aşılarınızı oldunuz mu??

gulen

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Kasım 2006
223
7
39
kızlar ben sağlık ocağına kayıt yaptırdığımda gebelikte iki aşınız var dediler.ilkini mayısın ilk haftası gel yapalım dediler.siz de aşı olacak mısınız merak ettim?bu arada ben 3 ayı bitirdim allaha şükür.sizler nasılsınız?bebişler nasıl?

kızlar ben sağlık ocağına kayıt yaptırdığımda gebelikte iki aşınız var dediler.ilkini mayısın ilk haftası gel yapalım dediler.siz de aşı olacak mısınız merak ettim?bu arada ben 3 ayı bitirdim allaha şükür.sizler nasılsınız?bebişler nasıl?

ne güsel maşşallah sana ve bebişine :nazar: ya bana kimse aşı olcaksın demedi.öyle bir şey var mı olsa doktorum söylerdi heralde fisfisfis merak ettim şimdi.benim bebişim de 3 aylık a.s.

evet canım sanırım böyle bir şey var
ben eltimden hatırlıyorum
bir de muhakkak sağlık ocağına aile hekimine kayıt yaptırmalıymışız hamileyiz diye
bende daha gitmedim
dr.a sormak lazım bu aşı işini

evet canım sanırım böyle bir şey var
ben eltimden hatırlıyorum
bir de muhakkak sağlık ocağına aile hekimine kayıt yaptırmalıymışız hamileyiz diye
bende daha gitmedim
dr.a sormak lazım bu aşı işini

hadi ya.ben yeni taşındım ve burdaki sağlık ocağına kaydımı yaptırmadım daha.ama bir fırsat bulamıyorum ki işten.inşallah ilk fırsatta.şu aşı işini de doktora sormak lazım.birşey demedi ama ona şaşırdım fisfisfis

kıslar bende kasım annelerıne soruyordum boyle bırsey var ıkı tane asımız var dedıgı gıbı bende daha kayıt yaptıramadım malesef en yakın zamanda yaptıralım gunumuz gecmesın

ewet kızlar doğru bi konuya değinmiş arkadaş.sağlık ocağına kayıt oluyorsunuz.onlar sizi belli zamanlarda arayarak çağırıyorlar.aşılar vs.4.aydan sonra kalp atışlarını falan dinliyorlar.bebek doğduktan sonrada onun aşıları için çağırıyorlar.güzel bişi yani..benim hep aklımda fakat bir türlü gidemedim...

aaa ben bu aşı işini hiç duymamıştım çok iyi oldu sağolun kızlar

evet arkadaslar boyle bırsey var ben saglıkocagına kayıt oldum 5 ayda ası ıcın gıtmemı soyledı saglık ocagındakı ebe

Benim de doktorum böyle birşey demedi.Daha erken diye mi demedi acaba??

Sormak lazım bunu bir ara gidince.

Sağlık ocağı mı yapıyormuş bunu illaki? Özel hastanelerde yaptıramıyormuyuz?

cnm banada doktorum soylemdı ama benım evıme kadar geldı saglık ocagı ebesı kayıt yapmak ıcın hamıleysen soylemen gerekıyo asılarla saglık ocagı ılgılenıyo vede cocuk doguduktan sonrakı asıları ıcınde ılgılenıyolar

Anladım canım doktorumla bir görüşüp bende kayıt olayım bari.

Bi arkadaşım özel çocuk hastanesizde yaptırıyor bebeğinin aşılarını.Diğer bir arkadaşım da burdaki sağlık ocağında yaptırıyor.

ben nerde yaptırırım acaba bebeğin aşılarını?

BU BİLGİLER Bİ GEBELİK SİTESİNDEN ALINTI ARKADASLAR

GEBELİKTE YAPILMASI GEREKEN AŞILAR

Eğer bir sağlık ocağı tarafından takibiniz yapılıyorsa, size 4.aydan itibaren, 2 doz tetanos aşısı önerilecektir. Doğumun steril koşullarda yapılması, tetanoz riskini büyük ölçüde ortadan kaldırır. Ama bu hizmet ayağınıza kadar gelmişken, değerlendirmeniz faydalı olur.Ayrıca oluşan bağışıklık, doğum sonrasında bebeğiniz için de koruyucu olacaktır. Bu aşıyı yaptırmanızı tavsiye ederim.

Hepatit B aşısı için de benzer şeyler söylenebilir.Bu mikrobun taşıyıcılığı ülkemiz koşullarında çok yüksek olmakla birlikte,steril şartlarda yapılacak doğum Hepatit B mikrobu ile karşılaşma riskinizi büyük oranda ortadan kaldırır.Şu an rutin aşı programında olmamakla birlikte,doğumunuzu genel hastanelerde gerçekleştirmeyi düşünüyorsanız, bu aşıyı yaptırmanızı tavsiye ederiz.Toplam 3 dozda yapılır.

Benim de doktorum böyle birşey demedi.Daha erken diye mi demedi acaba??

Sormak lazım bunu bir ara gidince.

Sağlık ocağı mı yapıyormuş bunu illaki? Özel hastanelerde yaptıramıyormuyuz?

canım bunu doktorlar söylemiyor genelde zaten.ebeler geliyorlarya bazen evlewre yzmak için ozaman diyorlar zaten hep gebelik olduğunda haber verin diye...

Tetanoz aşısını biliyorum ama sağlık ocağına kayıt yaptırma diye birşey olduğunu hiç duymamıştım. doktorumla konuşup ben de kayıt olurum o zaman. teşekkürler.

Kızlar,
Ben ben mikroenjeksiyon yapmadan once Hepatit, toksoplasma vs.. gibi bir cok test yaptırmıstım. Sonuclara gore zaten doktorunuz yapılıp yapılmayacagını tavsiye edecektir. yani gebelikte hepatit aşısı yapılacak diye bir sey yok. Tetanoz asısı icin birsey soyleyemeyeceğim onu yaptırmadım. 5 yıl once olmustum ama bagısıklık suresi ne kadarmıs onu bilmiyorum. Siz de daha once bu asıları olduysanız muhakka bagısıklıgınızın ne kadar sure devam ettigini ogrendikten sonra yaptırmayı unutmayın.
Sevgiler

Ben hepatit aşısı olmuştum üniversitedeyken.Kaç yıl bağışıklığı acaba?

Tetanoz kesin olmamız gereken bir aşı sanırım.Doğumda riske gşrmeyelim diye.Diğerlerii bilmiyorum.

ben kayıt yaptırdım ama aşıdan bahsetmediler.arayan soran da olmadı.14. haftaya girdik.doktora sorayaım bencede..

ben kayıt yaptırdım ama aşıdan bahsetmediler.arayan soran da olmadı.14. haftaya girdik.doktora sorayaım bencede..

daha erkende oyüzden canım.5. ve 6. aylarda 2 aşı varmış sanırım.bebeğin kalp atışlarını falanda 4.aydan sonra dinilyorlarmış

tetanoz aşısı için bende sormuştum dr.a .dağ başında doğum yapmayacağına göre ve lisede aşısını olduğumuzu hatırlatarak gerek yok dedi ama benim içim hala rahat değil....bilemiyorum

X