Avon parfümleri hakkında..

karbeyaz07

instagram/askbuyukbedengiyer
Kayıtlı Üye
30 Eylül 2010
1.254
191
35
Kızlar biliyorsunuz ben makyaj bloğu yazıyorum :) Blog yazımı sizinle paylaşmaya karar verdim faydalı olur düşüncesiyle.. İşte yazım...

Sizde benim gibi çok ağır olmayan,kokusuyla baş ağrıtmayan,ferahlık ve temizlik hissi veren,çiçek kokularına daha düşkün,sadece tek bir parfümle yetinemeyenlerden misiniz? :) Ozaman doğru yazıdasınız demektir :) Avonun parfümlerine ba-yı-lı-yo-rum :) Bayılıyorummm <3
Okadar çok Avon parfümüm var ki heralde hepsini elden geçirmişimdir Bu konuda Profesyonel olmuşumdur yani
İşte birbirinden güzel yerine göre hafif yerine göre (çok az) ağır,kimisi kalıcı kimisi sıkıldığı an uçan parfümlerim :)
Eki Görüntüle 269494
1 ) Windscape : Turunçgil ve çiçeksi.Tam bir yaz kokusu çok hafif okadar tatlı güzel bi kokusu var ki çok severek kullanıyorum :)
2 ) Rare Pearls : Çiçek kokusu.Bu koku biraz daha kalıcı yine çok hafif.Tester dan kokusunu anlamamıştım ama şişeden sıkınca daha güzel bir koku alıyorsunuz :)
3 ) Eternal Magic : Çiçeksi ve odunsu.Ama ben pek çiçek odun kokusu alamıyorum çok ağır şeker kokusu gibi geliyor..Hiç sevmiyorum bir an önce bitsin diye bol bol sıkıyorum her tarafa
4 ) Its Up to You : Çiçeksi ve odunsu.Avon bu parfümü bu yıl sevgililer gününde çıkarmıştı sanırım.Harika bir kokusu var çok güzel bayıla bayıla kullanıyorum üstelik kalıcı.Arkadaşlarım hemen tanıyor bu kokuyu yine hafif ve güzel kokularımdan biri :) Tavsiye ederim.Tekrar alırım :)
Eki Görüntüle 269495
1 ) Pur Blanca : Çiçek.Bu kokuyu bilmeyen yoktur zaten en hafif en çiçek koku,senelerdir kullanırım çok severim hem yazlık hem kışlık güzel bir koku kesinlikle tavsiye ediyorum.Biterse tekrar tekrar alacağım kokulardan biridir kendileri :)
2 ) Wish Of Love : Meyve ve çiçek.Bu kokuya bayılıyorum.Çok kalıcı çok tatlı bir kokusu var.Çok hoş bir çiçeksi meyveli koku.Kesinlikle tavsiye ediyorum.Biterse tekrar alırım
3 ) Perceive : Odunsu ve çiçeksi.Bu kokuyuda duymayan kalmamıştır sanırım :) Bu koku kışın kullanıma uygun yazın bana çok ağır geliyor.Bu kokuda çok kalıcı gayet memnunum,severek kullanıyorum.Biterse almam çünkü birazcık ağır gibi geliyo bana..
4 ) Bali Bliss : Odunsu ve çiçeksi.Bu koku bana daha çok meyveli gibi geliyor tam bir yaz kokusu.Çok hafif gibi aslında ama değil kalıcı( ne biçim bi cümledir ya bu )
Eki Görüntüle 269496
1 ) Incandessence : Çiçek.Bayılıyorum..Ba-yı-lı-yo-rummm :) Çok çok çok hafif ama öyle tatlı bir kokuki buda çiçek ve meyve karışımı bir koku.Kendi ambalajında olanını bitirdim o yüzden çanta boy olanını koydum buraya Kesinlikle tavsiye ederim,biterse tekrar alırım
2 ) Little Black Dress : Oryantal çiçek kokuları.Çok seviyorum bu kokuyu da.kalıcı ve misler gibi kokuyor.Bu parfümden 4-5 şişe bitirdim bu parfüm bolluğunda hemde :) Ne kadar seviyorum düşünün artık Kesinlikle tavsiye ederim,bitince alırım.
