Çorbalar Aso'dan erişteli kabak çorbası-Resimli

E

EU2

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi EU2
aynı zamanda çok güzel bir bağırsak çalıştırıcı,,kabakta bulunan bol miktarda lif bağırsak sorunu olanlara bire bir iyi gelicektir..dereotunu annem için koydum guatır hastası ve dereotu çok iyi bir guatır çalıştırıcı...tereyağ koymassanız diyet yemeği olarak yiyebilirsiniz

ketılda suyu kaynatalım hazır beklesin,kabaklar küçük küçük doğransın,yemekler soğan 4 parçaya bölünsün,maydanoz,dereotu,taze soğan küçük küçük doğransın...

1 adet yemeklik soğan
2 adet kabak
tereyağ+zeytinyağ
taze soğan 3-4tane
dereotu
maydanoz
erişte
tuz,pul biber
domatez salçası
et suyu tablet
göz kararı su yoğunluğuna göre..ben 5 bardak koydum

tencereye bir parça tereyağ ve zeytin yağı atalım..kııznca 4 parçaya böldüğümüz yemeklik soğanı atalım..daha sonra bir kaşık domatez salçası atalım...salça eriyince kabaklarıda atalım..karıştıralım,üstüne ketıldaki kaynar suyu dökelim..15 dakika sonra içindeki soğanları alalım...taze soğanı atalım içine...
dereotu ve maydanozu attıktan 5 dakka sonra iyice pişen kabaklarımızı kontrol edip rondoya atalım...rondoda merhem kıvamına gelene kadar karıştıralım..
tekrar tencereye alıp içine et suyu ve erişteyi ekliyelim..karıştırıp 10 dakika sonra eteşten alalım..dinlendikten sonra servis edelim afiyet olsun:)

Son düzenleyen: Moderatör:
  • Konu Sahibi EU2
kıs asocum ellerine sglık.kokusu burnumageldi sanki:):).seninki yaşadı hem güzel hem hamarat bi eşi olcak:):)

• Konu Sahibi EU2
bide ekliyemedm diyo :))

hiç tatmadm cnm.inş bunu senn gibi güzel yaparım bi gün :)))

• Konu Sahibi EU2
masallah benim beceriklime ellerine emegine saglik canim benimopuyorumnanaktan

• Konu Sahibi EU2
Ellerine sağlık canım benim opuyorumnanaktan çok güzel görünüyo cokacimcoook

• Konu Sahibi EU2
turuncum,nem,incitanem ve kankam patim:)
hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum,kızlar ben kabak ve dereotunu sevmem ama bu çorbayı annem için yaptım,ay nasıl leziz oldu anlatamamcokacimcoookyemem diyen bile beğenir yanisüprizzzzz
kızlar kesinlikle tavsiye ediyorum deneyin bi..isterseniz erişte yerine arpa yada tel şehriye etın bu arada naneyi unuttum ben nanede var..mercimek çorbası sandı herkez:)

• Konu Sahibi EU2
ellerine sağlık hayatım süper görünüyoo tadıda süperdir eminim :lepi:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…