ayak bileğim şişti korkuyorum...

tiviti

GELDİN DÜNYAMIZ OLDUN...
Kayıtlı Üye
6 Temmuz 2007
842
6
40
arkadaşlar benimle aynı durumda olan var mı ayaklarımda hafif şişlik vardı ama bugün sağ bileğim acayip şişti tabiri caizse odun gibi oldu valla bide ellerim ayak bileklerim kaşınıyo yarın dr a gidicem hemen ama sizinle paylaşmak istedim ya sabaha kadar nasıl durucam bilmiyorum evdede yalnızım eşim nöbetçi bu gece ya korkuyorummmmm

Canım merak etme aynı durun bende de var. Çok fazla ayakta kalmamaya çalış, yatağa uzandığında mutlaka ayaklarını biraz yüksekte tut. Benimde çok şişiyordu hatta uyuşuyordu bu şekilde şişliklerim baya hafifledi. Kaşıntı meselesine gelince,seninkinin nedeni hakkında tam olarak birşey diyemem ama bende gebelik alerjisi oldu. Başta benimde ellerimdeydi, şu anda tüm vücuduma yayıldı kaşıntı, doktor doğumla beraber geçeceğini söylüyor, krem verdi onu kullanıyorum. Allah hepimize hayırlı doğumlar versin, bunlar geçici şeyler. Sen için rahat tut, hamilelikte herşey yaşıyor insan...

canım doğumuna ne kadar var bilmiyorum ama özellikle 6.aydan sonra çok fazla ayakta kalınca ayaklarda şişme oluyor endişe edicek bişey yok dinlen birde az tuz tüketmeye çalış

teşekkür ederim arkadaşlar dr a 20 sinde gidicem sabah kalktığımda şişliğim inmiş çok az şişlik vardı ama oda normal sanırım.sabah uyandığımdan beri kaşıntıda olmadı ellerimde ayaklarımda bakalım hayırlısı ama çok korktum internetten baktım kaşıntıyla ilgili gebelik kolastazından filan bahsediyodu çok korktum bebeğim imin kaygılandım ona bişey olmasında ben herşeye katlanırım napimm

bende de var şişlikler ödemden kaynaklanıyor o hamileliğin vaz geçilmezi... her bünyede değil ama çoğu bünye ödem yapıyor maalesef... tuz, hamur işi, ekmeği az tüketmeye bak... Allah hepimizin yardımcısı olsun.

şimdi çarşıdan geldim kızlar ayakkabılarımı bi çıkardım ayaklarım bileklerim acayip şişmiş sanırım ayakta kalmakta çok etkili oluyo şişliğe şimdi hemen yatıcam yatınca biraz iniyo bu şişliğin bebeğe bi zararı olmaz değil mi?????

Şişlikleri takip et ve tansiyonunu kontrol ettir. Eğer her ikisinde de bir artma eğilimi görürsen mutlaka doktoruna haber ver. Benim bildiğim şişlikler normal, hele 33. haftada gayet normal, ama artarsa ve yüksek tansiyonla seyretmeye başlarsa, Allah korusun preeklampsi riski olabiliyor, o yüzden temkinli davranmakta fayda var. Geçmiş olsun.

teşekkür ederim canım ama tansiyonum çıkmıyo aksine düşüyo buda kötümü acaba??

şimdi çarşıdan geldim kızlar ayakkabılarımı bi çıkardım ayaklarım bileklerim acayip şişmiş sanırım ayakta kalmakta çok etkili oluyo şişliğe şimdi hemen yatıcam yatınca biraz iniyo bu şişliğin bebeğe bi zararı olmaz değil mi?????

CANIM aynı sorun bende çok erken başladı. akşama kadar ayaklarım davul oluyo bilekten şişiyo yerçekimine aşırı maruz kalınca oluyor kan dolaşımı azlıyormuş ondanmış.otururken bile ayaklarını aşağı sallama uzat. akşamları özellikle sol tarafına yat çünkü kan dolaşımı daha iyi oluyormuş. benim sabah yataktan kalkarken bakıyorum inmiş oluyor . şişliğin bebeğe zararı olmaz:nazar::nazar::nazar::nazar: tansiyonun takibi yap ama...

CANIM aynı sorun bende çok erken başladı. akşama kadar ayaklarım davul oluyo bilekten şişiyo yerçekimine aşırı maruz kalınca oluyor kan dolaşımı azlıyormuş ondanmış.otururken bile ayaklarını aşağı sallama uzat. akşamları özellikle sol tarafına yat çünkü kan dolaşımı daha iyi oluyormuş. benim sabah yataktan kalkarken bakıyorum inmiş oluyor . şişliğin bebeğe zararı olmaz:nazar::nazar::nazar::nazar: tansiyonun takibi yap ama...
saol canım a.s.

tansiyon sorununun olmaması çok güzel tatlım,bazen tansiyondan da şişiyor,o tehlikeli olabilir,gebeliğin son haftalarında olur güzelim bende de çok oluyor hatta hiç inmiyor artık

Kızlar bende de ayak bileğinde ayağımın üst tarafında ve dizime ulaşamamakla birlikte bileğimin biraz üstünde de şişlik oluyor.Sizce normal mi ben 30.haftadayım ve hala çalışıyorum

X