Aşırı bulantı ve kusma :(

aynı bende de midem boşken bulantı oluyo ama iştahszm bişeyler yemek istiyorum ama zorla yiyorum :ruh:
Demekki düzelecek zamanla az ye sık ye mide büyüsün ben öyle yapıyorum baharatlı yiyeceklerden uzak dur meyve sebze ye öyle öyle düzelecek biliyorum ceviz badem al hergün mutlaka ye bir avuç ben hala su içmiyorum kusma geliyor onun yerine fanta gazoz filan içiyorum sağlıklı değil biliyorum ama hiç sıvı almadan da olmuyor

Demekki düzelecek zamanla az ye sık ye mide büyüsün ben öyle yapıyorum baharatlı yiyeceklerden uzak dur meyve sebze ye öyle öyle düzelecek biliyorum ceviz badem al hergün mutlaka ye bir avuç ben hala su içmiyorum kusma geliyor onun yerine fanta gazoz filan içiyorum sağlıklı değil biliyorum ama hiç sıvı almadan da olmuyor

ben çok su içiyorum hasret kalmışım resmen suya.. Baharatlı soğanlı yağlı salçalı şeyleri görünce midem kalkıyo zaten :KK43: kahvaltıda tereyağlı yumurta bide domates yiyorum bitek.. Bide bende kemik bacak ağrısı falan başladı dayak yemiş gibiyim resmen

ben çok su içiyorum hasret kalmışım resmen suya.. Baharatlı soğanlı yağlı salçalı şeyleri görünce midem kalkıyo zaten :KK43: kahvaltıda tereyağlı yumurta bide domates yiyorum bitek.. Bide bende kemik bacak ağrısı falan başladı dayak yemiş gibiyim resmen
Onlar ben de de var cnm kramp giriyor hatta her yerime normal şimdi patates koydum haşlıyorum ilk kez onu yiyecem bakalım inş yerim de farklı şeyler görür midem :) benim bacağımda bir de kıl dönmesi çıktı kocaman tam iç çamaşırının lastik yerin de nasıl ağrıyor oturamıyorum yürürken sürtüyor ama İnan bana ben buna razıyım yeterki kusma olmasın illa baş verecek iltihap çıkacak kusmanın çözmü yok bunları okuyan Kişiler olacak kusması yeni başlayan arayışta olacak onları üzmek istemem ama hiç bir çaresi yok ne hap ne serum hepsi 1 saatlik Allah hepimizin yardımcısı olsun

Kızlar düzeldiniz mi? Benm hiç gücüm kalmadı artık.Ayakta duramyorum.10. haftann içindeyim.Yani cok üzgünüm ama hamileligime pişmanım :kızgın:

kıyamm en zor dönemdesin :KK43: sakın öyle düşünme geçicek bak ben bikaç gündür hastanede değlm serumsuz duruyorum kusmalarm azaldı bin şükür.. Seninkide geçicek biraz daha sabır :KK43:

Onlar ben de de var cnm kramp giriyor hatta her yerime normal şimdi patates koydum haşlıyorum ilk kez onu yiyecem bakalım inş yerim de farklı şeyler görür midem :) benim bacağımda bir de kıl dönmesi çıktı kocaman tam iç çamaşırının lastik yerin de nasıl ağrıyor oturamıyorum yürürken sürtüyor ama İnan bana ben buna razıyım yeterki kusma olmasın illa baş verecek iltihap çıkacak kusmanın çözmü yok bunları okuyan Kişiler olacak kusması yeni başlayan arayışta olacak onları üzmek istemem ama hiç bir çaresi yok ne hap ne serum hepsi 1 saatlik Allah hepimizin yardımcısı olsun

ay o çok zor ihmal etme sakın cnım :KK43: bişeyler yemeye çalış çıkacak dye düşünme salatalık yeme bak hemşire bana dedi o mideyi çok yorar hazmedemez kusturur dye hakkaten öyle.. Tuzlu çekirdek ye oda bastryo bide hazır hafiflemşken bulantı ilacın varsa iç ben metpamid içiyorum önceden işe yaramazdı şimdi şükür rahatlatıyo

ay o çok zor ihmal etme sakın cnım :KK43: bişeyler yemeye çalış çıkacak dye düşünme salatalık yeme bak hemşire bana dedi o mideyi çok yorar hazmedemez kusturur dye hakkaten öyle.. Tuzlu çekirdek ye oda bastryo bide hazır hafiflemşken bulantı ilacın varsa iç ben metpamid içiyorum önceden işe yaramazdı şimdi şükür rahatlatıyo
Hergün atıyorum zaten bitkisel olanı var ya ben de Zencefilli olan ama iyi geldi gibi ama tabi aşırı olduğu zamanlarda iyi gelmiyordu şimdi azalınca iyi gelmeye başladı şükür ne yiyeceğimi şaşırdım valla dün dolma yapmıştı akrabam yedim biraz Allah’ım sürekli ağzıma geldi en son kustum o nedenle yağlı kızartma baharatlı yiyecekler yemiyorum kusma yoksa bile kusuyorum tuzlu çekirdek yağlı ya midem geri çıkarıyor onu da en iyisi sebze yemek :)

Kızlar düzeldiniz mi? Benm hiç gücüm kalmadı artık.Ayakta duramyorum.10. haftann içindeyim.Yani cok üzgünüm ama hamileligime pişmanım :kızgın:
Ben de senin gibi dedim hep sonra pişman oldum deme sen de geçecek inş az sabır bizim tamamen geçmiş sayılmaz ama şükür serum verilmiyor artık senin bizim ki gibi aşırı mı bulantın

Ben de senin gibi dedim hep sonra pişman oldum deme sen de geçecek inş az sabır bizim tamamen geçmiş sayılmaz ama şükür serum verilmiyor artık senin bizim ki gibi aşırı mı bulantın
Yani 2-3 defa kusuyorm.hicbir sey yiyesm gelmiyo her şey ve her yer kokuyo kyafetlermden bile tiksiniyrm oglumdan eşimden :kusmuk:ayağa kalkmaya dermanm yok.

