aşk bitti, evlilik de bitti

alminam .!.:
Bundan tam bir yıl önceydi.Muhteşem bi düğündü düğünüm, prens gibiydi kocam.
Liseli aşıklar gibi dans ettik tüm gece boyu, sarıldık ağladık,güldük yine sarıldık...
Ve evli bulduk kendimizi...Yüksek bi uçurumdan aşağıya atıyorlardı sanki bizi.Çevremizde alakasız bin tane uğultu, anne baba kardeş dost akraba hatta arkadaşlarımızın uğultuları arasında düşüyorduk...
Bir yıldır hep düştüm ben onla birlikte.Düşerken nası olduysa 90 dereceden fazla bi açıyla açıldı aramız,bağırsam da ağlasam da sevsem de onu duymuyor görmüyordu beni...Bin tane uğultu vardı yalnızca...duyduğumuz buydu...
Şiddetle yere çakıldım dün gece...Kalbim tuz buz oldu.Uğultuların esiri olmuş bu dev elli yaratık benim kocam olamazdı...
Canımı yakmak istiyordu, ama içim acıyordu her vuruşunda.Keşke elinde ölsem diye yalvarıyordum içimden Allah'a, ama ölmedim işte...
Aşk bitti, evliliğimiz de bitti.Paramparça eve dönüşünü bekliyorum konuşmak için.Ölmek için dua ediyorum...Artık ondan nefret ediyorum.

Alminam nasılsın canım?
umarım herşey yolundadır.

alminam .!.:
Bir kez daha bana yalnız olmadığımı hatırlattığınız için teşekkür ederim, hiç bir şey düşünemiyordum ve yardıma ihtiyacım vardı.
Her kelimeniz bana güç verdi inanın.Ve dün gece o büyük konuşmayı yaptım eşimle.Bu hoyrat sevginin ikimize de zarar verdiği konusunda hemfikir olduğumuzu anladık.Ben hala onun ellerine ve gözlerine baktıkça o geceyi hatırlıyorum ve ondan bir kez daha nefret ediyorum.Ama bildiğim birşey var ki (yani şu an mantıklı düşündüğümde) şiddet gören küçük kız çocukları gibi kaçıp gitmiycem.Zaten gidebileceğim tek bir yer var o da annem.Ona şu an bu üzüntüyü yaşatamam, ve de geri dönen bir kadının çekileceği sorguyu kaldırabilecek kadar güçlü değilim şu an.
Bu olanların ardından çocuk gibi ağlayışı ve af dilemesi onu daha da küçülttü gözümde.Ve şimdi daha da sıkı basıyorum yere.Düşmedim... eğer bu tiksinti durumu sona ermezse istanbulda kendi hayatımı kurucam ve öyle çıkıcam bu evden.şu an şimdi değil.Ve onun yalvaran yüzüne en büyük tokatı bu şekilde atmış olucam.
aynı evde iki yabancıyız, daha çok ne acıtabilir ki bi erkeğin içini...
Tekrar teşekkür ederim hepinize, acıma, yalnızlığıma ortak olduğunuz için...
hepinizi ayrı ayrı öpüyorum, sevgiler...

Verdiğin karar gayet yerinde ve mantıklı,seni tebrik ederim hem bir kadın olarak şiddeti sineye çekmediğin için hemde ayakta duracak kadar güçlü bir karaktere sahip olduğun için.

Sevgili almina,yazdıkalrını dikkatle okudum..ben bekar olmama ragmen seni inanaki hissettim..2.ci mesajını da okudum..Ve vermiş oldugun karara inanki çok sevindim..Lütfen,başın yukarda,cesaretini kesinlikle kaybetme..sen güçlü bir bayansın..Bir insansın..

Çok üzüldüm canım ya.Allah yardımcın olsun.İnşaallah kendin için en doğru olan kararı verirsin.Ama evlilikte mutlaka ufak tefek problemler olur.Hiçbir evlilik evlilik öncesi kadar güzel olmaz.Çünkü erkekler evlendikten sonra çok değişiyorlar.:no: :no:

Verdiğin karar gerçekten doğru olmuş,saygı bittiği zaman evliliğin yürümesi çok zor .Önce saygı ,sonra sevgi.Yapacağın tek şey kendine güvenmen ve aykta durabilmen.Şimdiden sağlıklı ,huzurlu ve mutlu yeni bir yaşam dileğiyle,sevgiyle kal.

:çok üzgünüm: cnm inan çok üzüldüm ama yuvanı yıkmama kararınada çok sevindim
hakkında hayırlısını versın rabbım elimden gelebılcek her turlu yardıma hazırım senı tanımasamda aynı çatıdayız kardeşim üzme kendini yanındayız:çiçek:
bende evlenmeyı dusunuyorum ama senın anlattığın bıraz ürküttü beni özelliklede bi yorum erkekler evlendikten sonra çok değişiyor
bu doğrumu evlenıceğim insan hayır bu düşünce saçmalık diyo ama butun bayanlar aynı konuda:uhm:

canım gerçekten uzuldum allah herseyın hayırlısını nasıp etsın allah yardımcın olsun

yazını yeni okudum ve gecenin bu saatinde boğazıma bişeyler düğümlendi.
kelimeler yetmiyor ifade etmeme düşüncelerimi.
Allah bize fiziksel güç değil ama yürek gücü vermiş.bu sorunu aşacağına eminim.sakın ama sakın yüreğini parçalamasına izin verme birdaha.

