Aşırı Ense Kalınlığı ve Ödem

Unicornsarereal

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
31 Mart 2018
243
342
31
Merhaba Arkadaşlar,
Konuya nereden başlayacağımı bilmiyorum. Yumurtalıklarımın her iki tarafında kocaman çikolata kistleriyle doktorlar hamile kalamazsın derken ameliyatıma 2 gün kala hamile kalarak başladı serüvenim. Benim için bu bebek "mucize" bebekti. Tüm olumsuz düşüncelere rağmen annesine tutunmuştu. Ne kadar mutlu olduğumu ve Allah'a şükürler sunduğumu tahmin edersiniz.
Her şey mükemmel gidiyordu. Bel ve boyun fıtığım yüzünden çektiğim eklem ağrıları hariç ne kusma ne bulantı ne baş dönmesi gebeliğin getirdiği hiç bir sorunu yaşamıyordum. Yavaş yavaş bebeğime kıyafetler alıyordum battaniye örmeye bile başlamıştım. Ta ki geçen perşembeye kadar...
Bir anda böbreğimde şiddetli bi ağrı hissettim ve apar topar kadın doğum acile gittik.Neyse ki bende bi şey yokmuş. Doktor ben tam giderken "gel bi de bebeğe bakalım" dedi.
ultrasonda bakmaya başladı. Tabi ben yine her zamanki gibi bebeğimin çok iyi olduğunu boyunun bizler gibi uzun olacağını kafasının çok iyi geliştiğini falan duyacağımı sanıyordum. Öyle olmadı..
Doktor hemen suratını düşürüp "sen hiç doktora gitmedin mi? Bu bebeğin ensesi hiç normal değil dedi ve dünya başıma yıkıldı bi anda. İnanmak istemedim ve ekrana baktım. Bebeğim normal değildi. Resmen etrafını bi su kesesi sarmıştı. İnanmadık çünkü daha 4 gün önce kontrole gitmiştik.
ertesi gün apar topar başka doktora gittik. Durum sandığımızdan da kötüymüş. Maalesef....
TÜM vücudu saran ödem ve ense kalınlığı 8.1 ölçüldü. İnanabiliyor musunuz? Biz acilin doktoruna inanmazken bi anda gerçek oldu her şey. Kendi doktorumu aradım ilgilenmedi bile. Apar topar üniversite hastanesine gittik. Manisadayız bu arada. Celal Bayar'da acilen CVS ( bebeğin plasentasından parça alınması) denilen bi işlem yapılması gerektiğini söylediler. Yaptık..
Benim acımın yürek yangınımın yanında çektiğim fiziksel acı HİÇBİR ŞEY. Şimdi sonucu bekliyorum. İngilizce öğretmeniyim. 3 gündür gece gündüz yabancı sitelerden benzer hikayeleri okuyorum. Kurtulan da var, aldırmak zorunda kalan da..
Bunu yazmamın sebebi belki aynı durumda olup yeterli bilgi bulamayan anneler olursa diye ve ayrıca benim MUCİZE bebeğim iyileşirse ve sonuçlarımın temiz çıkarsa hepimize umut olsun diye..
Duaya ihtiyacımız var şu mübarek günde. Nolur esirgemeyin..
iyi günler..

Canım benim, dualarım seninle, inşallah çözülür sorun her neyse. Neden oluyormuş ki bu ödem. Allah yardım etsin bebeğine ve sana.
Sebebini araştırmak için cvs yaptılar. Bebeğin DNA larına bakacaklar bi problem mü var diye. Down sendromu olmadığını düşünüyorlar burun kemiği falan oluştuğu için. Kalp rahatsızlığı olabilir dediler.

Sebebini araştırmak için cvs yaptılar. Bebeğin DNA larına bakacaklar bi problem mü var diye. Down sendromu olmadığını düşünüyorlar burun kemiği falan oluştuğu için. Kalp rahatsızlığı olabilir dediler.
Bende ayni seyi yasadim seruvenim ense kalinligiyle basladi. Cvs temiz cikti. Ama malesef kalpte agir problem var. Allah yardimcimiz olsun

Insallah bizde bi umutla bekliyoruz bakam. Tum ense ve bel kisminda vardi. Sonraki gittigimizde odem kalmadi. Kalpteki sorunun gostergesiymis aslinda ense kalinligi

Insallah bizde bi umutla bekliyoruz bakam. Tum ense ve bel kisminda vardi. Sonraki gittigimizde odem kalmadi. Kalpteki sorunun gostergesiymis aslinda ense kalinligi
Aynen benimki de öyle. Doktor bana da kalp hastalığından şüpheleniyorum demişti. Sizinki genetik mi yani sizden mi kaynaklanıyor ? Ben eşimle bende genetik bi hastalık var mı diye tahlil yaptırmak istiyorum bu sebepten.
Allah şu mübarek günleri yüzü suyu hürmetine bizim ve bizim gibilerin yüzüne gülsün inşallah çok çok zormuş. Aklımda binlerce soru var. Hepsi cevapsız.

