Aşkim bir bebeğimiz olacak....

gulbeseker

HAYATIMIN TADLARI...BÜYÜYORLAR
Kayıtlı Üye
3 Kasım 2007
1.525
12
54
bu konuyu daha önce kasım anneleri bölümünde açmıştım. Ama ekim annesi olacağımı öğrendiğimde sizlerle de paylaşmak istedim....

:CüvCüv:kızlar hamile olduğunuzu öğrendiğiniz gün ne yaptınız? bunu eşinizle birlikte öğrenmediyseniz ona müjdeyi nasıl verdiniz?bir değişiklik yapalım ve hikayelerimizi paylaşalım mı?mesela ben ???acayip bir gribe yakalandım yatıyordum... kızkardeşim de öyle..ikimizde mide bulantıları halsizlik falan filan... ona hastaneye git belki bir serum falan takarlar ne bileyim iyi gelir dedim. oda beni dinledi hastaneye gitti serum taktırdı ve gerçekten de iyi geldi... bu sefer o başladı .. hadi abla kalk sende gidiyorsun.. biliyor benim feci bir iğne korkum olduğunu .. illa elleriyle götürecek ... bende ona -bacım bu ay 5 gün geciktim ne bileyim bir kuşku düştü içime falan dedim .benim derdim onu başımdan savmak nasıl olsa ben hep gecikirim ...ileri giderim... o kadar mühim değildi... ayol bu benim cüneyti eczaneye gönderip test almasın mı?biz testi yapalım veeeeee çift çizgi çıkmasın mı? o kadar unutmuşum ki testi uygulamayı... bacıma bu çift mi olacak tek mi olacaktı diyorum... bizimki sırıtır durur... ve enişte müjdemi isterim kızın geliyor... dedi ... ultrason gibi kadın dr görmeden o daha 5 haftalıkken kız dedi ve hala kız umuduyla gidiyoruz... işte bizim hikayemiz bu ... 11 yıl sonra beklenmedik bir süpriz...:CüvCüv::lepi::sm_cool::teytey::hooray:a.s.

benim hikayeme başta sevinemedim ama çok şükür şimdi çok mutluyum şöyleki:
görümcem doğum yapmıştı adet tarihimden 3 gün önce.5 düşük yaşamıştım 4. hamileliğim de görümcemle aynıydı ikimizde hamile kalmıştık ama malesef o da düşükle sonuçlandı.senağlama
şimdi de onu hastanede ziyarete gidiyodum.hastanede binbir şaklabanlık gülücükler ama içim kan ağlıyarak tırnaklarımı elime öyle bi geçirmişimki hastaneden çıktıktan sonra hıçkırıklara boğulmuştum elime baktım simsiyah tırnak izleri...eşimde bana ağlama bak bu sefer hamile kalacaksın ve de bebğimizi kucağımıza alacağız deyip teselli ediyodu.3 gün sonra hastaneden evine geldi.sezeryan olduğu için beni çağırdı evini süpürmem ona yardım etmem için.tam giderayak birden sıcaklık hissettim kan gelmişti.:1shok:yine hasta oldum dedim öyle üzülmüştümki.eşimin de yüzü çökmüştü resmen.öğlen gittim akşam 8 de döndüm ordan.bu arada evi süpür yemek yap misafir ağırla bulaşık yıka ama hiç oturmadım.kimse olmayan yerde(örneğin banyoyu temizlerken gözyaşlarımı akıttım) milletin içinde ise içime akıtıyodum.seviniyodum bebişleri olduğu için çokta tatlıydı.ama kendimi öyle işe yaramaz hissediyodumki....neyse uzatmayayım eve geldim o saate kadar hiç wcye gitmedim o kanı görmek istemiyodum.evde wc ye gittim sabahki kan sadece orda hiç adet olmamışım.diğer hamileliklerimde böyle başlıyodu.hemen eşime telefon açtım bana test al dedim,belki adettir yarın sökülür ama korkuyorum dedim.hamile olmaktan değil sonrasından korkuyodum....
veee test zamanı adet tarihimde çift çizgiyi görmüştüm 6.kez...
sevinemedim oturdum son kez bir sigara yaktım vee bir dahada içmedim bebişim hala benimleeeeeegamyoncuiremsu