3 ) Ungaro : Çiçeksi taze odunsu.Sıkmaya kıyamıyorum.Çok çok özel bir gün olmadıkça dokunmuyorum bile.Belkide en son nişanımda sıktım Çok güzel çok,anlatamam,aşığım bu kokuya.Fransız tasarımcı Ungaronun Avon için tasarladığı özel bir kokuymuş.Aşırı kalıcı bir çiçek kokusu.Nişanlım da bu kokunun erkek parfümünü kullanıyor inanılmaz güzel kokuyor ondada.Aslında bu parfümün indirimli hali 60 küsür lira filandı sanırım.Ama umrumda değil kıydım paraya aldım.Bu kokuya değer bence Bitireceğimi sanmıyorum kıyamadığım için ama biterse yine kıyar parama alırım sanırım :)
Eki Görüntüle 269497
1 ) Diamond : Çiçek.Buram buram zambak kokuyor bu parfüm.Çiçek bahçesinde gibi oluyorum bunu sıkınca.Kalıcı sayılır yoğun çiçek kokusu beni baştan çıkarmaya yetiyor Beğenerek kullanıyorum.Biterse kesinlikle alırım tekrardan
2 ) Simple Elements : Çiçeksi ve odunsu.Bu koku Pur Blanca'ya benziyor.Ama ondan daha ağır kokusu var.Çok tatlı ve hafif bir yaz kokusu.
3 ) Treselle : Tropikal çiçek kokuları.Avon'un en sevdiğim kokusu diyebilirim.Avon parfümlerinin Nerdeyse hepsini kullandım gördüğünüz gibi.Çoğunuda tester dan kokladım beğenmediklerimi almadım.Ama bu koku inanılmaz..En iyisi en mükemmeli bende.Bunu sabah sıkıp o gece arkadaşımda kalmıştım ertesi gün yatakları toplarken buram buram kokuyu almış..O derece kalıcı inanılmaz güzel bir çiçek kokusu.Ne zaman sıksam adını sorarlar :) şiddetle tavsiye ediyorum asla pişman olmazsınız.Kesinlikle bitince alırım tekrar,az kaldı zaten ühü..
4 ) Celebre : Çiçeksi ve meyveli.Bu kokuyuda bilmeyen kalmamıştır kesin.Manolya kokusu sevenler için biçilmiş kaftan.Hafif ve tatlı bir bahar kokusu.Kalıcı sayılır.Tavsiye ederim,bitince alırım :)
Eki Görüntüle 269498
1 ) Ice sheers : Meyve kokusu.Bu koku buram buram böğürtlen kokuyordur sanıp atlamıştım hemen ama böğürtlen neredeyse yok gibi daha çok kolonyamsı bi koku var.13 liraya almıştım yazlık kullanıma uygun sanıp,beğenmedim.Az kaldı bitmesine bitince atıcam.Bir daha almam.
2 ) Outspoken : Çiçek ve meyve.Sümbül kokusuuu :) Fergie'nin parfümü :) Çok kalıcı ve çok hoş değişik bir kokusu var.Ambalajına aşığım zaten Herkes çok beğeniyor bu kokuyu kesinlikle tavsiye ediyorum.Biterse tekrar alacağım.
3 ) 50's Glam : çiçek.İnci çiçeği kokusu..Bu kokuya aşıktım ama Avon artık üretmeyecekmiş nasıl bir saçmalıktır ya bukadar kalıcı ve yoğun bir kokuyu nasıl kaldırdılar anlamıyorum.Sıkmaya kıyamıyorum bi tanecik parfümümü.Bilsem stok yapardım
4 ) Bond Girl 007 : Çiçeksi ve odunsu.Bu kokuda çok meşhurdur :) Ve çok pahalıdır.İndirimli hali bile pahalıdır.Yasemin ve orkide kokusu karışımı bir parfüm.Çok severek kullanıyorum.Ambalajı bitiriyor zaten :) Biterse tekrar alırım.Tavsiye ederim :) Çok övülüyor ama bence bi Treselle bir Ungaro değil :)

kafanıza sorulan sorular olursa buradan elimden geldiğimce cevaplarım.

