avatarlarımıza ATATÜRK resmi koyalım

General Douglas Mac Arthur
ABD Uzak Doğu Kuvvetleri Başkomutanı, 1963
A sker-devlet adamı, çağımızın en büyük liderlerinden biri idi. Kendisi, Türkiye'nin en ileri memleketler arasında hakettiği yeri almasını sağlamıştır. Yine O, Türklere, bir milletin büyüklüğünün temel taşını oluşturan, kendine güvenme ve dayanma duygusunu vermiştir. Ben Atatürk'ün sadık arkadaşlarından biri olmakla büyük övünç duyuyorum.

--------------------------------------------------------------------------------

Kurt Georg Kiesinger
Federal Almanya Başbakanı, 1968
Ben Türk - Alman dostluğunu yakından tanıyan bir neslin çocuğuyum. Küçük yaşımda bir adamın kahramanlıklarını, yaptığı hizmetleri, ülkesi için giriştiği özverileri gördüm. Bu adam Mustafa Kemal'di. Bugün daha iyi kavrıyorum ki, o insan büyük bir devlet adamıydı. Büyüktü, çünki, ölçüyü korumasını her zaman bildi ve eserini tehlikeye sokacak sınırları aşamadı. Yürekliliğin ve kendi yürekliliğinin sınırlarını da çizebilecek kadar anlayışlıydı.

kızlar bunu buldum bır belge ımıs bu
Atatürk'le ilgili önemli bir belge
Tarih: 18.05.2005 Saat: 13:30 Yayınlayan: OTUKEN

...

Türk Ordusu''nun kazandığı zaferlerden dolayı bütün dünyada itibar kaybeden Çorçil, "bu adamlar istiklâllerini kazanırlarsa yarın Kalküta''da karşımıza çıkarlar" diyordu.

İstiklâlimizi kazandık ve Kalküta''da karşılarına çıktık. İstiklâl Savaşı''ndan sonra da emperyalist batı dünyasıyla savaşmaya devam eden Kemal Paşa''nın; Hint müslümanlarına "İkinci Dünya Harbi''nin yaklaşmakta olduğuna, ingilizlerin Hindistan''a kuvvet sevkedemeyeceklerine dolayısıyla kısmî hürriyet için değil, tam bağımsızlık için mücadele edilmesi lazımgeldiğine" dair haberler yolladığını biliyoruz.

Hatay''ı anavatana katmak için bütün görevlerinden istifa edip, sadece bir gerilla lideri olarak fransız işgaline karşı savaşmayı dahi düşünen Gazi''nin Suriye ve Lübnan''ı istiklâle kavuşturmak emelinde olduğunu bir başka yazımızda anlatmıştık. Bugün Atatürk''ün Filistin''le ilgili belge mahiyetinde bir beyanatından bahsedeceğiz.

Beyanat 27 Temmuz 1937 tarihli Bombay Chronick Gazetesi''nde "Filistin''e el sürülemez Kemal Paşa Avrupa''ya ihtar ediyor! Türkler mukaddes topraklarda yabancı hâkimiyetine tahammül etmeyeceklerdir" başlıkları altında yayınlanmış.

Dahiliye Vekâleti Matbuat Umum Müdürlüğü 20 Ağustos 1937 tarih ve 5476 / 7 / 1 / K sayı numarası ve Dahiliye Vekili Şükrü Kaya imzası ile Başvekâlet yüksek makamına gönderilen tercüme metnin baş tarafında şöyle bir ifade var: "Türkçe Hâkimiyet-i Milliye Gazetesi, Kemal Atatürk''ün Türkiye Millet Meclisi''nde irad etmiş olduğu bir nutuktan bahsediyor.

Aşağıdaki satırlar bu nutkun Filistin''e taalluk eden kısmından alınmıştır" Bu ifadeden; Bombay Chronick Gazetesi''nin, Gazi''nin nutkunu Hâkimiyet-i Milliye''den iktibas ettiği anlaşılıyor.

Metin aynen şöyle: "Arapların Avrupa siyasetine nüfuz edemeyip, bu sözde istiklâl kelimesine inandıkları ve bu uğurda Arap memleketlerini Avrupa emperyalizmine esir kıldıkları çok şayan-ı teessüfdür. Kemal Atatürk'', Filistin''in, Arabistan''a vuku bulacak harekâtın merkezini teşkil ettiği takdirde bura Araplarına yapılacak herhangi bir fenalığa Türklerin de tahammül edemeyeceğini söylemektedir. "Arapların arasında mevcut olan karışıklığı ve hoşnutsuzluğu kimse bizim kadar bilemez.