çok sevindim nisacım... Rabbim hayırlısı ile tamamına erdirsin inşallah. bende seninkine benzer bir hadise yaşamıştım yıllar önce...eşimin dayı oğluyla biz 2 ay arayla evlenmiştik.gelinle çok iyi anlaşıyorduk.evlendiğimiz senesi ikimizde hemen hemen aynı zamanlarda hamile kalmıştık. ama benimki malesefki düşükle sonuçlanmış. ve ardarda takiben 2 düşük daha ... dr üzülme bak çocuğun oluyormuş.ileride yine hamile kalırsın hem de en yakın zamanda demişti ... ama aradan 5 yıl geçtikden sonra ilk oğlumu kucağıma almıştım. üstelik eşim varikosel ameliyatı oldukdan sonra.. o eltim doğum yaptığında yanına gittim ağlamamak için kendimi zor tuttum ama sonunda dayanamayıp hıçkıra hıçkıra ağlamıştım. zavallı elticağızım benim yüzümden sevincini bile doğru dürüst yaşayamadı. şimdi o kız kocaman bir genç kız oldu..16 yaşına girdi haziranda...

kızzzz :CüvCüv::CüvCüv: gülbeşeker cim ne işin var senin burada bizi boşadın mı yoksa?
:çok üzgünüm:

kızzzz :CüvCüv::CüvCüv: gülbeşeker cim ne işin var senin burada bizi boşadın mı yoksa?
:çok üzgünüm:
yok be güzelim ne boşaması bu mümkün mü? ama artık ekim annesi olacağım da netleşti ya ... o yüzden ekim anneleri ile de tanışalım kaynaşalım istedimsositososito:1hug:a.s.

Noluyor arkadaşlar ekim-kasım birbirine karıştı, evet ama herşey olabilir benim de en geç kasımın 10u gibi bekleniyor bu ne demek ekim sonunda da gelebilir bebeğim bir anda ekim annesi olabilirim. Gülbeşekercim babası planlar yapmaya başlamıştır yazmışsın hem de ne planlar, ooo şimdi herşey onun üstüne dönüyor. Sabahları bir öpücükle beni uyandırdıktan sonra göbeğimi öprek oğlum uyan falan diye onunla muhabbetler ediyor, benim miniğimde babasının sesini duyunca çıldıracak ona tekmeler atıyor kıpırdıyor falan alıştılar birbirlerine yani yakında beni saf dışı bile bırakabilrler :CüvCüv:

gubesekercım tesekkur edıyorum tabı geceden kardesım abla testı yapınca benı hemen ara demıstı saolsun o hatırlattı o soylemeseydı aklıma gelmıycektı:CüvCüv:

sayfalar karışmadı kızlar... ben ekim annelerine de bu konuyu başlattım . hani ekim annesi olacağım ya o yüzden... ama bu sayfaya tekrar taşıdılar . olsun . bundan böyle de yine bu sayfadan devam ederiz eskisi gibi. ne farkederki yeterki gönüller bir olsun değil mi yani?
şimdi sevgili baba adayı beyefendiye gelinceeeee....
bak bacım bunlar hep böyle oluyorlar... birde bunun diğer aşaması var. yani bebek doğdukdan yürüyüp konuşmaya başladıkdan sonraki safhası.sen akşama kadar peşinde koşarsın ilgilenirsin bir dediğini iki etmezsin...... ama akşam baba eve gelince senin bütün yaptıkların boşa gider baba da baba olur...karıcım aslında sen benim için daha önemlisin sen olmasaydın ben nasıl baba olacaktım. sen bizim evimizn çiçeğisin meleğisin ... falan filan... boş bunlar bacım boş.... adamlar baba olunca bunlara bir hal oluyor dünya o çocuğun etrafında dönüyor vesselam...2+2=4 eder... kesin ve net. senağlama

ilk hamileliğimde gülümsedi ve sarıldı hatta biraz ayarını kaçırıp canımı bile acıtmıştı..şaşırmıştım doğrusu havalara falan uçar saçma sapan bi şeyler yapar diye bekliyodumm..sonra görümcem o gece sabaha kadar uyumadığını ve çok düşünceli olduğunu söyledii korktumu neelayhayhoy
ikincisi banada sürpriz oldu açıkçası uyuyordu test yaptım pozitif dedimm iyi dedi yorganı kafasına çekip uyuduu:çok üzgünüm:
sevinmedi diye çok üzüldüm gittim bi sigara yaktımm geldii artık içmeyeceksinn bebek geliyo dedii:teselli:
aman bunlar kestirilemiyo işte..pek romantik bi hikaye deği ama böylee..:dance:

biz beraber baktık çizgilere ama bizimkisi heycandan ölecekti beni kucakladı koltuğa oturttu burdan sakın kalma diye tembih ettikten sonra bütün tanıdıkları aramaya başladı

