Aşırı ilgili kaynana?

Mehtap87

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
23 Ocak 2017
750
574
Merhaba arkadaşlar konu başlığındanda anlaşılacağı üzere aşırı ilgili bi kaynanam var şuan nişanlıyım gerçekten iyi bi kadın seviyorum da hoş sohbet tatlı bi kadın ama gün aşırı beni arıyor ve yaklaşık 40 50 dk konuşuyoruz aşırı heyecanlı bi tip karışmış gibi olmayım diyip diyip şunu şöyle yapsanız daha iyi olur diyip sonrada siz bilirsiniz diyor kesin

Nişanlım o aradığında kendisi diyor aşkım ne çok arıyor açma bu kadar aramasın diye

Ay hiç sevmem evlenince de böyle olacak. Normal şartlarda herkesle bu kadar konuşmuyor, sıkılıyorsa uz baştan sınırlarınızı bildirin. Aradığında kısa kesin, nişanlınızın adını söylersek biz birlikte düşünelim diyin tatlı tatlu. Hep beraberken istişare edelim gibi ifadelerle sizin nişanlınızın ve gerekli(!) konularda da ailelere soracağınızı ifade edin.

Ay hiç sevmem evlenince de böyle olacak. Normal şartlarda herkesle bu kadar konuşmuyor, sıkılıyorsa uz baştan sınırlarınızı bildirin. Aradığında kısa kesin, nişanlınızın adını söylersek biz birlikte düşünelim diyin tatlı tatlu. Hep beraberken istişare edelim gibi ifadelerle sizin nişanlınızın ve gerekli(!) konularda da ailelere soracağınızı ifade edin.
Gerekli sınırı çizmede problemim var benimde malesef.ilgi güzeldir ama bi yere kadar naptın ne ettin şu şöyle mi bu böyle mi yattın mı kalktın mı vs.sık sık aynı şeyleri konuşmak sıkıcı olabiliyor bazen

Rahatsızsanız şimdiden bu konuda önleminizi alıp mesafeyi koyun araya. Sonra daha da sıkmasın canınızı. Bir kaç kere açmayın , saatler geçince dönüp işlerim vardı duymadım deyin . Sonra da bir kaç kere açmayıp geri de dönmeyin ve nişanlınızla birlikteyken arayın hoparlöre alıp.

Sonuçta sizin anneniz sürekli nişanlınızı aramıyor değil mi ?

Merhaba arkadaşlar konu başlığındanda anlaşılacağı üzere aşırı ilgili bi kaynanam var şuan nişanlıyım gerçekten iyi bi kadın seviyorum da hoş sohbet tatlı bi kadın ama gün aşırı beni arıyor ve yaklaşık 40 50 dk konuşuyoruz, tek çocuğu var aşırı heyecanlı bi tip karışmış gibi olmayım diyip diyip şunu şöyle yapsanız daha iyi olur diyip sonrada siz bilirsiniz diyor dediğim gibi iyi niyetli ama ben biraz mesafeli olmak istiyorum fazla muhabbet tez ayrılık getirir diye düşünüyorum ve tavsiyelerinizi alırım kızlar🤗
Kaynanalara karşı önyargılı olmaktan vazgeçip, sevdiğim adamın annesi diye bakarsak, gerçekten ikinci bir anne olarak görürsek daha mutlu olacağımızı düşünüyorum. Kadın ne güzel iyi işte. Sevmiş seni ki ilgileniyor. Ama adı üstünde kaynana olunca her bir tereddüt oluşuyor sanırım. Bence böyle bir tereddüt yaşamamalısın. Her neyden korkuyorsan. Unutma ki korktuğumuz şey başımıza gelir. Bir nevi kendini gerçekleştiren kehanet gibi. 🥰

Rahatsızsanız şimdiden bu konuda önleminizi alıp mesafeyi koyun araya. Sonra daha da sıkmasın canınızı. Bir kaç kere açmayın , saatler geçince dönüp işlerim vardı duymadım deyin . Sonra da bir kaç kere açmayıp geri de dönmeyin ve nişanlınızla birlikteyken arayın hoparlöre alıp.

