Bisküvi - Kurabiye Tarifi Ay çöreği (Resimli)

leyla21

yine yeni baştan
Kayıtlı Üye
18 Aralık 2008
5.353
2
37
tuzlu kurabiyede farklı bı sunum

margarin oda sıcaklıgında bekletilir
tepsiler yağlanır

1 su bardağı sıvı yag
1 su bardağı yogurt
1paket margarin(oda sıcaklıgında bekletilmiş)
1paket kabartma tozu
3 yumurta(sarısı dsına beyazı içine)
tuz maya (yarı kiprit kutusu büyüklüğünde kuru kullanacaksanz bı tatlı kaşıgı )
üzeri için susam
alabildiği kadar un

yumurta sarılarını baska bı kaba üzerine sürmek için ayrıyoruz ve diğer malzemelerimizle yumusak bi kıvamda hamur elde ediyoruz hamurumuzdan ceviz büyüklüğüde küçük toplar yapıyoruz ve oklava yardımıyla ınce bişekilde açıyoruz
actıgımız hamuru rulo haline getiriyoruz
daha sonra üzerine yumurta sarısı susam ve cörekotu sürüyoruz yumurta sarısını tepside sürmemenizi öneririm kenardan akan yumurtalar pişme sırasında yanıyo ve kötü kokuyla pastanın tadınıda bozuyo.
sonra tesiye aralıklarla dizip
üzeri kızarana kadar pişiriyoruz
afiyet olsun.

Eklentiler

• $DSC00138.jpg
    89 KB · Görüntüleme: 68
  • $DSC00140.jpg
    85,7 KB · Görüntüleme: 84
  • $DSC00142.jpg
    85,8 KB · Görüntüleme: 85
  • $DSC00143.jpg
    92,5 KB · Görüntüleme: 67
  • $DSC00145.jpg
    81,3 KB · Görüntüleme: 73
Son düzenleme:
leylaaaaaaa nooli anam pasta bürek işlerine girişmişsin, du bende bi gün deniiiim, kudurdum bu aralar zaten :roflol:

Dene canim guzel oluyo ici kat kat istege gore peynirli patateslide yapabilirsin bunu

leylacım çok güzel görünüo eline sağlık vereliniortak hamuru yoğururken içine 4-5 tane haşlanmış patates koyup hamuru yoğurursan o da çok güzel oluyo aklında bulunsun delikafadulden

Ellerinize sağlık güzel görünüyo çayın yanındada nefisscokacimcoook

bak meranın dediği gibi yapıyorum ben bunu oda çok güzel oluyor.
leylacım ellerine sağlık hamaratım benim

leylacım çok güzel görünüo eline sağlık vereliniortak hamuru yoğururken içine 4-5 tane haşlanmış patates koyup hamuru yoğurursan o da çok güzel oluyo aklında bulunsun delikafadulden

Sagol canim patatesi hamurlami karistiriyoz aa degisik fikir bidaha oyle denerim
bak meranın dediği gibi yapıyorum ben bunu oda çok güzel oluyor.
leylacım ellerine sağlık hamaratım benim

Sagol tatlim gel saada yapiyim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…