öyle düşünme bacım her hikayenin kendi içinde bir romantikliği vardır ....Şeniza.s.

ben 6 yılın sonunda bebişimi kucağıma alıcam inşallah ama benden çok eşim bebek istiyodu. 1 haftalık bi tatile çıkmıştık döndüğümüzde günüm geçiyodu. ama test alıp yapmadım biraz daha bekliim dedim. çok da hevesli değildim açıkçası. bi gün misafirlerim geldi (öğlen bayan misafirler) bi baktım öğlen eşim eve geldi. ne işin var bu saatte falan dedim. içeri bi gelirmisin dedi. misafirleri salonda bıraktım gittim odaya bide baktım eşim test almış gelmiş. hadi test yapalım diooo. hoppala dedim ne acelesi var içerde misafirlerim var sen git sonra yaparız dediysemde laf anlatamadım. baktım gideceği yok. bayanlara bana 1-2 dk müsade gömleğini ütüliim eşimi gönderip geliomm dedim. bayanlara çaktırmadan wc ye gittim testi yaptık çift çizgi.eşim den daha büyük tepkiler bekliodum ama o da afalladı heralde bi an. bu defa hadi yorulma ben sana yardım ediim demeye başladı:roflol:. manyakmısın be adam. test dedin yaptım. zaten kadınlara ayıp oldu. gitde misafirlerimin yanında oturiim diye diye sonunda evden gönderdim. delilleri yok ettim ve misafirlerimin yanına döndüm. kimseye de bişey sölemedim. bayanlar bişey çakmadılar anlayacağınız. pek bi romantikliği yok hatta zamanlaması çok saçma salak(bizim kocişin sabırsızlığından dolayı ) belki ama bu da benim hikayem

biz evleneli 1,5 yıl olmuştu ben artık bi bebiş istiyodum ama eşim bi türlü korkularını yenip peki diyemiyu adam rahatına düşkün ya geceleri falan uyanamazmış neyse ben kafaya koydum bi kere 2 ay denedik yok yarım saat yatmalar falan yapılması gereknleri yaptık olmadı şubat tatili için memleketlere gitcez ama bekleme kararı almıştıknisana kadar hem doğum izni açısından da nisan çok güzel bi aydı ama bebişimzi gelmişti bile ben 16 saatlik yolculuğa çıktım hatta orda eşimin ailesinden biileri bize imalı şekilde artık bi doktora gitmemizi bile tavsiye etti:( neyse uzatmayaym döndüğümde gene evi dip köşe temizledim ama adetimden 2 gün önce lekelenmem oldu tam adet günümde yeni atandığm okula gitim sabah erkenden dönüşte eczanenin önünde geçerken bi test aldım eve geldim biraz uyuym diye yattım ama uyumak ne mümkün içim içimi yiyo neyse kalktım yaptım çoook silik bi çizgi çıktı olmadı deyip çöpe attım tabi temizliğe devam akşam üzeri eşim geldi çöpten testi aldım bereber kullama kumavuzunu falan okuduk eşim işte hamilesin ara bakalım ablanı falan diyo nete girip bakıyoruz sonuç meğer pozitifmiş ertesi gün erkenden hastaneya gittim kan testi de pozitif olunca dr. ultrasondan bakalım dedi ben daha ultrason odasındayken eşim aradı yoldayım sonuç ne diyo hamileyim dedim arkadaşlarıyla bi şamata koptu telde eve geldi surat ifadesi şaşkın mutlu karma karışık baktım bişey demeden gidiyo içeri dur dedim bi sarılalım eşim sarılınca kendine geldi şimdi 4 gözle kızımız bekliyoruz bu arada aynı gün aramadığımız kimse kalmadı ikimizn de