canım yazılarını okudum ve çok üzüldüm
insan ne yazıkki evlenirken hayal ettiği mutluluğu
evliliğinde bulamayabiliyor bu elinde olan biişey değil
mantıklı bir karar almışsın
şimdi çok daha güçlü olmalısın

Çok üzüldüm canım senin adına.Ama herşey çok sıcakken bazı kararları almak
yanlış olabilir.Sağlıklı düşün ve kararının arkasında sağlam dur arkadaşım.Herşey gönlünce olur inşallah.

Alminam Yazdiklarini Okudum Canim Senin Adina Cok Uzuldum ...insan Ne Umutlarla Evleniyor Ama Bu Umutlar Bazen Cabuk Sonuyor Iste....bayana El Kalkmasinida Siddetle Kiniyorum.....

BIR INSAN ICINDEKI ACIYI SOZLERIYLE ANCAK BU KADAR IYI YORUMLAYABILIR...O KADAR ETKILENDIMKI ANLATAMAM..HICKIRIKLAR DUGUMLENDI BOGAZIMA..BIR FILM SERIDI GIBI YASADIKLARIM AKLIMA GELDI..ICIMDEKI KiNi kabarttin..GECMISTE OLSA UNUTULMUYOR ISTE..CANIM IYI KARAR VERMISSIN...RABBIM YAR VE YARDIMCIN OLSUN...

Alminam yazdiklarin insanin icini sizlatiyor, bunlari yasayan tek sen degilsin, sen bunlara katlanmayan ve kendine yon cizmeye karar vermis guclu bir kadinsin, verdigin kararda cok haklisin, kimsenin yuvasinin yikilmasini istemem ama ortada sadece lafta yuva varsa sen yiklacagina yuva yikilsin daha mantikli, guclu ol, Allah yardimcin olsun, guzel yarinlar diliyorum

hakkından hayırlısı olsun... inşallah herşey gönlünce olur...

canım yazını okurken ınan cok üzüldüm...ben sana tecrubelı bırı olarak yazıcam..ve asla duygusal davranmıycam..bız kadınlar her zaman duygusallıgımızdan kaybedıyoruz...daha bır yıllık evlıyız dıyorsun..aynı şeylerı bende gecmışte yaşadım..senı cok ıyı anlıyorum...ve ve boşanmak ıcın cok ugraştım yapamadım ah o duygusallıgımız yokmu...neyse uzatmıyayım..şimdi 17 oldu evlıyız..14 yaşında bır oğlum var..sırf oğlum ıcın bu hayata katlandım durdum...demek ıstedıgım,,,bışey baştan gıtmıyorsa,olmuyorsa,bazı şeyler kırılıp yok olduysa,sakın guvenme ve kesın kararlı ol ayrıl...cunku bır ınsan neyse odur...asla değişmeyecektır..ben 17 yıldır degıştıremedım cunku..sen daha gencssın ve cocugun yok...ben sımdı öyle pişmanımkı,keşke oğlum olmadıgı zaman ılk ayrılık duşundugum zaman ayrılsaydım dıyorum...cok ıyı duşun....yıllarca bızım gıbı cekme kardeşım...sonradan pişman olma...keşke sana eşini affet dıyebılseydım ama asla affet demıycem aslaaaaaaaaaaaa...son karar senın.........

****sen daha gencssın ve cocugun yok...ben sımdı öyle pişmanımkı,keşke oğlum olmadıgı zaman ılk ayrılık duşundugum zaman ayrılsaydım dıyorum...cok ıyı duşun....yıllarca bızım gıbı cekme kardeşım...sonradan pişman olma...keşke sana eşini affet dıyebılseydım ama asla affet demıycem aslaaaaaaaaaaaa...son karar senın.........*****

böyle yazmış ceren_70 arkadaşımız bende katılıyorum.. sana şimdi böyle eziyet yapıyorsa yıllar sonra çok mutsuz olacaksındır... kendine güven ve başını diktut.. hiç birşey hayatın sonu değildir... şimdi zor günler geçirsende ilerde çok güzel günler seni bekliyor olacak inan.. umudunu asla yitirme..allah yardımcın olsun...

offf bunu okudukca kötü oldum bende daha tazecik 3 aylik gelindimki esim o pislik abisinin doldurusuna gelip bana etmedigini birakmadi 2 gün basimin agrisindan uyuyamamistim, cok denedim 2 kere ayrildim yeniden baristim ama bazende pismanlik icimi desiyor, birtaraftan esimin masum yanini cok seviyorum ama gaddarca davrandiginda nefret ediyorum, Allah sonumu hayiretsin sanirim cok dengesizce davrandim bende onun icin arkadasim esinden ayrilmazsanda bi kac hafta ayri kal ondan burnu sürtülsün kiymetini azda olsa anlar belki benim yaptigim kafaszligi yapma kendini ezdirme kimse senden daha cok kiymetli degildir

X