avatarlarımıza ATATÜRK resmi koyalım

ATAM ATAM sen kalkda ben yatam.. dogru yazdim insallah..
TÜRKIYEM az kaldi geliyorum.dalgalanan bayraginin altinda sar beni ey güzel günes...

canım aynen dediğin gibi yazdım gene yok olmuyor..sinir oldum dün akşamdan beridir yapıyorum olmuyorr...
alla allaaa benim avatar değişmek istemiyor anladığım kadarıyla ...

YÜREĞİM SİZİNLE
YÜRÜRÜM ATAMIN İZİNDE......

Atatürk gelmiş geçmiş en büyük dünya lideridir..onun gibi bir lider ne gelebilir nede gelmesi mümkündür..Ne MUTLU TÜRKÜM DİYENE.. sevgiler..

Arkadaşlar yeni üye olduğumdan olayları biraz geç idrak ediyorum .O programı izledim.deli oldum.Burası Mustafa Kemal Atatürk ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti Devleti.İşine gelmeyen gider.Neyse konu yargıda zaten fazla söze gerek yok.Bende geldim bende varım. Süper düşünmüşsünüz

ATAMIZ O ZAMANDAN DEMİŞ.

Ey Türk gençliği! Birinci vazifen, Türk istiklâlini, Türk cumhuriyetini, ilelebet, muhafaza ve müdafaa etmektir.

Mevcudiyetinin ve istikbalinin yegâne temeli budur. Bu temel, senin, en kıymetli hazinendir. İstikbalde dahi, seni, bu hazineden, mahrum etmek isteyecek, dahilî ve haricî, bedhahların olacaktır. Bir gün, istiklâl ve cumhuriyeti müdafaa mecburiyetine düşersen, vazifeye atılmak için, içinde bulunacağın vaziyetin imkân ve şeraitini düşünmeyeceksin! Bu imkân ve şerait, çok nâmüsait bir mahiyette tezahür edebilir. İstiklâl ve cumhuriyetine kastedecek düşmanlar, bütün dünyada emsali görülmemiş bir galibiyetin mümessili olabilirler. Cebren ve hile ile aziz vatanın, bütün kaleleri zapt edilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir. Bütün bu şeraitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasî emelleriyle tevhit edebilirler. Millet, fakr u zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir.

Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerait içinde dahi, vazifen; Türk istiklâl ve cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asîl kanda, mevcuttur!

Mustafa Kemal ATATÜRK

Son düzenleme:
Benimki avatarda kalsa iyi evdeki odadada,bardagimda,arabamda

ceptelefonumda,kolyemde,msnde calisma masasinda,ceketimin yakasinda,facebook

profilimde kullanilabilecek heryerde atam ve ayyildizim hep beraberdir.Ulusalci,kemalist

ruhumun icine kadar islemis.Bununlada gurur duyuyorum.

BİR TÜRK ÇOCUGU ULUSUNU NASIL SEWER

1. Türk dilini sever, konuşan dille yazar. Bu güzel Türkçe’yi yeni edebi Türkçe’yi herkese öğretmek için çalışır.

2. Ulusunu sever. Büyüklerine saygılıdır .Ulusuna karşı olanlarla savaşır. Ulusunu kötüleyenlere karşı durur. Kötü laf söyletmez. Türk ulusunun diğer uluslardan daha ulu ve daha korkmaz olduğunu aklından çıkarmaz. Hangi ulustan olursa olsun Türk dilini öğrenerek, Türk ulusuna karışan uluslara göçmenlere dahi kendi kan kardeşleri gibi davranırlar.

3. Sırası geldikçe Türklüğü över, Türklüğe önem verir ve verdirmeye çalışır. Her fırsatla Türk tarihini, Türk kahraman ve cihangirlerini ve Türk alimlerini anar.

4. En büyük kahramanların kendi ulusundan çıktığı gibi İbn-i Sina, Farabi ve Uluğ Bey gibi bilginlerin de Türk ulusundan çıktığına inanırlar.

5. Her şeyden önce Türk tarihini iyi öğrenir. Türklük hakkında yazılan güzel edebiyat, hikaye ve diğer bilim kitaplarını başkalarından daha fazla okur.

6. Askerlik, alım-satım, sanat vs. gibi kısaca herhangi bir arzusu için hazırlanırsa hazırlansın en önemli dileği Türklük şuarına uygun olarak çalışmalıdır.

7. Kendi özel hayatının geçici, ulusal hayatın ebedi olduğunu aklından çıkamaz. Herkes ölür mezara girer yalnız adı tarihe geçmiş kahramanlar ölmez. Kendi ulusu veya yabancı ulusların olsun kalplerinde yaşarlar.

Vatanperver, millet perver olmak isteyen herkes her yiğit nasıl olursa olsun Ulu bir nam ile Türk tarihine girmeye çalışır. Dünyada tarihe karışıp önemli bir nam bırakmak, bırakıp gitmek kadar yüksek ve önemle istenen bir şey yoktur. Ruhunda büyüklük yükseklik arzusu bulunan her insan elbette Türk ulus severi olur.

Her yerde, her zaman her işte önde olmaya, önde yer almaya Çalışır. Yorulmaz, üşenmez, vücudunu izciliğe, izcilik ile jimnastikle, düşüncesini bilimle, fenle, ruhunu ulusal bir bilinçle güçlendirir. Bilgisiz bir güç bilimsiz bir kafa altında sağlam bir vücut hiç bir işe yaramaz.

Bilinçsiz bir bilim, bilinçsiz bir alim de bir iş yapamadığı gibi diğer kurum ve kuruluşlara onarılmayacak zararlar verir.

Her Türk yiğidi, hem güç hem bilgi hem de bilinç sahibi olur. Çünkü sizin nutuklarınız ve başarılarınız adlarınızı parlak tarih sayfasına yazdırır ve sizi geçici hayatın üzerinde ölümsüz bir hayata ulaştırır.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…