biz 3.5 yıllık evliydik..aylar öncesinden eşim hergün başımın etini yemeye başlamıştı bebek diye..ben de çok istiyordum ama tam olarak hazır hissedemiyordum..sonra denemeye karar verdik..bu zaman diliminde bu fikre çok alışmaya başladım(3-4 ay). günlerden 14 şubattı:asigim:günüm geciktiği için eşim 1 gün öncesi test almıştı..sabah kalkar kalkmaz testi yapacaktık.sabah gözümüzü açtığımız gibi testi yaptık..çift çizgiyi görünce sarılıp öptü eşim beni..hemen bi tüp kan alıp hastaneye koştu.o gün bikaç günlüğüne şehir dışına çıkacaktım iş gereği..ben kan sonucu negatif çıkar diye valizimi bile hazırlamıştım..saçmalık işte..bikaç saat sonra aradı beni..tel.de ağlıyor.test yanlış çıktı herhalde diye düşündüm:çok üzgünüm:bikaç saniye konuşamadı..meğer sevinçten ağlıyormuşsenağlamabende başladım tabi ikimizde ağlıyoruz tel.de...:asigim:
hemen istifamı verdim..akşama da yemeğe götürdü beni..herkesi tek tek arayıp bu güzel haberi verdik...benim hikayem de böyle a.s.

arkadaşlar benim hikayem çok şaşırtıcı oldu benim için şöyle anlatayım.ben 13 ocak da evlendim yeni kına gecemde temzilendim öyle düğün oldu ertesi ay hamileymişim üstüne gördüm ben hamile olduğumu bilmiyordum,şüphe girince içime test aldım ve hamile olduğumu öğrendim,eşim eve geldi hamile olduğumu söyleyince, hadi be canım saçmalama olmaz dedi bana.testi gösterince yüzündeki ifadeyi hiç unutamam ve hala şokta ne zaman karnım belli olmdu o zaman inandı bana.

benim hikayemde;
8 ay boyunca hep ileri geri oynuyordu adetim her ay defalarca test yapıodum ama çıkmıyodu malesef hep negatif artık eşime falan sölemiyodum test yaptığımı..
11 ocak son adet tarihimdi şubatın başında kasıklarım ağrıyo diye kan testi yaptırdım negatif çıktı. bende amaan bu ayda olmadı işte dedim boşwerdim en geç 11 şubatta adet olurum diye bekledim. 11 şubat geldi yine tık yok moralim bozuk falan neyse o gün geçti bi gün daha bi gün daha derken 14 şubat günü dedim bi son test yapayım çıkarsa eşime bundan iii hediye olmaz dedim eşimle gittik kan werdik sora beni görümceme bıraktı. orda bekliyorum başta onlara bişi sölemeidm bide eczaneden çubuk test almıştım orda beklerken ben gittim wc ye test yaptım ne göreyiiimmmm ÇİFT çizgi o arada görümceme seslendim bak ben mi yanlış görüyorum diye çizgiler gittikce koyulaşıyor görümcem falan çok şaşırdı kan sonucunu aradık öğrendik ben kalbim dayanmazdı görümcemi arattım sölediler 4-5 haftalık hamileydimmmm.... o sırada biraz ağladım zırladım. sora eşimi aradım sonucu öğrendim negatif dedim o da bende beklemiyodum zaten dedi olsun biddaha ki aya artık falan dedi (o alıştı artık böle test yaptırıpta negatif sonuçlara) öle geçti bu arada annemi çaardım tel.de sölemedim o da eşimle tartıştım bişi oldu sanmış geldi böle sinirli ağlıcak gibi falan noldu diye dedim du heycan yapma anane oluyosun dedim oda bi başladı ağlamaya...
akşam eşim abim yengem dışarı çıktık yemeğe 14 şubat ya..
ben sarfı hazırladım eşime uzattım bu ne diye aldı sewgililer günün kutlu olsun dedim bu zarfı açtı ne bu ya ne diyon ya demeye başladı yine inanmadı sen bilgisayarda yapmışsındır dedi kaşe imsayıda mı ben yapcam dedim bu kalbini tutmaya başladı hem gülüyo hem inanmıyo öle bayaa bi afalladııı...

a.s.

