Aynı anda başlayan kaşıntı / alerji

hazalee98

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
6 Haziran 2018
1.227
1.039
26
Herkese merhaba umarım sorunumu çözeceğim cevaplar gelir herkese şimdiden teşekkür ederim

Yaz aylarında, Ağustos Temmuz gibi , vücudumda ellerimde aniden kaşıntılar başladı . Kaşıdıkça daha da kötü oldu . Kaşıntılarım başladığında zoretanin adlı sivilce ilacını kullanıyordum bununla ilgisi var mi bilmiyorum , doktoruma danıştığımda olmadığını söylemişti . 2 defa doktora gittim kaşıntı için alerji testi yapıldı en çok tükettiğim 5 besine bakıldı alerjim çıkmadı . Alerji hapı verildi içince bir nebze işe yarıyor . Vücudumu nemlendirince de rahatlıyorum birazcık . İşin tuhafı aynı kaşıntı annemde de başladı benzer zamanlarda . Tekrar doktora gitmek istiyorum , Ankara da gidip memnun kaldığınız bu konu ile ilgilenen doktor tavsiyesi var mi ? Fotoğraf da ekliyorum belki aynı şeyleri yaşayıp çözüm bulan tedavi önerisi olan olur ?

Üst bacağım bu durumda

Eklentiler

• 0BF2D49A-F7E5-4374-8D18-CD65DA4163CA.jpeg
    80,7 KB · Görüntüleme: 1.105
Annenizde de olduğunu söylemişsiniz, bulaşıcı o zaman. Uyuz hastalığı olabilir mi? Başka bir ihtimal yok çünkü. Çevremde de vardı bu aralar uyuz hastalığı. Yayıldı sanırım. Alerji testlerinde çıkmaz. Uyuz geçiren bir tanıdığım vardı, onun da bacağındaki kaşıntı izleri, kabarcıklar tıpkı resimde attığınız şekildeydi. Tabi farklı bir hastalık da olabilir egzama vb. Tekrar bir cildiyeye gidin bence.
Geçmiş olsun.

2 farklı doktora uyuz olabilir mi diye sordum yazdan beri uyuz olsaydın çok ilerlerdi dediler . Ama bilemiyorum annem de var sadece . Evde başka kimsede yok kansızlık var ikimizde de o sebep olabilir mi bilemiyorum

2 farklı doktora uyuz olabilir mi diye sordum yazdan beri uyuz olsaydın çok ilerlerdi dediler . Ama bilemiyorum annem de var sadece . Evde başka kimsede yok kansızlık var ikimizde de o sebep olabilir mi bilemiyorum
Bence tekrar iyi bir cildiye doktoruna gidin. Annenize de bulaştığını, hastalığın bulaşıcı olduğunu söyleyin. Temasla bulaşmıştır çünkü. Ona göre test vs. yaparlar belki daha iyi ilgilenirler.

Çok benzeri bende de olmuştu, pandemi ilk çıktığında, belki de aynısıdır. Hast gittim, detaylı kan tahlili yapıldı, sorun çıkmadı. Alerji de degildi
Neyi bu kadar stres yaptınız fln dedi dr.
İki iğne
İlaç ve merhem verdi. O şekilde geçti

Alerji testi yapıldı ama 5 besine bakıldı bişey çıkmadı alerji ilacı ve krem bir nebze işe yaradığı için uyuz olmadığını söylediler sürekli artan bir kaşıntı yok bazen bi kaç gün olmuyor yine başlıyor umarım bir tanı koyarlar artık böyle çok zor

Kremler ve alerji ilacı beni de bir nebze rahatlatıyor inş bir tanı koyarlar

annenizde de bu kadar şiddetli mi kaşıntı? ve ekstra başka şikayetler var mı nefes almada zorluk vs

Alerji bulaşıcı olmaz, uyuz da alerji testinde çıkmaz. Tanı koymaları için detaylı olarak ilgilenip muayene etmeleri lazım kaşıntı izlerine bakarak vs. Sanırım ilaç krem yazıp uyuz olmadığınızı söylemişler muayene etmeden. Belki de pandemiden dolayı muayene edemiyorlar bilmiyorum. Ama ilgilenen bir cildiye doktoruna gidin bence. Bu kadar uzun sürmesi normal değil, çok rahatsız edici olmalı zaten. İlaçlar bir nebze rahatlatıyorsa kullanmaya devam edin. Geçmiş olsun tekrardan

Ben doktora gittiğimde bu izler yoktu yeni başladı sadece kaşınıyor diye gittim bu izler daha çok yeni

Ben doktora gittiğimde bu izler yoktu yeni başladı sadece kaşınıyor diye gittim bu izler daha çok yeni
İzler olmadığı için sanırım tanı koyamadılar. Cilde dermatoskop ile bakarak tanı koyuyorlar genelde uyuz gibi hastalıklarda. Ve uyuz akarı ile enfekte olduktan sonra cildin tepki göstermesi yani ciltte iz oluşması kaşımaya bağlı yaralar 4-6 hafta sonra oluyormuş. İzler varken bence tam bu zamanlarda tekrar bir cildiyeye gidin, izleri gösterin. İlerlemiş sanırım. Tanı koymaları daha kolay olur.

İlk kaşıntı Temmuz Ağustos gibi başladı . Acaba uyuz olsa şu ana kadar belli olmaz miydi bende çok şüphelendim şimdi uyuzdan

İlk kaşıntı Temmuz Ağustos gibi başladı . Acaba uyuz olsa şu ana kadar belli olmaz miydi bende çok şüphelendim şimdi uyuzdan
Bence izler varken tekrar bir cildiyeye gidin. İzler olduğu için tanı koymaları çok daha kolay olur. Geçer umarım en kısa zamanda

Merhaba çok geçmiş olsun yaklasik 2.5 aydir uyuz ile mücadele ediyoruz . Eşime bana en kötüsü de bebeğime de bulaştı . Ne yaptisak geçmiyor dirençli bir uyuzmus ve salgın gibi biseymis . Cildiyeye gittik reçete yazdi karışım şeklinde eczacı hazırlayıp verdi . Onu kullanmamıza rağmen hala geçmiş değil yer yer kasintimiz var daha . Bebeğimin vücudu çok kötü olmuştu önce kabarcık şeklinde kırmız kirmizi döküntüler çıktı . Biz de o şekilde olmadi. Karışımı kullandiktan sonra geçti bebeğimde çok şükür cildi kuruduğu için bu sefer de cildiye doktoru nemlendirici krem yazdı . Uyuz biz de bu şekilde oldu . Sizinki de uyuz olma ihtimali de var

Ay hamileliğimin son 2 ayı kaşıntı ile geçti. İnanılmaz kötü bir durum. Ağlamaktan içim dışıma çıkardı Bana bi krem yazmıştı gerçekten işe yarıyordu. İnşallah bir an evvel geçer.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…