Aynaya baktığında mutsuz olmak

lesfleursfanent

Üye
Kayıtlı Üye
2 Ocak 2023
12
13
Herkese merhaba, son zamanlarda kendimi değiştirmek ve geliştirmek için çok uğraşıyorum. Ama kendisi ile takıntılı bir insanım ve bu sürekli beni engelliyor. Görünüşümden hiç hoşlanmıyorum, herkes gibi kusurlarım var ve mutsuz hissediyorum kendimi ama bunlar değiştirebileceğim şeyler değil. Sevmediğim yanlarımı görmezden gelmeye çalışsam da kendimi kötü hissediyorum. Artık derdim o bu ne düşünür de değil, aynaya baktığımda mutsuzum sadece. Kendimi değiştirmek için estetik ameliyatlar var ve çok pahalılar, yıllarca çalışmam lazım. Diyelim ki param oldu da yaptırdım, o zaman kendimi beğenir miyim daha iyi hisseder miyim garantisi yok. Sağlık kısımlarına hiç girmiyorum bile. En yakın otuzlarıma doğru yaptırabilirim, o zaman da gençlik yıllarım bitmiş olur zaten diyorum ne anlamı kalır ki. Genetik yatkınlıktan dolayı şimdiden yüzüm yaşlanıyor bile. En kötü kısmı bu yüzden gençliğimi yaşayamadığımı hissetmek. İşte öyle, benden büyük ablalarım siz neler yapıyorsunuz kendinizi sevmek için? Bu hisler hep var mı yoksa bi yerde eh yeter diyip mutlu olabiliyor muyuz?

Herkese merhaba, son zamanlarda kendimi değiştirmek ve geliştirmek için çok uğraşıyorum. Ama kendisi ile takıntılı bir insanım ve bu sürekli beni engelliyor. Görünüşümden hiç hoşlanmıyorum, herkes gibi kusurlarım var ve mutsuz hissediyorum kendimi ama bunlar değiştirebileceğim şeyler değil. Sevmediğim yanlarımı görmezden gelmeye çalışsam da kendimi kötü hissediyorum. Artık derdim o bu ne düşünür de değil, aynaya baktığımda mutsuzum sadece. Kendimi değiştirmek için estetik ameliyatlar var ve çok pahalılar, yıllarca çalışmam lazım. Diyelim ki param oldu da yaptırdım, o zaman kendimi beğenir miyim daha iyi hisseder miyim garantisi yok. Sağlık kısımlarına hiç girmiyorum bile. En yakın otuzlarıma doğru yaptırabilirim, o zaman da gençlik yıllarım bitmiş olur zaten diyorum ne anlamı kalır ki. Genetik yatkınlıktan dolayı şimdiden yüzüm yaşlanıyor bile. En kötü kısmı bu yüzden gençliğimi yaşayamadığımı hissetmek. İşte öyle, benden büyük ablalarım siz neler yapıyorsunuz kendinizi sevmek için? Bu hisler hep var mı yoksa bi yerde eh yeter diyip mutlu olabiliyor muyuz?
Vala bende kendimden çok şikayetçiyim . Elimde olsa gidip mide ameliyatı olucam . 94 kg dan 85 e düştüm . Şuan yine 88 olmuşumdur . Çok mutsuzum çokkk Estetik olarak bişeyim yok kilo takıntılısıyım ama versem 10 katı alıyorum .

Bu his tamamen psikolojik. Kendini sevmenin guzellijle bir ilgisi olduğunu sanmıyorum çok çirkin kadınlar var özgüveni tavan modellik bike yapıyorlar.. Bence psikolojik olarak kendini geliştirmeye bak..
Aynı fikirdeyim. Bunalımda böyle sağınız solunuz batar. Psikoloji düzeldi mi aynadaki de değişir.