ayyyyyyyyy çok uzattım dimiii

Viii :) Tam benlık Konu Arkadaslar ben daha once baska bı konuda anlatmıstım :) Ilk hamılelıgımde 6 aylık evlı ıken esımle Cocuk Istıyorduk 6. ayımda Tedavı gormek ıcın hastaneye Gıttım bı kac tahlıl ıstedı Doktorum benden ve o tahlıllerı Yaptım uc gun sonra Gıttıgımde baska bı Doktor Tahlıl Sonuclarıma baktı ve bu Tahlıllerı Adetın ucuncu Gunu yapıp yapmadıgımı Sordu hayır cunku daha adet olmadım dedım.. ultrasyon ıstedı Gırdım Cıktım bana yuzde yuz Sende kıst var Asla Cocuk Doguramazsın dedı ve Ilac yazdı al bu ılacları Kullan adet ol gel ucuncu gun tkrr tahlıl yapacaz Dedı . Tabı ben doktora uymadım cunku Ya hamıleysem ya o ılacları kullanıp cocugumu dusurursem dıye Dusundum. ve Gunlerce agladım adet olmayı bekledım uzerınden 7 -8 gun gectı Esımle Test yapmayı dusunduk esım aynı zamanda eczacı ve bana test getırdı su sekılde yapacaksın falan fılan neysekı Testı beraber yaptık ve gordugumuz Sonuc bızı Soke Ettı Esımın elı ayagı bırbırıne Gırdı Cunku Test olumluydu ve gece saat 12 haber vermedıgımız kalmadı :) ben ablama o ablasına derken ole ıste Sozde bende yuzde yuz kıst var ve asla hamıle kalmayacakmısım Aslında ben O Doktora dava acabılırdım Bos ver Allahından bulsun dedım :) Cok Saglıklı bı kızım var ve Suan 2.Bucuk yasında. Bırıncısı boyle oldu:) Suan 33+4 Hamıleyım Bu hamılelıgıme gelınce :) Bız Esımle baya cıddı Sorunlar yasadık 12 subat Tarıhınde tam bosanmaya karar verırken aıle mahkemesı kuruldu evde benden esıme son bı sans vermemı ıstedıler neyse kı kabul ettım ama sadece resmı nıkahında olacagımı 3 ay boyunca sorunlar bıterse esıme Daha ıyı bı sans verecegımı soledım 2 gun sonra Sevgılıler gunu ya :) bana suprız yapmayı dusunuyormus bunu ablamdan duydum neysekı 14 subat geldı elınde paketler kırmızı guller ıs yerıme geldı :) bende o gun test yaptım ve hamıleymısım bu durum benı cok mutlu etmesıne Ragmen bı o kadarda uzdu cunku beklenmedık bı bebek hatta bı ıkı ıs arkadasım bana aldırmamı soledı ve tepkı gosterdım allah korusun asla oyle bır sey dusunemem dedım :) yaptıgım testı paketleyıp Esımle beraber hadı bı cafede oturalım dedım ok dedı :) cafede oturduk kahvelerımızı ıctıkten sonra o hedıyesını verdı bende verdım :) Ama cok sasırdı kucucuk bır sey paketı acınca ne gorsun =)) hamıle oldugumu mujdeleyen bır gebelık testı Saskına dondu ıkıncı hamılelıgım olmasına ragmen cok sevındı hatta nerede ıse herkesın ıcınde cıglıklar atıp kucaklayacaktı benı sımarma dedım =)) Dısarı cıktıgımız da gezıyoruz cok kalabalık cadde ne bıcım sarılıp opuo sankı ılk cocukmus gıbı :) ıste boyle esımle beraber devam etme kararı aldık ve suan cok mutluyuz bu cocuk allah tarafından Gonderılmıs bı melek sankı :) hayatımızı degıstırdı 4 gozle beklıyorum senı canım yavrumm Kusura bakmayın arkadaslar baya uzun oldu umarım okumaktan sıkılmazsınız

HamısLerden haberLer BoLumunde daha once paylasmıstım Kopyala yapıstır yaptım :)kaydirigubbakcemile2:CüvCüv:

Su Anda merak edıyormusunuz Esınle Aranız nasıL dıe :) Daha Iyı oLamazdı Dıe dusunuyorum bebegım Cok ugurLu geLdı :)

Tsk Ederım Enemıne :) oyLe OLdu gercekten Bugun Kızımı Annemlere Gonderdım ıkı Gunlugune ama babam bayrama kadar Gondermem dıo bakabıLeceksenız KaLsın Sızın oLsun dedım Tabı bı yandan da dusunuyorum ben onsuz bı gece uyuyamazken bı ay nasıL hasretıne dayanırım gercı Cok ıyı bılıyorum kı Onlarda Kızıma dayanamazlar Cunku Tam bır FırLamaa :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…