ayaklarda şişme

arkadaşlar ısırgan çayı için iyi geliyo
ISIRGAN ÇAYINI İNTERNETTE BİRAZ ARAŞTIRDIM BELKİ BİLMEK İSTERSİNİZ KIZLAR
Kür halinde içilmeli

Fitoterapi Derneği Başkanı Prof. Dr. Ekrem Sezik, ısırgan çayının sürekli içilmesinin doğru olmayacağını belirterek tüketiminde nelere dikkat edilmesi gerektiği hakkında şu bilgileri veriyor:

'Sağlık sorunu olmayanlar ısırgan çayını günde 2-3 fincan içebilir. Ancak bazı kişilerde ısırgan çayının mide rahatsızlığı yaptığı unutulmamalı. Devamlı çayın içilmesi doğru değildir. 20'şer günlük kürler halinde kullanılmalı. 10 gün ara ve-rilmeli.

Isırganın çayı demlenerek hazırlanmalı. Kaynar su bitkinin üzerine dökülüp 10 dakika bekletildikten sonra suyu içilmeli. İçindeki maddelerde bozulma olabileceği için taze şekilde tüketilmeli.'

Yan etkiye dikkat!

Marmara Üniversitesi Sağlık Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Ayşegül Yıldırım da şifalı bitki kullanımında nelere dikkat edilmesi gerektiği hakkında şu bilgileri verdi:

'Konunun uzmanları doktorların tavsiyeleri doğrultusunda kullanıldıklarında hiçbir zararlı etki oluşturmayan bazı bitkiler, bilinçsizce uzun süreli alındığında mide, bağırsak, böbrek ve mesane tahrişlerine yol açabilir. Kronik hastalıkların tedavisinde uygulanan bitki çayı kürlerine zaman zaman 1-2 haftalık aralar vermek şarttır. Gebelik döneminde ise hekim tarafından özellikle öneril-medikçe, müshil, uyarıcı veya idrar artırıcı bitki karışımlarının ya da çaylarının kullanılması yasaktır.'

Yıldırım, alerjisi olanları dikkatli olmaları konusunda uyarıyor: 'Sağlıklı bir insanın güçlü bağışıklık sistemi vardır. Zararlı ve zararsız maddelerin farkını kesinlikle saptayabilir. Alerjik kişide ise zararsız ve hatta sağlığa yararlı maddeler bile zararlı olarak belirlenebilir ve organizma, immunglobilin E türü antikorlar salgılamaya başlar. Bazı bitkilerin deriye değmesiyle de alerjik tepkiler oluşabilir. Şifalı bitki çaylarının kullanımında da çok ender olmakla birlikte, bağırsak mukozasında alerjik tepkiler oluşabilir. Bu kişilerdeki belirti-ler, mide bulantısı, mide ağrısı ve ishal biçiminde ortaya çıkar. Çay içimine son verildiğinde rahatsızlıklar da sona erer

Akam üstü ayak tabanımın şişliğinden evde bir yerden bir yere bile yürürken garip oluyorum....ayağımın altı ve ellerim tombik tombik oluyor....bol bol dinlenmek ve su içmek lazım..

dinlenirken ve yatarken ayaklarınızın altına yastık koyup yüksek şekilde dinlenin.biraz olsun rahatlatıyor

kızlar bendede başladı şişmeler tuzu azalttım gerçi ama işten gelınce ayaklarım davul gıbı oluyor

arkadaşlar artık benimde ayaklarım şişti...sadece spor ayakkabı giyiyorum...fazla tuzlu yemiyorum...

tuzu ne kadar azaltsamda şişiyo benimki hamur işini azalt dedi zaten yemiyorumki sabah kalktığımda çok acıyor ayaklarım

ya kıslar benim burnum çok şişti yüzmde değişti ya
beni görenler tanımıyooooo(((((

Ya bende niye sislik yok iki gun oldu azcik ellerimde birde hafif ayaklarimda simdi onlarda olmuyo.Cokta geziyorum aslinda tuzuda azaltmadim ilginc.Sanirim yapi meselesi yada diyettenmi acaba CADIARZU

kızlar benım ayaklarım çok şişiyor 2 gundur,gunde en az 3 lt su içiyorum,tuz yemıyorum,ama bu şiş genede var

kızlar bendede oluyo şişlik bu hafta başladı
druma sordum tuzu kesmememi ve sonuna kadar tuzun kesilmemesi geektiğini söyledi
kızlar dra sormadan tuzu kesmeyin

benimde bu haftalarda kendini daha cok hissettiriyor,özellikle ellerimle ve bacaklarımda(ayaklarım daha fazla)...sabahları şişme balon gibi oluyor..
tuzu azaltmadım..dr önermedi..vücut için önemli dedi..sadece abartmamak gerekiyor..

Bugun doktorum sismelerin gebelik zehirlenmesine bagli olabilecegini soyledi.Ve bunun icin kan testi istedi.Cok az bir sisme oluyo bazen bende ona ragmen o testi mutlaka yaptir dedi.Haftaya ev doktoruma gidicem o yapicak bakalim hayirlisi ne cikicak.

eğer şismeler geçmesse ve renk degısıklıgı olursa gecelık zehırlenmesı

ama benım sısler bır muddet sonra gecıyorr

çok yatmadanda oluyor arkadaşlar bendede var hatta bana arkadaşlar mayalı hamur gibi olmuşun kaç saatır yatıyon diyolar ne yapım gözümü açamıyom . az yattımı olmuyor .çok ayakta kalırsam şişiyor .ha birde dr kalsiyum sandoz verdi bu ağrılar kraplar ve şişmeler için gerçekten faydası var doğumdada yardımcı oluyormuş dr nuza sorun .

evt canım benım dr um da bol yürüyüş ve ardından ayaklarını yuksekte tutup 10 dk kadar dınlenmemı onerdı

evt canım bugun öğlen yürüyüşe çıktım 1 saat yurudum çok yorulmuştum donduğumde artık yoruyor gerçekten

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…