İş yerinde bir kadın var, Allah affetsin çirkin 🥴🤣 ama bir yürüyüşü var sanırsın afet. Millete de iltifat eder, yağ çeker, ona da iltifatlar yağar... Halbuki alakası yok. Al gülüm ver gülüm 😁

Ben pek bi şey yapamıyorum😢 zaten hayatım iş ev arasında koşturmakla geçiyor aynaya bakacak zamanım bile olmuyor. Arada gözğm çarpıyor bakıyorum yüzüm çökmüş yorgunluktan, her daim saçımın dibinden çıkan dip boyası, bakımsız mısır püskülü gibi saçlar( eskiden güzel ve sağlıklı görünürdü en azından) kaşlarımı çatmaktan oluşan kaş arasında ki çizgiler, kaz ayaklarım derken o kadar sinirimi bozuyor ki 😕
Aslında bütün bunların çözümü var diyen olursa diye söylüyorum maddi gelirim o kadar yüksek değil.
Eskiden 3/4 yıl öncesine kadar) en azından manikür falan yapardım oje sürerdim artık hiç bir şeye enerjim yok gibi içimden gelmiyor vallahi.
Kendimi mi sevmiyorum acaba öncelik sırası bana gelmediği için mi bakmıyorum kendime diye düşünüyorum ama saçımı boyasam iki hafta sonra yine geliyor o lanet olası dipler.
Makyaj yapmayı da sevmiyorum ( akşam olunca temizlemeye üşeniyorum)
Velhasıl ben iyi bir örnek değil mişim şimdi farkettim😕

30 lara gelince hala genç hissedersin. Mutsuzsan ufak dokunuşlar yapabilirsin. Hiç parası gözüne gelmesin. İyi bie doktora git gerekiyor ise yaptır. Ama senin evhamın ise bulaşma. Kuaför terapisi her zaman iyi gelir kapalı olsan dahi saçlarını yaptır kestir şekil ver. Boyat hatta seviyorsan. Şöyle bir lazer veya ağdaya git cilt bakımı yaptır masaj yaptır. Manikür pedikür yaptır temizce bir de oje :) giy güzel kokular sık kıy paraya, iyisinden al acıma. Otur bir cafeye tek dahi olsan kendine bir şeyler söyle ye tadını çıkar seyret etrafı tak kulağına kulaklık dinle müziğini
Böyle karamsar hayat geçmez.
Kilo da alınır verilir saç da yapılır kıyafet de alınır sen enerjini yükselt evvela

Psikolojik yardım al takıntının sebebine inilsin iyileştirin. Kusur arayan her türlü bulur arama. Kaliteli yaşamaya çalış. Sağlıklı şeyler tüket.

Ya bazi kızlar var, bakıyorsun güzel denebilecek hiçbir yanı yok gibi ama gözüne güzel geliyor insanın. Öyle bir özgüvenle saçlarını savuruyor ki sanırsın Adriana. Ben 30'lardan bildiriyorum: Güzellik her şey değil. Nasıl kendini daha güzel gösterirsin biliyor musun? Spor yaparsın, vücudun sıkı ve tadında kaslı görünür, öndesin. Güzel ve temiz giyinirsin, öndesin; bir de stilin değişik ve güzelse tadindan yenmez. Tırnak, saç bakımın yerindeyse öndesin. Kibar, dedikodudan uzak, okuyan, kendi halinde, dürüst biriysen öndesin. Bunlar güzelliğini kat kat yükseltecek şeyler. Bir imza belirle bence, seni başkalarından ayıracak bir şey ve gerekirse aylarını ona ayır. Senden bahsederken mesela "Aa o sporcu, bacakları çok saglam." desinler veya "Aaa o çok kültürlüdür, şu tür kitaplar okur." desinler veya en basitinden "Ya o kız tırnak bakımına çok dikkat eder." desinler. Bunlar güzellikten ziyade sana puan katan şeyler ve güzellikten daha önde bence. Çünkü güzellik geçecek, bak bizden geçiyor ama o imzan kalır.