Sonuçta sizin anneniz sürekli nişanlınızı aramıyor değil mi ?
Hayır aramıyor net olarak bugün düşündüm aynı şeyi nişanlanalı 6 ayı geçti ailem uzakta benim sadece 2 defa konuştu telefonda.Bende en az 2 güne 1 konuşuyorum.Zaten ailesi ile de evleniyosun diyolar ya bu sadece kadın için geçerli

Kaynanalara karşı önyargılı olmaktan vazgeçip, sevdiğim adamın annesi diye bakarsak, gerçekten ikinci bir anne olarak görürsek daha mutlu olacağımızı düşünüyorum. Kadın ne güzel iyi işte. Sevmiş seni ki ilgileniyor. Ama adı üstünde kaynana olunca her bir tereddüt oluşuyor sanırım. Bence böyle bir tereddüt yaşamamalısın. Her neyden korkuyorsan. Unutma ki korktuğumuz şey başımıza gelir. Bir nevi kendini gerçekleştiren kehanet gibi. 🥰
Yorumunuz için teşekkür ederim gayet iyi niyetli düşünmüşsünüz hak verdim bende size, ben önyargılı değilim aslında. evet sağolsun iyi bi insan benide sevdiğini hissediyorum ama ne kadarda olsa insan çekiniyor çünkü ilk zamanlarda bu ilişkilerin durumu şekillendiği için ilerde sıkıntı yaşar mıyım korkusu oluyor.Mesela ben telefonla konuşmak üzerine bir işte çalışıyorum o gün yaklaşık 500 kişi ile konuştum ve eve gelince konuşacak ne çene kaldı ne kulak ne de kafa.bende telefonla konuşmamak için teli kapadım o gün mesela aramış bi kaç kere kapalı ulaşamamış teli açtım saat 10 buçuk gibi telefonum çaldı arıyor😊birde şuan nişanlı olduğumuz halde çocuk muhabbeti çocuğa onun bakmak istemesi vs bile geçti aramızda bi kaç kez hemde bunlar olunca insan bi çekiniyor.

Çocuk muhabbetini o açtı 2 defa birinde artık işten çıkcam biraz daha çalışayımda torun Bakcam evde tabi baktırırsanız dedi.
Diğeri yine bi çocuk muhabbeti oldu bende daha çook var bunları konuşmamız için erken dedim yoo hiçte erken değil dedi

Kendi kv mi gördüm sanki.Evlenmeden önce benimki de öyleydi.Çok yakındı sürekli arardı.Sonra fazla samimiyetten bir baktım ki suistimal ediliyorum.İşte kızım buna ne gerek var fazla masraf demeler başladı.Ailemle çok konuşmayıp benle konuştukları için kafalarına göre hareket ettiler düğün eşya takı konusunda.

Evlendik.Bu sefer her şeye karışma başladı.Akşam ne yemek yaptığımı bile bilmek ister kahvaltıda ne yediğimizi sorardı.Tatile niye ne zaman gittiğimiz sorgulandı.Sonra ne mi oldu 1 yıl olmadan kavga ettik.6 yıl olacak evleneli.Asla yaklaşamaz bana.Hep mesafe vardır.Tabi eş faktörü de önemli.Eğer o da benim yanımda olmasaydı çekemez boşanırdım.Yani demem o ki mesafe koyun.Kv olduğu için ön yargılı olun demiyorum ama gereksiz samimiyet her zaman ters teper.Boşuna dememişler çok muhabbet tez ayrılık getirir diye.

40 50 dk çok süreyi kısaltın en azından.
Eşyalar konusunda kariamalarina izin vermeyin gönlünüzce yapın bu eşya almada sözden dönen insanlar boşuna dönmüyor sonuçta.

Kendi kv mi gördüm sanki.Evlenmeden önce benimki de öyleydi.Çok yakındı sürekli arardı.Sonra fazla samimiyetten bir baktım ki suistimal ediliyorum.İşte kızım buna ne gerek var fazla masraf demeler başladı.Ailemle çok konuşmayıp benle konuştukları için kafalarına göre hareket ettiler düğün eşya takı konusunda.

Evlendik.Bu sefer her şeye karışma başladı.Akşam ne yemek yaptığımı bile bilmek ister kahvaltıda ne yediğimizi sorardı.Tatile niye ne zaman gittiğimiz sorgulandı.Sonra ne mi oldu 1 yıl olmadan kavga ettik.6 yıl olacak evleneli.Asla yaklaşamaz bana.Hep mesafe vardır.Tabi eş faktörü de önemli.Eğer o da benim yanımda olmasaydı çekemez boşanırdım.Yani demem o ki mesafe koyun.Kv olduğu için ön yargılı olun demiyorum ama gereksiz samimiyet her zaman ters teper.Boşuna dememişler çok muhabbet tez ayrılık getirir diye.
Fazla muhabbetin uzun vadede iyi olmayacağını düşünüyorum bende.Ufak tefek gözüküyor ama gereksiz karışılması kendi ailem bile olsa çok istediğim bişey değil ki dışardaki insanlarla bile 2 gün samimi olsan 3.gün tepene çıkıyor olmadık şeyleri konuşuyor insanlar. Tabi yabancı değil aile olcaz ama şuan sadece kırmadan dökmeden yine samimi ama yeterli düzeyde samimiyeti nasıl sağlarım onu düşünüyorum

X