Biz vakıa birkaç sene Araplar''dan uzak kaldık.

Fakat şimdi kendimize kâfi derecede güvenip ve kudretimizi bildiğimiz için, İslamiyet''in mukaddes yerlerini musevilerin ve hıristiyanların nüfuzunun altına girmesine mâni olacağız.

Binaenaleyh şunu söylemek istiyoruz ki buraların Avrupa emperyalizminin oyun sahası olmasına müsaade etmeyeceğiz.

Biz şimdiye kadar dinsiz ve İslamiyet''e lakayt olmakla itham edildik.

Fakat bu ithamlara rağmen Hazret-i Peygamber''in son arzusuna yani, mukaddes toprakların daima İslam hâkimiyetinde kalmasını temin için hemen bugün kanımızı dökmeye hazırız.

Cedlerimizin Selahattin''in idaresi altında uğrunda hiristiyanlarla mücadele ettikleri toprakların yabancı hakimiyet ve nüfusunun tahtında bulunmasına müsaade etmeyeceğimizi beyan edecek kadar bugün Allah''ın inayeti ile kuvvetliyiz.

Avrupa bu mukaddes yerlere temellük etmek için yapacağı ilk adımda bütün İslam aleminin ayaklanıp icraata geçeceğine şüphemiz yoktur."

İşte bu nutuk ve Atatürk''ün, hemen hemen tamamı İngiliz işgali altında bulunan İslam dünyasının istiklâliyle ilgisidir ki, İngiltere kralı 8.Edwartın Gazi''nin ayağına gelmesini sağlamıştır.

Necdet Sevinç - 18 Mayıs 2005 - Yeniçağ

hayır canım sona ermedi.... aslında ben hala ısrar ediyorum bu konuda... artık daha duyarlı olmalıyız.... hala kullanıyorum avatarımı ve konu hakkında duyarlı olan herkes te Atatürk avatarlarını kullanırsa çok memnun oluruz..... sevgiler herkese

bu da daha önce de fotoğraflarını netten alıntı yaparak verdiğim ve "kendim de gömeçe gidince çekeceğim" diye söz verdiğim Atatürk kayalıklarının resmi.. ancak arabada giderken çektiğim için açıyı güzel yakalayamadım.. yoksa çok net ve yanakları bile belli.. gerçekten olağanüstü....

Atatürk, Türkler'in eski köklerini araştırıyordu. Türkler, kökleri konusunda yabancı tarihçilerin olumlu yahut olumsuz teorileri karşısında heyecana kapılıp etkilenmesidir. Kemal Atatürk kendilerine, dünyadaki bütün milletlerin kıskanabileceği nitelikte, soyluluk payı vermiştir. O'nun dönemi ecdatlarıyla övünmek için, gelecek Türk kuşaklarına yetecektir.”
A.V. Daskalavis - Yunanlı Tarihçi

Aziz Atam;
Kutsal emanetin olan Türkiye Cumhuriyetini övünerek, çalışarak, güvenerek yüceltmek ve senin daima özlemini duyduğun çağdaş uygarlık düzeyine ulaştırmak en önemli görevimizdir.
Aziz hatıran önünde saygıyla eğiliyoruz.”

TÜRK HALKI

Bana tuhaf gelen nedir biliyor musunuz? Onun sayesinde şu an hayatta olan ve Atatürk'ün çizdiği yoldan saparak başkalarını da sapıtmaya çalışan, hatta bu ülkeden Kemalizm'i sileceğiz diye yemin eden insanların olması.

Hepimiz Atatürküz Bugün de Yarında var olacağız onun sayesinde ve Allahın izniyle
Hadi arkadaşlar herkes gerçek kimliğine bürünsün

eminecim resimler için teşekkürler.... çok şey ifade ediyor bunlar.. umarım cumhuriyetimize ve Atatürkümüze sonuna kadar sahip çıkarız....

Hepimiz Atatürküz Cumruriyetimize sahip çıkalım vatanımıza sahip çıkalım avandarlarımızı değiştirelim tek bir kişi olalım

Yüce rabbimin sunduğu bir lutuftur topraklarımızın bize ait olduğunun kanıtıdır bu kareler bunudamı inkar edecekler merek ediyorum:enbuyukkk:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…