Hepimizin kusurları var güzellik illa altın oran değil ki. Ben 36 yaşındayım özgüvenüm yüksektir. Biraz balık etliyim ama etim sıkıdır. Bence önce özgüven sonra fizigine önem verebilirsin her zaman temiz saç , düzgün kaşlar , kıl tüy olmayacak tabi, güzel ve kaliteli giyinmek , sağlığına özen göstermek önemlidir bence. Ben tırnak olayına da mesela çok önem veririm. Yani benim düşüncem ve uyguladıgım her zaman bakımlı ve temiz olmak. Yaşlanıyor yüzüm demişsin dünya kadar her bütçeye uygun ürün var. Biraz araştırıp alabilirsin ben yıllardır krem, serum vb. kullanıyorum yüzümde 1 kaz ayagı bile yok.

Ehh yeter deyip mutlu oluyorum.insanın kaderi ya da yaşayacağı hayat dış görünüşe bağlantılı değil bence.kısmet.hayatta herşeyy kısmet.hatta tam tersi oluyor. çirkin şansı, bahtı diye bir deyim var.herkesden de kısmetliler valla.demem o ki güzelsinizdir falan demeyeceğim.güzel olmasanız da hayatınız etkilenmiyordur diyorum.eee madem etkilenmiyor güzel olsan ne olmasan ne.ben böyle düşünüyorum.

33 yaşındayım minyonum burnuma dolgu olması lazım kaşlarımı hiç aldırmadım mesela en çok istediğim dolgun göğüs 😂😂😂😂ama yine aynaya bakınca ayyy kız bugunde güzelsin hee diyip geciyorum 😂😂😂kusurlarınızı sevin çok şükür bee diyin

34 yaşındayım. Olmak istediğimden 8-9 kilo fazlam var. Yüzüm mükemmel değil. Geçen sene burnumu kırıp yaptırınca tipim bi nebze düzeldi 😃 şu an şekersiz beslenme yapıyorum.
Ama harika bir yaşam enerjim var kendimle tüm eksikliklerimle çok mutluyum. 😃 sağlıkla nefes aldığımız her ana şükrediyorum ❤️ her gün hayatıma bir şey katmaya çalışıyorum bu çaba beni hevesli kılıyor.
Girdiğim ortamda tüm ilgiyi çekebilirim,çok zekice espriler yapabilirim. Kendime güven aurayı havaya fırlatır.

Yaşınız kaç bilemiyorum. 30 yaşındayım ve son 1 yıldır kendimi tamamen sevmeye başladım diyebilirim. İnsanlık için kendini sevmemek çok baskın bir özellik. Topluma uyan bir görüntüm yok. Elin erkeği bile durduk yere neden burnunu yaptırmıyosun falan diyordu. Her insanın burnu hokka olmak zorunda mı ben böyle seksi olduğumu düşünüyorum niteliklerime güveniyorum demiştim, ondan sonra da davranışları bir hoş oldu. Piyasada görüyoruz çirkin ama karizmatik veya çok beğenilen insanlar… bunun sebebi özgüvendir. Seksi olan beyindir. Özgüvenli bir konuşma bir insanı anında kendine çeker. Deneyin görün derim.

Şöyle düşün hayatta ayna diye birşey olmasaydı, kendini göremeseydin yani nasıl yaşardın? Kaşın ne renk saçların nasıl görünüyor bunlar önemli olur muydu? Neler öncelikli olurdu hayatında bunları düşün ve öyle yaşa

Ben ve tanıdığım bir sürü kadın arkadaşım 30a kadar kendimizi hiç sevmiyor beğenmiyorduk. Yetişkinliğe geçiş aslında. Yaş almanın en güzel yanı kendini olduğun gibi kabul etmeyi öğrenmek bence. 3-5 sene sonra teknoloji nerelere gider merak etmeyin,.

Kendini kabul etme kısmına gelmeden ne yapsanız işe yaramıyor, çok klişe farkındayım ama güzellik içten geliyor

X