Son düzenleyen: Moderatör:
slm konuyla alakalı olmayabilir ama elimde belki 1,5 yıllık incandessence evelsi gün çok yakından sıktım ve beyaz tişörtüm dalga dalga sapsarı oldu acaba bozulmuşmudur yoksa çok yakından sıktığım için mi öyle olduu bilginiz varmı

ben avon musk kullanıyorum onun dışında outspoken ve perceive ungaro güzel .birde yeni çıkan christian lacroix nuit aldım bu ay .(saat hediyesi var ) .çiçek kokulu zambak gibi sanki .biraz ağır bi koku .ama kışın kullanılır diye düşünüyorum

canım ben her zaman tişörtlerime sıkarım ama hiç bu tarz bi sorun yaşamadım sen o kokuyu gönder istersen..

güle güle kullan cnm

ben parfüm hastası bir insanımmm :) parfümlerimi koyucak yer bulamıyorum fakat almaktanda vazgeçemiyorum kısaca seviyorumm parfümleri yaa :) ben genellikle chanel chance,lancome hypnose ve gucciyi kullanırım ama avondanda beğendim birçok parfüm var bende avondan aldığım parfümleri sizlerle paylaşayım:
wish of love:yazın kullandığım bi koku cok güzel bi kokusu var
pur blanca:seviyorum ama herkeste var o yüzden biraz sıradan geliyor bana
Little Black Dress:güzel ama kalıcı değil yinede seviyorum
Treselle:tek kelimeyle süper diyebilirim cok kalıcı
Celebre:güzel severek kullandığım bi parfüm
eternal magic:cok seviyorum
outspoken intense:canım annemin bana dogum günü hediyesi cok seviyorum
today:seviyorum
far away:bi arkadasımın tavsiyesi üzerine almıstım ben begenmedim benim tenime pek uymadı sanırım
secret fantasy:cok cici bi koku
rare gold:cok güzel
Christian Lacroix ROUGE:harika
Herve Leger Femme:bu da harika :)

ben normalde pek değiştirmem parfümümü.tenime en çok giden lancome miracle.ama bu ay avonun kataloğundan bir parfüm siparişi verdim christian lacroix mor renkli olan vücut losyonu ve şampuanı ile birlikte.tester ını denedim arkadaştan bayıldım bu kokuya.çok etkileyici tam bir kış kokusu.siparişim gelmesini sabırsızlıkla bekliyorum.daha önce bir defa bu markanın kırmızı renkli olanını almıştım denemek için ama bu mor olan beni çarptı valla..

ben pek değiştirmem parfümümü.hep lancome miracle kullandım.ama avonun christian lacroix mor renkli bir parfümü var bu ay onu sipariş verdim arkadaşa.yanında duş jeli ve vücut losyonu da var.tester dan denedim kokusunu.çarpıldım resmen.çok etkileyici geldi bana.merakla bekliyorum gelmesini.

ya ben çok ağır saatlerce kalan kokuları kullanamıyorum beni mahvediyo baş dönmesi filan o yüzden avonun kokuları hafif diye onları seçiyorum zaten çiçek kokusu seviyorum ben.şekerden nefret ederm.meyvede eh işte

benimde avon da vazgeçemedim parfüm far away ilk sıkıldığında çok ağır gelir herkese ama yarım saat sonra harika bi koku bırakır ve çok kalıcı tam kış aylarının parfümü