Yani 2-3 defa kusuyorm.hicbir sey yiyesm gelmiyo her şey ve her yer kokuyo kyafetlermden bile tiksiniyrm oglumdan eşimden :kusmuk:ayağa kalkmaya dermanm yok.
Zor biliyorum biz günde 15 kere kusuyorduk çok köyü çeken bilir koku hassasiyetin uzun bir süre geçemez diyorlar ben de hala koku duyunca kusuyorum çocuğun varmış senin için çok daha zor Allah yardımcın olsun sabret geçecek

Tükürüğümu yutamyorum elimde poşetle geziyorum.Çok yoruldum cookk.

bende aynen yutamazdım poşetle gezerdm cnm yutunca kusuyodum.. Şükür yine 10 / 15 defa kusmamışsın ben bi yerden sonra saymıyodum hayatım kusmaktan ibaretti :KK43: şükür azaldı tam geçti diyemem ama bin şükür bu halimize.. Seninkide geçicek biraz daha dayan

Hergün atıyorum zaten bitkisel olanı var ya ben de Zencefilli olan ama iyi geldi gibi ama tabi aşırı olduğu zamanlarda iyi gelmiyordu şimdi azalınca iyi gelmeye başladı şükür ne yiyeceğimi şaşırdım valla dün dolma yapmıştı akrabam yedim biraz Allah’ım sürekli ağzıma geldi en son kustum o nedenle yağlı kızartma baharatlı yiyecekler yemiyorum kusma yoksa bile kusuyorum tuzlu çekirdek yağlı ya midem geri çıkarıyor onu da en iyisi sebze yemek :)

bende geçen dolma yedim çok cnm çekmişti şükür geri çıkarmadım :KK70: dua ederek yedim çıkarmiyim dye
Çok şükür cnm bu halimize ♡

Bende 5.haftanın içimdeyim ilk defa bu sabah biraz bulantım oldu. Hamile kalmam zor oldu, çok bekledik, o zamanlar hamile insanların mide bulantılarına BİLE ne kadar özenirdim şimdi bununla imtihan olacam diye çok korkuyorum inşllh aşırı bulantılarım olmaz. Size sorum tam olarak ne zaman başladı ve dayanması çok zor bir durum mu?

Bende 5.haftanın içimdeyim ilk defa bu sabah biraz bulantım oldu. Hamile kalmam zor oldu, çok bekledik, o zamanlar hamile insanların mide bulantılarına BİLE ne kadar özenirdim şimdi bununla imtihan olacam diye çok korkuyorum inşllh aşırı bulantılarım olmaz. Size sorum tam olarak ne zaman başladı ve dayanması çok zor bir durum mu?

Hayırlı olsun cnım kötü düşünme inşh hafif geçirirsin.. Ben 8 haftalıktı ilk serum aldığımda, günde 3 serum alıyodum hastaneden çıktığımda 15 haftayı yarılamıştım.. Çok zor Allah kimseye yaşatmasın

S.a herkese
Konu açıcak kadar sıkıntılıyım.. 9. haftaya girdim hamleyim. Hiçbşey yiyemyorum kelimenin tam anlamıyla anında kusuyorum :KK43: normalde aşırı su tüketen bi insanım ama malesef ki daha içtiğim su mideme gitmeden kusuyorum :KK43: zor ve sıkıntılı kusan biriyim midem normaldede çok hassas şimdi iyice berbat hissediyorum :KK43: kokulara aşırı duyarlıyım buzdolabının kapağı açılınca taa oturma odasından duyuyorum :KK43: hal böyle olunca tansiyonum kan şekerim düştü çarpıntım oluyor ödüm kopuyor bebeğime bişey olck diye :KK43: dün dr.a gittim zar zor.. 2 serum takıldı 5 saat hast.de kaldım. Ne zaman geçicek bu günler :KK43: varmı ben gibi olan..
Canım yazali biraz olmuş bende aynı senin durumundayım çok kotuyum gecti mi senin bulantilarin kaçıncı haftada geçti

Bende 5.haftanın içimdeyim ilk defa bu sabah biraz bulantım oldu. Hamile kalmam zor oldu, çok bekledik, o zamanlar hamile insanların mide bulantılarına BİLE ne kadar özenirdim şimdi bununla imtihan olacam diye çok korkuyorum inşllh aşırı bulantılarım olmaz. Size sorum tam olarak ne zaman başladı ve dayanması çok zor bir durum mu?[/QUOT

Öncelikle hayırlı olsun canım korkma strese girme öyle olacağın varsa zaten olursun ve üstelik stresten iki katına çıkabilir sana şunu belirteyim benim ikinci bu ve ben kizimda hiç ama hiç böyle bir şey yaşamadım hafif hafif atlattım bulantilarimi hepsi böyle olacak diye bişey yok umarım kolay gecirirsin ne diyim bende çok kötü durumdayım Su an ama yapacak bişey yok serumdu hapti fayda etmiyor :KK43:

X