Cvs sonucu temiz gelince biz herhangi bir test yaptirmadik. Ama doktor kalpte cikan sorunun genetik olmadigini soyledi bize. Cvs yapilmadan once doktor 3 te bir ihtimal genetik 3 te bir ihtimal kalp problemi 3 te bir ihtimal dusuk de olsa saglikli olabilir dedi. Kalpte sorun cikti malesef

Cvs sonucu temiz gelince biz herhangi bir test yaptirmadik. Ama doktor kalpte cikan sorunun genetik olmadigini soyledi bize. Cvs yapilmadan once doktor 3 te bir ihtimal genetik 3 te bir ihtimal kalp problemi 3 te bir ihtimal dusuk de olsa saglikli olabilir dedi. Kalpte sorun cikti malesef
Anladım. Bize de öyle söylediler. Bekliyoruz

Maalesef bugün ikili test sonuçlarım da kötü çıktı. Doktor ümidi kes cvs sonuçları çıkınca alıcaz bebeği çok ağır hastalık var bu bebekte dedi. Yüzde 70 bi sıkıntısı var dediler. Şimdi cvs sonucunu bekliyoruz

Maalesef bugün ikili test sonuçlarım da kötü çıktı. Doktor ümidi kes cvs sonuçları çıkınca alıcaz bebeği çok ağır hastalık var bu bebekte dedi. Yüzde 70 bi sıkıntısı var dediler. Şimdi cvs sonucunu bekliyoruz
Ense kalinligindan dolayi ikili test sonucu zaten kotu cikardi. Cvs yaptirmissin ikili teste gerek yoktu da aslinda. Hayirlisi. Rabbim insallah iyi sonuclarla karsilastirir sizi.

Ense kalinligindan dolayi ikili test sonucu zaten kotu cikardi. Cvs yaptirmissin ikili teste gerek yoktu da aslinda. Hayirlisi. Rabbim insallah iyi sonuclarla karsilastirir sizi.
Allah razı olsun. O kadar bitiğim o kadar Yorgun’um ve üzgünüm ki beni en iyi sen anlarsın. Doktorlar sonuçları görünce yüzde 99 diyorlar. Normal olursa bi mucize olur diyorlar. Her şeyi geçtim bu beklemek beni 10 yıl yaşlandırdı. İsyan etmek istemiyorum ama neden ben diye de sürekli içten içe soruyorum Allah’a. Yaşım 24 sülalemde Yok böyle bi şey sigara alkol yok kan uyuşmazlığı yok obezite yok diyabet yok tansiyon yok ama bebeğimde problem var. ANLAMIYORUM cidden.

Allah razı olsun. O kadar bitiğim o kadar Yorgun’um ve üzgünüm ki beni en iyi sen anlarsın. Doktorlar sonuçları görünce yüzde 99 diyorlar. Normal olursa bi mucize olur diyorlar. Her şeyi geçtim bu beklemek beni 10 yıl yaşlandırdı. İsyan etmek istemiyorum ama neden ben diye de sürekli içten içe soruyorum Allah’a. Yaşım 24 sülalemde Yok böyle bi şey sigara alkol yok kan uyuşmazlığı yok obezite yok diyabet yok tansiyon yok ama bebeğimde problem var. ANLAMIYORUM cidden.
Benim ense kalinligi 6.5 mm idi. Ama doktor boyle olupta herhangi bir problemi olmayan hastam var dedi. Belki sende de o mucize olur belli mi olur. Evet zor gunler biliyorum. Ayni asamalardan gectim. 11. Haftada sorun ortaya cikti. 31. Haftamdayim. Aradaki 20 hafta stresle gecti. Yasadiklarimi bir ben bilirim. Rabbim kimseye yasatmasin.

X