Avona be kissable ı kaldırdığı günden beri gıcığım,o kadar beğenilen bi parfüm nasıl üretilmez hala anlamış değilim
Treselle: Müthiş bir koku.Bu parfümle ilk lisede tanışmıştım,o yüzden vazgeçilmezimdir.
Far away: Hediye gelmişti,çok kalıcı gerçekten.Buram buram vanilya
Surrander:Odun kokusu denilince aklıma ilk gelen parfüm.Üretimden mi kalktı,yoksa ara ara katoloğa giriyor mu bilemiyorum aşıktım bu parfüme.Gören duyan olursa haber versin
Bali bliss: Çok şeker,mis gibi.Sanırım bu da artık üretilmiyor.
Rare gold: Bu parfümden nefret ediyorum gerçekten.Bir gaflet anında almıştım,bitsin diye tuvalete sıkıyordum.
Pure blanca: Sevemedim gitti şu parfümü.Resmen yumuşatıcı gibi kokuyor.
Little black dress:Testerda hoşuma gitmişti,neredeyse 2 yıl olacak daha bitiremedim.
Perceive: Vücut spreyini almıştım,o da little black dress le aynı kaderi paylaşıyor.

arkadaşlar elimde avon ürünleri var hem bayan hem erkek parfümleri var hepsi orjinal ve sıfır ayrıca çok uygun fiyatlara

wish of live edt 50 ml =15 tl

slip into.. edt 50 ml rolonn deodorant ve sprey deodorant takımı = 20 tl

ıncandessence edp5o ml = 20 tl

perceive edp 50 ml rollon deodorant ve sprey deodorant takımı =25 t

eternetal magic edt 50 ml = 25 tl

little black dress edp 50 ml = 20 tl

erkek perceive edt 50 ml = 20 tl

ındividual blue edt 50 ml rollon deodorant ve sprey deodorant takımı = 20 tl

full speed edt 50 ml = 20 tl

banyo köpüğü 1 lt çeşitleri = 7 tl

duş jeli 500 ml çeşitleri = 4 tl

elimde kremlerde vardır gece çantasıda vardır ...

canım tomorrow hakkında ne düşünüyorsun?Erkek arkadaşım Burberry briti andırıyor demişt:) senin fikrini merak ettim.

soft musk aldım ama hiç beğenmedim bende :S bayık bi pudra kokusu var :/ çok kalıcı ama sevmediğim için çok rahatsız oldum , arkadaşıma geri verdim başkasına satması için . bence tam bir anne kokusu annenize yada teyzenize hediye edebilirsiniz (ben o konuda şanssızım teyzem far away kullanıyor , annem parfüm kokusu duyunca başı ağrıyor :S )
avonun en sevdiğim parfümü ; simple elements cotton ; beyaz gül ve pamuk kokusu öyle güzel ve hafif ki kıaymıyorum kullanmaya , zaten 50 liği yok , 30 luk şişede
wish of love ; bunu da çoook seviyorum , çiçek buketi gibi :)
eternal magic ; aşık oldum gül ve süsen çiçeğinin uyumuna inanamazsınız , gül kokusundan nefret eden annem bile beğendi :)

avonun parfümlerini seviyorumm bir ara wish of love ve wish of happiniese takmıştım zaten kutu kutu alıyodum anneme bile sıktırmıyodum o derece cimrilik yapmıştı şimdilerde secret fantasy e bağlamış durumdayım çok tatlı bi koku :)

Arkadaşlar ben yılbaşı kataloğunda eternal magic 'ı sipariş verdim.kokusunu hiç mi hiç bilmiyorum konu sahibi arkadaş kokusu şeker gibi hiç beğenmedim biran önce birsin diye uğraşıyorum demiş:) başka bir arkadaş ise çok güzel demiş.Bunları okuduktan sonra çok kararsız kaldım koku kalıcımı iyi mi kötü mü ne? Anlamadım :) Kullanan arkadaşlar varsa yorumları neler merak ediyorum

canım ben sadece meyve ve çiçek kokularını seven biri olduğum için şeker kokuları berbat geliyor o yüzden kullanamıyorum arkadaşıma verdim gitti Boşa gitmemiş oldu sıkarken o şekerimsi yoğun kokusundan nefret ediyordum çünkü :S

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…