avatarlarımıza ATATÜRK resmi koyalım

Arkadaşım teşekkür ediyorum konu için... Çok hoşuma gitti... Benden de destek tam destek Şeniz

Ne çok güzel fotosu varmış Atamın bilgisayarımda seçmek zor oldu...

konuyu dağıtmak istemem ama bi şeyi sizinle paylaşmak istiyorum msnimde de aynı avatar kişisel iletimede atatürkün bi özdeyişini yazmıştım aldığımm tepkiye çok üzüldüm şuan ağlıyorum arkadaşımın biri bu yapmacıklığı askeriyedenmi öğrendin dedi asker kökenli bi aileden geliyorum eşimde asker bu yüzden tepki aldım çok sinirlendim elim ayağım titriyor şuanda ona hiç tartışmaya girmeden sadece kimin ne düşündüğü umrumda değil içimdeki Atatürk sevgisine kimseyi inandırmak zorunda değilim lütfen görüşmeyelim bundan sonra dedim ama çok üzüldüm ya hiç ummazdım..:çok üzgünüm:

ne bicim bir düşüncedir bu ayrıca askerlerimizlede gurur duyuyoruz ama bizim evde hepimizin atatürk rozeti vardır eger atatükün avatarını koymayı yapmacıklık olarak görüyorsa sadece beyni fazla calışmadıgı icin acırım o insana

Çok ilginç bir şey... Bence takma çünkü asıl yapmacıklığı o yapmış... benneyaptımki

bence 10 gün az bugünlerde bu avatarları daha uzun gormek hepimizi mutlu edecektir degilmi

bence de 10 gün az. onu temsili bir gün olarak koydum.. en az 10 gün bu konuda tepkimizi böyle ifade edelim. arkadaşlara bağlayıcılığı olmasın diye 10 dedim yoksa ben de isterim ki sürekli olsun.. :teytey:

BU DA BİZİM GİBİ DÜŞÜNMEYENLERE KAPAK OLSUN!!!!!!

Yıkın Heykellerimi

Ey milletim,
Ben, Mustafa Kemal'im...
Çağın gerisinde kaldıysa düşüncelerim,
Hâlâ en hakiki mürşit, değilse ilim,
Kurusun damağım, dilim.
Özür dilerim...
Unutun tüm dediklerimi.
Yıkın, diktiğiniz heykellerimi...

*

Özgürlük hâlâ,
En yüce değer
Değilse eğer...
Prangalı kalsın diyorsanız, köleler...
Unutun tüm dediklerimi.

*

Yoksa, çağdaş medeniyetin bir anlamı,
Ortaçağa taşımak istiyorsanız zamanı,
Baş tacı edebiliyorsanız
Sanatın içine tüküren adamı...
Unutun tüm dediklerimi.

*

Yetmediyse acısı, şiddetin, savaşın.
Anlamı kalmadıysa
Yurtta sulh, dünyada barışın.
Eğer varsa ödülü, silahlanmayla yarışın.

Unutun tüm dediklerimi.

*

Özlediyseniz fesi, peçeyi.
Aydınlığa yeğliyorsanız, kara geceyi.
Hâlâ medet umuyorsanız
Şıhtan, şeyhten, dervişten.
Şifa buluyorsanız,
Muskadan, üfürükçüden...
Unutun tüm dediklerimi.

*

Eşit olmasın diyorsanız, kadınla erkek...
Kara çarşafa girsin diyorsanız,
Yobazın gazabından ürkerek...
Diyorsanız ki, okumasın Kadınımız, kızımız;

Budur bizim alın yazımız...
Unutun tüm dediklerimi.

*

Fazla geldiyse size,
Hürriyet, Cumhuriyet...
Özlemini çekiyorsanız,
Saltanatın, sultanın...
Hâlâ önemini anlayamadıysanız,
Millet olmanın...
Kul olun, ümmet kalın,
Fetvasını bekleyin, Şeyhülislamın...
Unutun tüm dediklerimi.
Yıkın, diktiğiniz heykellerimi.
RAHAT BIRAKIN BENİ...

Süleyman Apaydın

Son düzenleme:
asaleti yeter.. mrs. sönmez senle pişti olduk ama gözümü alamadım atamın bu resminden..

Ataturk ve ulkem ile ilgili her konuda bende varim aranizdayim,

Ne Mutlu Turkum Diyene, Ne Mutlu Ataturk'u Olana

konuyu açarken bu kadar heyecanlanacağımı ve gurur duyacağımı düşünmemiştim.. o zaman da Atatürk evladı olduğum için gururluydum ama şimdi bu resimleri , şiirleri, yorumları, kıssadan hisseleri okudukça insan daha bir gururlanıyor.. içi coşkuyla doluyor.. sizde de oldu mu bilmiyorum ama ben de durum böyle

sahipsiz değil bu vatan.. hiç birimizde yalnız değiliz... ama çoğunluk olduğunu görmek gururlandırıyo insanı... NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE...

Hem nasıl çiçek açtı var yaa

Biz de seni sefioz balum Şeniz

Boş bırakmayız tabe canem ... Ben yarın ve haftasonu burda olamayacağım ama inanıyorum ki arkadaşlarımız topiğin hakkını verecektir... a.s

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…