım artık yeter benı kımsenın kırmasına ızın vermıycem

Eşin seni seviyor ve kıskanıyor bence canım.
Keşke hemen ayrılmak istiyorum demeseydin.
Hatasının farkında ama serde erkeklik varya,onu o erkeklik gururunu yenemiyor.
Şuan yapacağın şey eşinle konuş.
Bak belki farkındasın , belki farkında değilsin ama durum böyle böyle de.
Anlat içindekileri.
Susarak konuşmayarak sadece evliliğinizi zedelersiniz.
Yazık değilmi seven iki insanın problemlerini konuşamaması..
:çok üzgünüm:

madem en son söylenecek lafı en başında söylemişsin bari kararlı gözük ve onun sevmediğin huylarını değiştirmek için bunu bir fırsata dönüştür ama bana kalırsa ayrılma çünkü çocukların var ortadada çok büyük bir sebep yok gereksiz gerekçesiz kıskançlıklarından bıktığını sana güvenmesini istediğini anlat ona

dileğim şimdi çok derin bi konu aslında,
sen kaç kere konuştum gene aynı gene aynı demiştin,
kıskançlıkları öyle normal kıskançlıklar değil okuduğum kadarıyla,
ayrılmak istiyorum dediğinde bile kendinde suçu aramamış yaşın geç tabi ayrılki evlenirsin diye bşey söylemiş...
doktorada gitmek istemiyor,
aslında senin yerine sadce okudğum kadarıyla düşündüğümde çok eksi var,
karar senin ama affedersen gene eşin aynı olucak sanırım ben bunu görüyorum,
çünkü konuşup halletme çabası yok..
yada şöyle bir tutum sergileyebilirsin,
dene bi eşini bi müddetigene aynı huylar seni rencide edici davranışlar gerçekleşiyormu:nazar:

seni kaybetmek istemiyor "gençsin başkası ile evlenirsin" demesi iki şeye işaret eder:

1. senden 11 yaş büyük olmanın kompleksini taşımıyor olsa bile senin bu durumu kafaya taktığını düşünüyor olabilir...

2. sana orada naz yapmış anlaşılan...o sırada senin sarılıp "senden başkasını gözüm görmez" demeni bekliyor zannımca...

ne olursa olsun bu yazdıkların eşinin seni sevdiğini gösteriyor.....

sorun tam olarak nedir bilmiyorum ama imzanda hala eşinden sevgiyle bahsedebiliyorsan demek ki sorununuz çok uzun süreli,geçmişi olan ve çözümlenemeyecek bişey değil.
bu tip sorunlarda anlık sinirlerle boşanmak istiyorum,ayrılmak istiyorum,hayatımı yaşayacağım gibi ifadeler kullanmak evliliğin devamı halinde taraflarda izler bırakabilir.
daha da kötüsü bu ifadeleri kullanıp hala evlviliğine devam eden taraf tükürdüğünü yalamış pozisyonuna düşüp her geçen gün eşinin karşısındaki saygınlığınıda yitirebilir.
bu laflar büyük laflardır.ya uygulamak gerekir ya da bazı şeyleri söylemeden önce iki kere durup düşünmek.
ben size şu anda sakin olmanızı öneririm.eğer eşinizden ayrılmak gibi bir niyetiniz yoksa dahi mümkünse bir kaç günlüğüne annenizin evine gidin.sanki cidden ayrılacakmış gibi.en azından blöf yapmadığınızı görür eşiniz.yani o gelipte sizi ikna edip eve döndürmüş olsun..

Canım bir anlık öfkeye kapılık zararla oturma.
Oturup tekrar konuşmayı deneyin baktın olmuyor bir müddet ailenin yanına gidip daha sakin bir kafayla konuyu değerlendirebilirsin.
Nasılsa yaptığı hatayı anlayıp seni almaya gelecektir.
Her evlilikte yaşanan sorun bunlar herkes boşanacağım derse kimse evli kalmaz o zaman

canim bir yuva kolay kurulmuyor ama bozmak bir saniyede olabiliyor iyi düsün derim ben
allah kimsenin yuvasini bozmasin

bu kadar kolaymı ayrılalım demek.anlayamıyorum şu ablalarımı.neymiş kötü bakmış,ilgilenmemiş.vesaire....
Lütfen ..ablalarım..lütfen ... Evlilik kendi başına sorunları ortadan kaldırmak için çabalanması gereken bir dolanbaç.dolandığında çözecek olanda aile bireyleri olmalı..
kadınlığın beceriksizliğini gösterenler içindir dolanmak.bizler sahip olduğumuz nice güzellikle ,akıllı davrandığımızda bu sorunları çözebilecek akıl ve mantık türevlerine sahibiz.
dişilik ve sezinleme ..zamanında olduğunda erkeği muma çevirir.ama bunların farkında olamamakta kabın dibide kalan mum eriği biz kadınlar oluruz.
erimeden dişiliğin farkında ol bence....

doğruyu söylemek gerekirse dileğim bundan sonra hayatımı yaşayacağım lafın bile yanlış olmuş hem eşinin seni kıskandığını ve buna sebep olacak şeyler yapmadığını söylüyorsun ki ben sana bu konuda çok inanıyorum hemde öyle bir laf ediyorsunki kocan bu lafını hiç unutmayacaktır
keşke ayrılıp bundan sonra sadece çocuklarım için yaşayacağım deseydin
bende annenin yanına bir süreliğine gidip onun aklının başına gelmesini ve bunu daha öncede söylediğim gibi kendi lehine çevirmelisin
ortada çok önemli bir sebep olmadıkça boşanma lafının ağızlara sakız olmasınında doğru olmadığını düşünüyorum heleki ortada çocuklar varsa

X