ayaklarınız şişiyormu?

benimde ellerim ve ayaklarım çok şişiyor hatta ellerim hep uyuşuktur özellkikle sol taraf baş parmağımı hissetmiyorum doktoruma sorduğum zaman hamilelikte normal dir dedi kısacası pek üzerinde durmadı

sormayın benimde ayaklarda bileklerde ve ellerde şişmem var birde tansiyon sorunum var tuzluda yemiyorum sürekli ölçüm yapıyorum korkudannnnn...yanlız dinlenince biraz geçiyorr...

Benim de ayaklarim cok sisiyor ama benim ayak sismelerim epey bir zamandir var. Ellerim de sisti epey hatta evlilik yuzugumu kestirmek zorunda kaldim, cikmadi. Nasil bir anda o kadar sistiler anlayamadim. Artik yuzumde de sisme oluyor. Doktoruma sordum, tansiyonumu olctu ve "bu tur sismelerde genelde tansiyonu kontrol ederiz eger dusukse onemsemeyiz" dedi. Nitekim tansiyonum hep dusuk cikiyor, "hamilelikte normal, olur boyle seyler, ayaklarini yukarda tut" dedi doktorum ama ben tum gun bilgisayar karsinda is yaptigim icin pek yukarda tutma sansim olmuyor. Sabahlari normal olan ayaklarim aksam isten eve gidince 3 katina cikmis oluyor ve accaip agriyor. Uzun zamandir ayakkabi giyemiyorum, hep terlikle dolaniyorum. 38 giyerken 41 numara terlik giyer oldum. Esim "Shrek'teki Fiona'ya benzedin" deyip dalge geciyor benimle

benimde ellerim ayaklarım çok şişti.ellerimde bir uyuşukluk var anlatamam.hissetmiyorum bazı zamanlar parmaklarımı..sanki elektrik çarpıyormuş gibi oluyor.bende doktoruma sordum normal dedi..ama eğer tansiyonun yüksekse aynı zamanda bu preaklemsi denilen gebelik zehirlenmesinin bi nedeni sanırım..bende bunları netten öğreniyorum..zati bizim bebişler net bebişleri diyebiliriz..her sorunumu doktora sormadan önce netten araştırıyorum mutlaka.önceden bilgim olsun istiyorum:)

Canım ayak yorgunluğu için kendim bir leğenin içine ısıya dayanbileceğim kadar sıcak su + 2 yemek kaşığı tuz koyup 40 dakika kadar dinlendiriyorum inanın ağrının çekildiğini hissediyorsunuz sağlıcakla kalın

herbi yerimiz şiş iyi ya rahatlafım tek ben şişiyom sanıyodum ya tanıyamıyom halbuki ne kadar narin ellerim vardı tansiyon düşükse sorun yokmuş diyolar

çalışırken ayaklarım balon gibi oluyordu , ayakkabı giymeye hasret kaldım, palet gibi kocaman terliklerle geziyorum ve onların bile üstü oturuyoru ayağıma, evde olmak bi yönden iyimiş, ayaklarım eski haline döndü :=)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…